Skocz do zawartości

Celestron C14 Orange Vintage


Gwiazdka77

Rekomendowane odpowiedzi

 

Cytat

Informacja Administracyjna

Oferta sprzedaży dotyczy przedmiotów, należących do użytkownika Fabian, nie piszącego na F.A. Sprzedający/a jest  spadkobiercą po zmarłym użytkowniku forów: Astromaniak i Astropolis.  

Z uwagi na kontrowersje na sąsiednich forach, został on tu warunkowo dopuszczony do sprzedaży. Przed złożeniem oferty, proszę jednak użytkowników FA o zapoznanie się z poniższymi linkami.  

https://astropolis.pl/topic/86952-celestron-c14-orange-vintage/

https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=51&t=66994

Admin. 

Witam. 

Proszę  o wycenę Celestrona C14 Orange Vintage . 

Stan optyki bardzo dobry .

Sprzedam / zamienię na coś ciekawego ,mogę tez dopłacić !

Zdjecia oraz informacje priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Gwiazdka77 , wyślij mi zdjęcia na PW  umieszczę je w temacie! 

Nikt nie wyceni (choćby orientacyjnie)  Ci bez dokumentacji wizualnej. 

ps, A tym np. się przypadkiem w ogóle nie sugeruj, bo to panie inna je bajka....🙃

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gwiazdka77 napisał:

Proszę  o wycenę Celestrona C14 Orange Vintage . 

Tuba jest z początku lat 80 pochodzi prawdopodobnie ze Stanów Zjednoczonychz do Europy pewnie trafiła z Astromartu..

Nalegam by kupiec osobiście pojechał po sprzęt i przetestował gruntownie go na miejscu.

Jeżeli nie ma ukrytych wad optycznych i mechanicznych. Zawarłbym tu widełki cenowe od 12 do 14 000 zł.

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, ignisdei napisał:

Tuba jest z początku lat 80 pochodzi prawdopodobnie ze Stanów Zjednoczonychz do Europy pewnie trafiła z Astromartu..

Nalegam by kupiec osobiście pojechał po sprzęt i przetestował gruntownie go na miejscu.

Jeżeli nie ma ukrytych wad optycznych i mechanicznych. Zawarłbym tu widełki cenowe od 12 do 14 000 zł.

 

Też tak oscylowalem z zastrzeżeniem wstawiennictwa osobistego po sprzęt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2022 o 11:13, Gwiazdka77 napisał:

 

Z tego co wiem teleskop kupiony jakiś czas temu 2018-2019 roku na Astropolis przez mojego ojca ,który poszukiwał go od kilku lat.

Poprzedni właściciel posiadał go 5-6 lat (starszy pan ), sprzedawał go z powodu ciężaru i wielkości tuby której nie dawał rady dźwigać.

Jest to tuba z 70-80 ,produkcja made in USA Kalifornia.

W rachubę wchodzi tylko i wyłącznie odbiór osobisty ze względu na gabaryt sprzętu.

Żadna wysyłka nie wchodzi w grę. 

PS. Do kompletu dokładam torbe transportową Geoptik.

20221102_075209.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Michał Woliński napisał:

Witam Gwiazdkę.

Mam propozycję zamiany na Mak Santel 180/1800, optyka stan wzorowy. Mogę w każdej chwili podjechać osobiście. Proszę o adres i możliwy termin odwiedzin.

Pozdrawiam 

Witam

Nie interesuje mnie zamiana na sprzęt astro i foto.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gwiazdka77 napisał:

Witam

Nie interesuje mnie zamiana na sprzęt astro i foto.

Pozdrawiam

Co za Propozycją chyba niepoważna. Mak 180 vs C14. Ludzie to mają fantazje.  Spróbuj sprzedać na zagranicznych forach no u nas to same biedaki i maruderzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, to jest ta sama tuba, tylko jakby odmalowana. Na tubie są te same rysy i obtarcia. To już nie wiem o co chodzi.

Coronado ST 40/400 PST, Sky-Watcher 80ED, Exos 2 GoTo, Celestron 5SE, Celestron 6SE, Celestron StarSense.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

czy dobrze widzę, że na przedostatnim zdjęciu jest zdemontowana płyta korektora? Moim zdaniem bez ponownego precyzyjnego montażu w takim samym położeniu, w jakim była fabrycznie zamontowana, to teleskop nie będzie dawał dobrych obrazów. Na zdjęciach nie widać naniesionych oryginalnych oznaczeń ustawienia płyty.

Kolejna sprawa, jeżeli to ten sam teleskop, co z linków na górze wątku, to faktycznie widać, że obrzeża pierwotnie były w innym kolorze. Jeśli tak się stało, to pojawia się pytanie, czy otwory były dobrze zabezpieczone przed malowaniem? Czy mechanizm ustawienia LG została dobrze ustawiona? Rodzi się się dużo wątpliwości, które dobrze byłoby, by zostały wyjaśnione. Jeśli przy teleskopie pracował ktoś, kto w pełni wie co robi, to nie miałbym obaw i po obejrzeniu i starteście kupował. Tego jednak nie wiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm. dlaczego te rzeczy trafiają na fora astro a nie na OLX czy Allegro? Przy tak mizernej reputacji warto chyba posłużyć się gwarancją operatorów sprzedaźy? OLX - z opcją przesyłki, podobnie w Allegro. Na Astropolis już zdecydowano o blokadzie publikacji... tutaj jest ok. tylko dla kogo? raczej nie dla kupującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości możliwy jest tylko i wyłącznie odbiór osobisty tak jak wspomniałam wcześniej    

9 godzin temu, arxol napisał:

hmm. dlaczego te rzeczy trafiają na fora astro a nie na OLX czy Allegro? Przy tak mizernej reputacji warto chyba posłużyć się gwarancją operatorów sprzedaźy? OLX - z opcją przesyłki, podobnie w Allegro. Na Astropolis już zdecydowano o blokadzie publikacji... tutaj jest ok. tylko dla kogo? raczej nie dla kupującego.

Może jeszcze dołączyć opcje wypożyczenia sprzętu tak jak chciałeś wypożyczyć ode mnie okular

Tak ci wspomniałam zapraszam osobiście aby sprawdzić towar przed zakupem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, KrisJot napisał:

Hej,

czy dobrze widzę, że na przedostatnim zdjęciu jest zdemontowana płyta korektora? Moim zdaniem bez ponownego precyzyjnego montażu w takim samym położeniu, w jakim była fabrycznie zamontowana, to teleskop nie będzie dawał dobrych obrazów. Na zdjęciach nie widać naniesionych oryginalnych oznaczeń ustawienia płyty.

Kolejna sprawa, jeżeli to ten sam teleskop, co z linków na górze wątku, to faktycznie widać, że obrzeża pierwotnie były w innym kolorze. Jeśli tak się stało, to pojawia się pytanie, czy otwory były dobrze zabezpieczone przed malowaniem? Czy mechanizm ustawienia LG została dobrze ustawiona? Rodzi się się dużo wątpliwości, które dobrze byłoby, by zostały wyjaśnione. Jeśli przy teleskopie pracował ktoś, kto w pełni wie co robi, to nie miałbym obaw i po obejrzeniu i starteście kupował. Tego jednak nie wiemy.

Płyta jest ustawiona identycznie jak byla fabrycznie, ponieważ zrobiłam wlasne znaki zeby poprawnie złożyć to spowrotem (znaki koloru bialego sa widoczne na zdjęciu przed ostatnim)

Otwory byly dobrze zabezpieczone, nie bylo możliwości zapylenia. Polakierowane przez profesjonalnego lakiernika z doswiadczeniem.

Geometria-mechanizm LG nie byl demontowany wiec wszystko wszystko jest w należytym porządku. 

Wskazane jest od poczatku aby kupujący odebrał i przetestowal sprzęt osobiście .

Jeżeli jesteś zainteresowany kupnem,obejrzeniem/obejrzeniem prac zapraszam .

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby lepsze foto stanu LG zrobić bez odblasków?  No to by był dość dziwny powód. Głównie zielony w optyce by to zrobił. Ja bym nawet LG z Newtona nie wyjmował żeby foto strzelić przed sprzedażą.
...i tak sprzedawałem na odbiór osobisty wiele rzeczy, żeby problemów nie robić sobie i innym. Oczywiście kosztowało mnie to sporą utratę wartości ceny, ale święty spokój jest cenniejszy, niż zarobek o wartości rynkowej. Inni podobnie wymieniali ze mną sprzęt na tych samych zasadach dla świętego spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez i tak stanu lustra za dobrze na tym foto nie widac.A jesli nie bylo idealnego markowania polozenia pierwotnego fabrycznego plyty korekcyjnej to szukaj teraz milimetr po milimetrze wlasciwego polozenia to znaczy 356mm razy pi czyli 3,14 to zbyt duzo  ponownych demontazow i ustawien a potem testowania na wizualu na gwiazdach.Ten Teleskop z lat 70 to nie do obserwacji lecz raczej do muzeum sie teraz nadaje i tak juz swoje wysluzyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, gregor221 napisał:

Przeciez i tak stanu lustra za dobrze na tym foto nie widac.A jesli nie bylo idealnego markowania polozenia pierwotnego fabrycznego plyty korekcyjnej to szukaj teraz milimetr po milimetrze wlasciwego polozenia to znaczy 356mm razy pi czyli 3,14 to zbyt duzo  ponownych demontazow i ustawien a potem testowania na wizualu na gwiazdach.Ten Teleskop z lat 70 to nie do obserwacji lecz raczej do muzeum sie teraz nadaje i tak juz swoje wysluzyl.

Zapraszam do osobistej oceny prac

Owszem z lat 70 ale nadal jest dużo lepszy od niejednego młodzika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, gregor221 napisał:

Przeciez i tak stanu lustra za dobrze na tym foto nie widac.A jesli nie bylo idealnego markowania polozenia pierwotnego fabrycznego plyty korekcyjnej to szukaj teraz milimetr po milimetrze wlasciwego polozenia to znaczy 356mm razy pi czyli 3,14 to zbyt duzo  ponownych demontazow i ustawien a potem testowania na wizualu na gwiazdach.Ten Teleskop z lat 70 to nie do obserwacji lecz raczej do muzeum sie teraz nadaje i tak juz swoje wysluzyl.

A czy to czasami nie dla Ciebie wstrzymywałam go tak długo ?

Aż wkońcu zrezygnowałam ze sprzedaży go Tobie bo jesteś niesłowny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)