Skocz do zawartości

Celestron C14 Orange Vintage


Gwiazdka77

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, soczi napisał:

Żeby lepsze foto stanu LG zrobić bez odblasków?  No to by był dość dziwny powód. Głównie zielony w optyce by to zrobił. Ja bym nawet LG z Newtona nie wyjmował żeby foto strzelić przed sprzedażą.
...i tak sprzedawałem na odbiór osobisty wiele rzeczy, żeby problemów nie robić sobie i innym. Oczywiście kosztowało mnie to sporą utratę wartości ceny, ale święty spokój jest cenniejszy, niż zarobek o wartości rynkowej. Inni podobnie wymieniali ze mną sprzęt na tych samych zasadach dla świętego spokoju.

LG nie było ruszane

Ci którzy się znają wiedzą że co jakiś czas sprzęt wymaga czyszczenia wkońcu nie bez powodu tyle tematów na temat czyszczenia jest dodawane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze bialym krukiem byl. Skoro optyka byla wczesniej w bardzo dobrym stanie to po co bylo ja czyscic? i demontowac plyte co zawsze jest ryzykowne.Ten link ktore podeslalem dotyczy tego teleskopu w czasie kiedy byl uzytkowany przez pierwszago wlasciciela w Polsce nawet wtedy lustro nie wygladalo najlepiej mozna je powiekszyc klikajac w to zdjecie a byl to rok 2014.Zycze powodzenia w sprzedazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gregor221 napisał:

Obawiam sie ze bialym krukiem byl. Skoro optyka byla wczesniej w bardzo dobrym stanie to po co bylo ja czyscic? i demontowac plyte co zawsze jest ryzykowne.Ten link ktore podeslalem dotyczy tego teleskopu w czasie kiedy byl uzytkowany przez pierwszago wlasciciela w Polsce nawet wtedy lustro nie wygladalo najlepiej mozna je powiekszyc klikajac w to zdjecie a byl to rok 2014.Zycze powodzenia w sprzedazy.

Trzeba doczytać do końca 

Pisze że wszystko udało się doczyścić idealnie

Optyka była i jest w bardzo dobrym stanie

Zawsze niedowiarkowie mogą przekonać się osobiście 

Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat demontaż płyty korekcyjnej SCT nie  jest problemem, przyznam się że robiłem to po ciemku,bo lustro tak mocno zaparowało, że nie dało się go wysuszyć. Zdjąłem  podczas obserwacji w polu korektor, wysuszyłem suszarką wnętrze SCT 11, założyłem korektor i skolimowałem .A tak na marginesie, bardzo uważajcie podczas kolimacji, gdy zbyt mocno przykręcicie jedną ze śrubz z przodu teleskopu, skutkuje to  pęknięciem lusterka wtórnego, mi tak się złożyło, miałem spory odprysk powierzchni aluminiowanej , musiał to ratować pan Stefan Płocieniak , szlifując i figurując w  sferę,  jaką jest lusterko wtórne SCT.😎

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korektory w wersji EdgeHD posiadają oryginalne znaki i są dodatkowo przymocowane czymś na wzór kleju silikonowego aby nie było możliwości ich ruszenia. Tego bez ławy optycznej nie ustawimy poprawnie po demontażu. Tylko, że sprzedawany towar jest to zwykłe SCT i tego nikt na ławę nie kładzie, korektory leżą sobie luźno na swoim miejscu, nie posiadają żadnych znaków fabrycznych. Tu się kolimuje LW i do widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)