Skocz do zawartości

Gwiazdka77 spadkobierca Fabiana z AM i AP


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

To lewy temat nabijający posty:

https://astropolis.pl/topic/86956-pierwszy-sprzęt/

a sprzedaż GSO została zdaje się skasowana przez admina giełdy- link jest w moim poście w tym wątku co Ci podałem link.

A to info admina Astropolis Paethera

"Mam potwierdzenie informacji, że właściciel konta "sfd" od pewnego czasu nie żyje. Nie wiem kto teraz je użytkuje, ale mamy do czynienia z inną osobą, a nie z kimś, kto być może swoją historią na forum zdobył jakiś szacunek i zaufanie (dosyć ważne na giełdzie). 

Co więcej, po moim powyższym pytaniu, "magicznie" zmieniła się data urodzenia (użytkownik stał się młodszy o ponad 30 lat) co jest o tyle zabawne, że @sfdkiedyś pisał ile ma lat i poprzednia data się zgadzała. Chwilę później dostałem priva z odpowiedzią, że konto jest użytkowane cały czas przez jedną osobę. W tych okolicznościach, konto blokuję.

Wątek chwilę powisi (tak czysto informacyjnie), a później do archiwum."

 Astrogirl vel Gwiazdka 77 chyba nie ma dobrej opinii jako handlowiec na żadnym z forów próbując sprzedać sprzęt Fabiana..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego doczytałem w tle był spór dwóch osób. Nie mam prawa ani blokować ani kasować tych ofert, należy jednak zachować czujność. Mam pytanie:  Czy ktoś z naszych forumowiczów znał świętej pamięci Fabiana,? Ja kompletnie człowieka nie kojarzę...

Może ktoś  pomoże młodemu/młodej w sprzedaży ? Poręczenie i arbitraż byłego znajomego Fabiana na Forum ,  wiele by tu pomógł. Znał ktoś osobiście zmarłego??

 

Ps. Rozumiem, że spadkobierca troszkę niefortunnie zamieszał na forach, ale pomyślcie gdyby któremuś z nas (nie daj Boże) przydarzyło się coś niedobrego i nasze dzieciaki musiały by po nas spieniężać nasz sprzęt?

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polaris próbował to zasugerować ale zamiast odzewu wylały się pogróżki. Proszę, może ktoś pomoże, ja w tej sytuacji będę raczej niewiarygodny.

Znam Fabiana jedynie z opowieści natomiast z opowieści innych znam historię sprzedaży sprzętu która raczej nie zachęca do poręczania.

Tyle z mojej strony.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wessel napisał:

Polaris próbował to zasugerować ale zamiast odzewu wylały się pogróżki. Proszę, może ktoś pomoże, ja w tej sytuacji będę raczej niewiarygodny.

Znam Fabiana jedynie z opowieści natomiast z opowieści innych znam historię sprzedaży sprzętu która raczej nie zachęca do poręczania.

Tyle z mojej strony.

Powodzenia

 

Żadne pogróżki nie miały miejsca

Może Polaris sam wypowie się w temacie.

Na podstawie niby jakiś opowieści można osądzać ludzi ?

Czy kiedykolwiek coś ode mnie kupiłeś że rozpowszechniasz takie opinie?

 Opinie o tobie i twoim problematycznym usposobieniu obiegły już chyba wszystkie portale

Ciekawe czemu twoje konto na Astropolis zostało usunięte a wystepujesz jako Gość na chwilę ?

Przez takie osoby jak ty nikt z nowych użytkowników nie ma siły przebicia ani zaistnienia na forum bo odrazu grożą zablokowaniem konta

Administratorzy ,Prezesi czy Właściciele   portalu powinien wziąść twoje zachowanie i usposobienie pod uwagę .

Zamiast pomagać nowym użytkownikom, lepiej ich usunąć aby nie robili  konkurencji i żeby nie mogli sprzedać nic ze swoich ogłoszeń

Obrzucać ludzi błotem nie znając ich jest łatwo lecz przyznanie do błędu przychodzi ci z trudem.

Tak jak wspomniałam wcześniej jeżeli nie ma się nic do powiedzenia popartego faktami to lepiej się nie wypowiadać tak rodzą się plotki 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czemu twoje konto na Astropolis zostało usunięte a wystepujesz jako Gość na chwilę ?

Odpowiadam : sam poprosiłem o jego usunięcie. I skończ już te dyskusje, zajmij się sprzedażą skoro po to tu przyszłaś.

I poczytaj to co jest powyżej - to Twoje działania są opisane przez moderatorów Astropolis a  nie moje. Nie mam ochoty się wkurzać - spadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wessel napisał:

Ciekawe czemu twoje konto na Astropolis zostało usunięte a wystepujesz jako Gość na chwilę ?

Odpowiadam : sam poprosiłem o jego usunięcie. I skończ już te dyskusje, zajmij się sprzedażą skoro po to tu przyszłaś.

I poczytaj to co jest powyżej - to Twoje działania są opisane przez moderatorów Astropolis a  nie moje. Nie mam ochoty się wkurzać - spadam.

Ciekawe słyszałam inne opinie 

Poza tym po co usuwać swoje konto aby     potem udzielać się jako gość na chwilę

Nie będziesz mi życia układał i dyktował co mam robić 

Nie ja zaczełam dyskusje i nie ja powinnam ją skończyć .

Ja tylko odpowiadałam na twoje ataki i się broniłam

A co do Astropolis to swoje palce też w tym maczałeś tak jak tutaj ale to wszystko wyjdzie na jaw 

Oliwa sprawiedliwa zawsze na wieżch wypływa

Mam nadzieję że nie będę musiała już czytać twoich zbędnych dyskusji 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwiazdko niezależnie od tego jak bardzo czujesz się  "urażona /y"proszę wstrzymać się od osobistych wycieczek w stosunku do Moderatora Wessela, jeśli zależy Ci na  pozostawieniem ofert na forum!

PS. Wiem już  jak załatwię Twoje  tematy, jednak zrobię to dopiero po południu!

Admin/ właściciel forum

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ignisdei napisał:

Gwiazdko niezależnie od tego jak bardzo czujesz się  "urażona /y"proszę wstrzymać się od osobistych wycieczek w stosunku do Moderatora Wessela, jeśli zależy Ci na  pozostawieniem ofert na forum!

PS. Wiem już  jak załatwię Twoje  tematy, jednak zrobię to dopiero po południu!

Admin/ właściciel forum

Ja czekam bo to się robię troszeczke nie na miejscu. Poz tym moderator tez nie jest swiety, na to też trzeba brać poprawkę bo moderatorów ustawiliscie sobie znajomych a to nie jest w porządku. Pozdraiwm czekam na decyzję 

  • Thanks 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie offtopy wydzieliłem.

Gwiazdko każdy z Twoich tematów ma niniejszy wpis: 

Cytat

Informacja Administracyjna

Oferta sprzedaży dotyczy przedmiotów, należących do użytkownika Fabian, nie piszącego na F.A. Sprzedający/a jest  spadkobiercą po zmarłym użytkowniku forów: Astromaniak i Astropolis.  

Z uwagi na kontrowersje na sąsiednich forach, został on tu warunkowo dopuszczony do sprzedaży. Przed złożeniem oferty, proszę jednak użytkowników FA o zapoznanie się z poniższymi linkami.  

https://astropolis.pl/topic/86952-celestron-c14-orange-vintage/

https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=51&t=66994

Admin. 

Możesz odczuć to jako stygmatyzację, trudno to wypadkowa Twoich nadużyć na Astropolis i Astomaniaku, oraz pokłosie polemiki z moderatorem Wesselem. To prywatne forum i nie ma demokracji.

Z uwagi, że jesteś poszkodowany/a przez los i każdego z nas może spotkać to co Twojego Ojca, warunkowo dopuszczam te posty na FA z  moim komentarzem. Proszę moderatorów , o wklejanie ich w nagłówku gdy Gwiazdka77 wystawi kolejne fanty. 

Dodam jeszcze: Nikomu nie było by przyjemnie, gdyby  nasze dzieci musiały sprzedawać, nasze  graty na FA. Jednak ja osobiście wstydził bym się, gdyby  moje dzieciaki, spieniężały  je Twoim sposobem. 

Gwiazdko77,  daję Ci wybór:  Możesz w każdej chwili poprosić o skasowanie tych tematów, lub dalej spieniężać sprzęt ojca, ale niestety z moim komentarzem administracyjnym.

Z poważaniem Admin/ Właściciel Forum 

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO WSZYSTKICH

Nie noszę się z zamiarem sprzedaży wszystkiego po tacie choć jest tego dużo.

Muszę coś sobie po nim zostawić aby obserwować gwiazdy i jego wśròd nich.

Jeżeli chodzi o kontrowersje na innych forach to wynikają z tego że jest  to hermetyczne środowisko.

Niestety na forum Astromaniak mòj brat trafił na nieuczciwego nabywcę  który po odebraniu przesyłki (choć brat chciał zawieść mu sprzęt osobiście) dał znać że jest zadowolony i wszystko wporządku.

Po kilku dniach stwierdził że jednak mu coś nie pasuje że na szkle są rysy.

Nie wierzę że tego dokładnie nie obejrzał odrazu. 

Tata jak coś nowego kupił to nie spał chyba przez kilka dni bo musiał przetestować nowy nabytek. 

W każdym bądź razie  liczył na to że brat nie zna się na sprzęcie astro i może go oszukać nalegał na zwrot większości pieniędzy sugerując że brat to miał za darmo w spadku to i tak na tymzarobi.

Szkło napewno nie miało rys daje sobie za to rękę uciąć tata nigdy nie kupił by czegoś uszkodzonego pozatym widziałam sama w jakim jest stanie.

Administrator Astromaniaka po wyjaśnieniach złożonych przez mojego brata zamknął temat.

Skoro  wiedział że ma rację mógł wystąpić z powództwem cywilnym o to że mój brat go oszukał od tego są też rzecznicy praw konsumenta.

I tu zaczyna się moja historia postanowiłam założyć konto na FA jako osoba trzecia od stron sporu a i tu niestety rozsiewane plotki dały radę.

Stwierdzenia ,, słyszałem od innych " to nie znaczy że słyszałeś prawdę ludzie lubią coś sobie przekazywać i coś pododawać i tak rodzą się niepotrzebne plotki a to przecież nie forum plotkarskie 

Nikt nie przytoczył jak na forum zabierali głos w naszej obronie ludzie którzy zakupili sprzęt odbrata i byli bardzo zadowoleni

Myślałam że jako osoba nie zamieszana w tamten spór będę mogła sama zapracować na swoją reputację ale to hermetyczne grono nie dopuszcza nikogo do siebie a tylko wbija szpile z czystej ludzkiej zazdrości.

Niektórzy nawet liczą na zablokowanie konta izakup sprzętu astro po mocno zaniżonej cenie 

Na Astromaniaku jest dodany ciekawy wpis

INFORMACJA

Czy w związku z transakcją przeprowadzaną z innym użytkownikiem naszego Forum spotkało Cię coś, o czym Twoim zdaniem powinni dowiedzieć się pozostali koledzy? Uważasz że bez tej wiedzy mogą zostać wystawieni na nieuzasadnione ryzyko?

Możesz podzielić się tutaj swoimi doświadczeniami pod warunkiem, że ograniczysz się do sprawozdania opisującego fakty, bez sięgania po oceny i stawiania zarzutów. Zadbaj o rzetelne przedstawienie sprawy i pozwól, aby koledzy sami ocenili jej charakter.

PAMIĘTAJ że zniesławienie (pomówienie) jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny, aresztu lub pozbawienia wolności do roku czasu. W wypadku wyroku skazującego sąd może orzec dodatkowo nawiązkę na rzecz osoby pokrzywdzonej lub wskazanej przez niego instytucji społecznej (art. 212 K.K.). Zastanów się dobrze nad każdym słowem którego publicznie użyjesz wobec innego użytkownika Forum, ponieważ ponosisz za nie pełną odpowiedzialność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wsponiałam wcześniej nie bardzo łatwo oczerniać ludzi na podstawie plotek trudniej potem przyznać się do tego że nie miało się racji.

To już ostatni wpis w tej sprawie proszę wszystkich tylko o to by nie oceniali książki po okładce

Wszystkim życzę Czystego Nieba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem bezpośrednio związany z osobą sprzedającą pod różnymi nickami: Gwiazdka77, Sfd, Fabian. Kupiłem dwa teleskopy od tego pana/pani i muszę ze stanowczością stwierdzić, że osoba ta nie ma zielonego pojęcia o sprzedawanym sprzęcie i jego stanie technicznym lub zataja wady. Ja dałem się nabrać. Z tą osobą nie da się sprawy rozwiązać po koleżeńsku i z kulturą w zamian za to można spotkać się z atakami i wykrętami. Nie polecam, proszę uważać.

No i te astropozdrowienia. Śmieszne, osoba ta wpadła coś sprzedać i nie ma nic wspólnego z tą społecznością.

https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=51&t=66994

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Michał Woliński napisał:

Witam. Jestem bezpośrednio związany z osobą sprzedającą pod różnymi nickami: Gwiazdka77, Sfd, Fabian. Kupiłem dwa teleskopy od tego pana/pani i muszę ze stanowczością stwierdzić, że osoba ta nie ma zielonego pojęcia o sprzedawanym sprzęcie i jego stanie technicznym lub zataja wady. Ja dałem się nabrać. Z tą osobą nie da się sprawy rozwiązać po koleżeńsku i z kulturą w zamian za to można spotkać się z atakami i wykrętami. Nie polecam, proszę uważać.

No i te astropozdrowienia. Śmieszne, osoba ta wpadła coś sprzedać i nie ma nic wspólnego z tą społecznością.

https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=51&t=66994

Panie Michale

Napewno nie jest Pan związany ze mną więc proszę mnie nie oczerniać

Jeżeli czuje się Pan poszkodowany przez spór z moim bratem to proszę to wyjaśnić z nim w prywatnym gronie i nie mieszać mnie więcej do tego.

Jeżeli nie zaprzestanie Pan kierować w moim kierunku fałszywych oskarżeń to niestety będę zmuszona udać się na drogę prawną art.212 k.k
 

Pozdrawiam

 

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2022 o 14:54, Michał Woliński napisał:

Witam Gwiazdkę.

Mam propozycję zamiany na Mak Santel 180/1800, optyka stan wzorowy. Mogę w każdej chwili podjechać osobiście. Proszę o adres i możliwy termin odwiedzin.

Pozdrawiam 

Czy to ten sprzęt który Pan zakupił od mojego brata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten sprzęt kupiłem od Pana korzystającego z konta Fabian  na astromaniaku. A czy to przypadkiem nie z Panią rozmawiałem telefonicznie kilka miesięcy temu i twierdziła Pani że żadnych wad teleskop nie posiadał? Ten C14 też był mi w owym czasie oferowany, także kto i co tu sprzedaje? Pan, Pani, Państwo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Michał Woliński napisał:

Tak, ten sprzęt kupiłem od Pana korzystającego z konta Fabian  na astromaniaku. A czy to przypadkiem nie z Panią rozmawiałem telefonicznie kilka miesięcy temu i twierdziła Pani że żadnych wad teleskop nie posiadał? Ten C14 też był mi w owym czasie oferowany, także kto i co tu sprzedaje? Pan, Pani, Państwo? 

Niestety nie rozmawiał Pan ze mną i nie ode mnie dokonał Pan zakupu

Mój brat nie jest jedynym spadkobiercą po naszym ojcu.

Tak jak wspomniałam proszę nie mieszać nie do waszego sporu

Poza tym z Pana wpisu wynika że zakupiony przez Pana Mak ma wzorowy stan optyki a nie że jest uszkodzony

Proszę przestać mnie oczerniać bo nie ma Pan ku temu żadnej podstawy

Uważam naszą dyskusję za zakończoną i domagam się sprostowania  z Pana strony

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech każdy potencjalny kupiec trzy razy się zastanowi, bo może okazać się nieuczciwym kupującym:), a może nawet zostać podany do sądu przez rzetelnego sprzedającego😀. Miejsce sprzedaży tego sprzętu jest na bazarze lub innym lombardzie.

Tyle w temacie sprostowania dla szanownej Astromaniaczki.

Czystego Nieba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Michał Woliński napisał:

Niech każdy potencjalny kupiec trzy razy się zastanowi, bo może okazać się nieuczciwym kupującym:), a może nawet zostać podany do sądu przez rzetelnego sprzedającego😀. Miejsce sprzedaży tego sprzętu jest na bazarze lub innym lombardzie.

Tyle w temacie sprostowania dla szanownej Astromaniaczki.

Czystego Nieba

Ale ja widzę że tylko Pan ma problem z tym. Każdy kto kupił sprzęt jest zadowolony. Coś tu nie gra. Może podeślij zdjęcie uszkodzenia?? 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Michał Woliński napisał:

Niech każdy potencjalny kupiec trzy razy się zastanowi, bo może okazać się nieuczciwym kupującym:), a może nawet zostać podany do sądu przez rzetelnego sprzedającego😀. Miejsce sprzedaży tego sprzętu jest na bazarze lub innym lombardzie.

Tyle w temacie sprostowania dla szanownej Astromaniaczki.

Czystego Nieba

Czyli niesłusznie mnie Pan oskarżył potem obraził zamiast zwyczajnie przyznać się do błędu i przeprosić


Miejsce na sprzedaż jest odpowiednie 

Zapraszam osoby zainteresowane do osobistego zapoznania i ewentualnego zakupu

A z Panem dyskusje skończyłam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał. Czyli rozumiem, że sprawa cały czas rozbija się o tego nieszczęsnego Maka? ,którego stan okazał się inny niż  w opisie,

Czy możesz mi podlinkować temat sprzedażowy tego teleskopu?

  • Thanks 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mnich85 napisał:

Ale ja widzę że tylko Pan ma problem z tym. Każdy kto kupił sprzęt jest zadowolony. Coś tu nie gra. Może podeślij zdjęcie uszkodzenia?? 

Drogi mnichu85, na astromaniaku w dziale sprzedam/ostrzeżenia można znaleźć zdjęcia zakupionego maka. Czy każdy jest zadowolony- no chyba nie. Rabanu na tym forum nie ja narobiłem ja tylko się podłączyłem do tematu. Widać nie tylko mnie zależy na uczciwości sprzedających jak i kupujących. Poziom wypowiedzi też powinien moim zdaniem być adekwatny do tego miejsca, a mamy doczynienia z krzykiem, pogróżkami, artykułami KC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Michał Woliński napisał:

Drogi mnichu85, na astromaniaku w dziale sprzedam/ostrzeżenia można znaleźć zdjęcia zakupionego maka. Czy każdy jest zadowolony- no chyba nie. Rabanu na tym forum nie ja narobiłem ja tylko się podłączyłem do tematu. Widać nie tylko mnie zależy na uczciwości sprzedających jak i kupujących. Poziom wypowiedzi też powinien moim zdaniem być adekwatny do tego miejsca, a mamy doczynienia z krzykiem, pogróżkami, artykułami KC

Czy zakupił go Pan za pośrednictwem portalu Astromaniak tzn czy był tam wystawiony na sprzedaż?

Również w dziale ostrzeżenia mój brat dodał zdjęcia wykonane przed wysyłką 

Z tego co wiem to chciał go Panu dostarczyć osobiście w cenie paliwa ale Pan wolał kuriera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Michał Woliński napisał:

Drogi mnichu85, na astromaniaku w dziale sprzedam/ostrzeżenia można znaleźć zdjęcia zakupionego maka. Czy każdy jest zadowolony- no chyba nie. Rabanu na tym forum nie ja narobiłem ja tylko się podłączyłem do tematu. Widać nie tylko mnie zależy na uczciwości sprzedających jak i kupujących. Poziom wypowiedzi też powinien moim zdaniem być adekwatny do tego miejsca, a mamy doczynienia z krzykiem, pogróżkami, artykułami KC

Z kodeksem proszę się nie przejomwac bo nikt się taka sprawa nie zajmie. Ale jeśli Panu przeszkadzaly ryski na obudowie, w końcu sprzęt nie ze sklepu, to nie wiem o co spor. Optyka wzorcowa więc... Raczej skłaniam się tylko do wyciągnięcia /wyłudzania sprzętu za free. A to już jest przestępstwo 

art. 286 § 1 k.k.

1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. (typ podstawowy oszustwa)

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mnich85 napisał:

(...)

Ale jeśli Panu przeszkadzaly ryski na obudowie, w końcu sprzęt nie ze sklepu, to nie wiem o co spor. Optyka wzorcowa więc... Raczej skłaniam się tylko do wyciągnięcia /wyłudzania sprzętu za free. A to już jest przestępstwo 

(...)

Zdjęcie z wyżej linkowanego wątku na AM:

IMG_20220514_175033.jpg.406bca3634885234b1d5c612ccd56290.jpg

 

  • Like 1

Taurus T300, OOUK VX10 Dobson, SW 80ED, APM 25x100ED .. Orion 2x54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mnich85 napisał:

To nie  jest płyta korekcyjna?  To obudowa nie optyka.   Swoją drogą Mozn gdzies zobaczyć ogłaszanie całe? A nie wycinki 

Jak najbardziej menisk (płyta korekcyjna) jest elementem optycznym, w tym przypadku (MCT) to rodzaj soczewki wklęsło wypukłej.

Teleskop Maksutowa-Cassegraina (telescope-optics.net)
MC2.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mak, zerknij w link (nad obrazkiem) i kształt 🙂
Dokładnie  w odmianie Ruttena "Rumak" lustro wtórne jest osobnym elementem podobnie jak w SCT.  To rozwiązanie mają Intesy czy Santele jak ten  którego zdjęcia znalazły się w tym wątku.

 W układzie "Gregory" jest naparowane bezpośrednio na menisku jak np., w maczkach SW.

Korektory w SCT mają inny profil i są o wiele cieńsze od menisków w makach
Za Wiki

800px-Schmidt-Cassegrain-Telescope.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2022 o 14:57, Gwiazdka77 napisał:

Sprawa z Astropolis jest w toku. 

A moderator Peater milczy nie odpowiadajac na wiadomości. 

Wiec rozpisałam się do założycieli forum i czekam. 

Skoro już zostałem wywołany 😉

Nic nie jest w toku. Za ten odstawiony cyrk, nie postawisz żadnej kropki na Astropolis, a Twoje wiadomości do nikogo nie docierają, więc na odpowiedź też nie ma szans.

W dniu 3.11.2022 o 17:02, Gwiazdka77 napisał:

Jeżeli chodzi o kontrowersje na innych forach to wynikają z tego że jest  to hermetyczne środowisko.

Tak, jesteśmy strasznie uczuleni na ludzi, którzy próbują kombinować, zamiast od razu opisać sytuację wprost.

Twój brat (jeśli to w ogóle prawda, nie zdziwiłbym się gdyby to była cały czas jedna osoba) najpierw podszywał się pod ojca, który jak się okazało zmarł i pomimo wątpliwości innych użytkowników, próbował mi wmówić że konto używane jest cały czas przez tę samą osobę (i dokładnie w tym samym momencie zedytował datę urodzenia w profilu odmładzając się o około 30 lat), a gdy po zweryfikowaniu tematu, zablokowałem konto zmarłego, pojawiasz się Ty...z pytaniem o pierwszy teleskop, waląc ściemę żeby tylko nabić minimum postów. 

Masz rację, środowisko jest strasznie hermetyczne w obliczu takich wałków.

Edytowane przez Paether
  • Like 4
  • Thanks 1

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Paether napisał:

Nic nie jest w toku. Za ten odstawiony cyrk, nie postawisz żadnej kropki na Astropolis, a Twoje wiadomości do nikogo nie docierają, więc na odpowiedź też nie ma szans.

Tak, jesteśmy strasznie uczuleni na ludzi, którzy próbują kombinować, zamiast od razu opisać sytuację wprost.

Twój brat (jeśli to w ogóle prawda, nie zdziwiłbym się gdyby to była cały czas jedna osoba) najpierw podszywał się pod ojca, który jak się okazało zmarł i pomimo wątpliwości innych użytkowników, próbował mi wmówić że konto używane jest cały czas przez tę samą osobę (i odkładnie w tym samym momencie zedytował datę urodzenia w profilu odmładzając się o około 30 lat), a gdy po zweryfikowaniu tematu, zablokowałem konto zmarłego, pojawiasz się Ty...z pytaniem o pierwszy teleskop, waląc ściemę żeby tylko nabić minimum postów. 

Masz rację, środowisko jest strasznie hermetyczne w obliczu takich wałkó

Akurat nie lubię Cię ale masz rację. Przydałby się jakiś moderator konkretny bo tu jest cyrk. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)