Skocz do zawartości

Ktoś pomoże daje 100zl....


mnich85

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, jolo napisał:

Jakie masz ustawienia EQASCOM? 

image.png.5fbaf5206c499c1230063757bf114901.png

Czy wybrany port to ten sam, który pojawia Ci się w menedżerze urządzeń po podłączeniu montażu do komputera?

image.png.a9cee9fca13433328fdf0682b646c853.png

 

Tak. Jak podpinam komp daje dźwięk.... Czyli widzi ale żadnej reakcji nie ma. Port com 4 mam wybrany ten sam i eqmod jak i w menadżerze, 

IMG_20221104_185730.jpg

IMG_20221104_185743.jpg

Edytowane przez mnich85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tego:

  1. odłącz montaż
  2. otwórz EQMOD_toolbox.exe (w folderze Pliki programów 86 / EQMOD
  3. w sekcji Configuration files kliknij Delete
  4. otwórz EQASCOM Setup, ustaw na nowo i spróbuj

image.png.917e1d2922a44394ae8dc76c9ea65916.png

Jak nie zadziała to usuń ponownie Configuration files i odinstaluj EQASCOM i zainstaluj ostatnią wersję 1.29.x (zamiast 2.x) i sprawdź.

Jak wciąż nic, to zainstaluj GS Server https://greenswamp.org/?page_id=105 i spróbuj nim sie podłączyć.

Wybierasz Mount type SkyWatcher, klikasz na 3 kreseczki u góry po lewej, tam wybierasz Com port i potem Connect.

image.png.15a3314582252530aa8cef1eca636f7d.png

  • Thanks 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jolo napisał:

Spróbuj tego:

  1. odłącz montaż
  2. otwórz EQMOD_toolbox.exe (w folderze Pliki programów 86 / EQMOD
  3. w sekcji Configuration files kliknij Delete
  4. otwórz EQASCOM Setup, ustaw na nowo i spróbuj

image.png.917e1d2922a44394ae8dc76c9ea65916.png

Jak nie zadziała to usuń ponownie Configuration files i odinstaluj EQASCOM i zainstaluj ostatnią wersję 1.29.x (zamiast 2.x) i sprawdź.

Jak wciąż nic, to zainstaluj GS Server https://greenswamp.org/?page_id=105 i spróbuj nim sie podłączyć.

Wybierasz Mount type SkyWatcher, klikasz na 3 kreseczki u góry po lewej, tam wybierasz Com port i potem Connect.

image.png.15a3314582252530aa8cef1eca636f7d.png

Skasowalem eqmod od nowa wszytsko i tak samo. W GS Server to samo. Wywala błąd czasu 

IMG_20221104_192206.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jolo napisał:

Hm 😞 

A z pilotem działa?

Tak z pilota dział wszytko normalnie. Jest problem tylko z połączeniem przez komputer kiedyś instalowałem sterownik /drivers skywatcher z strony celsteron, ale już twog pliku nie ma. Swoją droga mozebyc coś n płycie uszkodzone? Czy raczej nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z pilotem działa, to raczej płyta jest w porządku. 

Dziwne to.

Jak masz możliwość to spróbuj z innym komputerem jeszcze. 

 

PS - kabel masz taki do łączenia montażu z komputerem bezpośrednio, czy przez pilota się łączysz? Wtedy w pilocie musisz ustawić PC Direct.

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mnich85 napisał:

Skasowalem eqmod od nowa wszytsko i tak samo. W GS Server to samo. Wywala błąd czasu 

IMG_20221104_192206.jpg

A tutaj nie ma przypadkiem podpowiedzi?

Ten błąd oznacza że program zbyt długo czekał na odpowiedź od silnika na osi X.

Jeżeli pilot działa to problemem może być kabel/port/PCB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sovaga Kato napisał:

A tutaj nie ma przypadkiem podpowiedzi?

Ten błąd oznacza że program zbyt długo czekał na odpowiedź od silnika na osi X.

Jeżeli pilot działa to problemem może być kabel/port/PCB.

A z pilota ręcznego (bo mam syn trek) daje odpowiedź normalnie. Czyli? Kable nowy.... Proszę 

IMG_20221104_194307.jpg

IMG_20221104_194936.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jolo napisał:

A jeszcze wklej linka skąd go masz. Bo jak to jest standardowy adapter usb na rs to on ma inne piny niż te w montażu.

https://allegro.pl/oferta/konwerter-usb2-0-rs232-d-sub-9p-ftdi-digitus-12420093207?snapshot=MjAyMi0xMS0wMlQwMjowNzo1Ny4yMzlaO2J1eWVyOzA4YmNiMjc0NTNmYWNkOWI1ZGE3MDNlMGJhYzNlMDA2MDNhMDFiZmUyNDQyNDYwMDgwM2RiYzhjYmMyYjgyOWI%3D

 

 Na starym kablu co miałem z montażem te żnie chodził. Tzn przestał chodzic tydizne temu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie ma prawa zadziałać, bo to normalny konwerter RS232 na USB i tam jest taki rozkład pinów:

image.png.b6f82fedac0b79c15735dab96389936f.png

A w montażu EQ6 jest inaczej https://eq-mod.sourceforge.net/reqindex.html

Potrzebujesz albo adapter z odpowiednio połączonymi pinami, albo możesz ten Digitus wpiąć do oryginalnego kabelka RS który dostałeś z pilotem SynScan, podłączyć do pilota i w pilocie wybrać PC Direct.

PS - o ile ten Digitus nie jest jeszcze uszkodzony, bo montaż na gniazdku RS ma gdzieś 12V i mogło usmażyć ten konwerter. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jolo napisał:

No to nie ma prawa zadziałać, bo to normalny konwerter RS232 na USB i tam jest taki rozkład pinów:

image.png.b6f82fedac0b79c15735dab96389936f.png

A w montażu EQ6 jest inaczej https://eq-mod.sourceforge.net/reqindex.html

Potrzebujesz albo adapter z odpowiednio połączonymi pinami, albo możesz ten Digitus wpiąć do oryginalnego kabelka RS który dostałeś z pilotem SynScan, podłączyć do pilota i w pilocie wybrać PC Direct.

PS - o ile ten Digitus nie jest jeszcze uszkodzony, bo montaż na gniazdku RS ma gdzieś 12V i mogło usmażyć ten konwerter. 

Proszę Pana czegoś nie rozumiem. Kupiłem nowy kabel ale to zwykła przejściówka nie konwerter? Druga sprawa stary oryginalny kabwl który dostałem z montażem też nie działa. 

Obstawia Pan, że porostu oryginalny się uszkodził? A ja zakupiłem zly porostu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jolo napisał:

Rozumiem. Dziekuje ślicznie za wyjaśnienie i poswiecony czas.  Jemsi na dniach nie uda mi się zakupic od kogoś to zamowie nowy. Chyba że zna Pan kogoś kto ma lub robi. 

 

P. S jeśli będzie działać to 100zl leci dla Pana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z modułami BT, ale ja używam modułu wifi takiego jak ten:

https://deltaoptical.pl/adapter-sky-watcher-synscan-wifi

Nigdy nie miałem problemu z połączeniem montażu do laptopa czy telefonu.

SW 8'' na EQ5, kitowe okulary 25mm i 10mm, Nagler 17mm, Hyperion 5mm, barlow 2x. Kilka kolorowych filtrów. Nikon Action 10x50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mnich85 napisał:

A jak sei to łączy? 

Podłączasz do montażu zamiast pilota. Tworzy on sieć Wifi z którą łączysz się za pomocą laptopa, tabletu lub telefonu.

SW 8'' na EQ5, kitowe okulary 25mm i 10mm, Nagler 17mm, Hyperion 5mm, barlow 2x. Kilka kolorowych filtrów. Nikon Action 10x50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Energetyk napisał:

Podłączasz do montażu zamiast pilota. Tworzy on sieć Wifi z którą łączysz się za pomocą laptopa, tabletu lub telefonu.

Oki ale... Złącze to rj45 wid że jest. A montaż Neq6 pro ma wejście na pilota  rs232. Więc jak mam wpiąć do montażu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, mnich85 napisał:

Oki ale... Złącze to rj45 wid że jest. A montaż Neq6 pro ma wejście na pilota  rs232. Więc jak mam wpiąć do montażu? 

A masz kabel od pilota? Jeśli tak to podłączasz pod kabel. A jak nie masz to można sobie samemu zrobić. Ja na szybko kiedyś zrobiłem taki jak na zdjęciu i działa do dzisiaj.

20221106_151444.thumb.jpg.22275fd5e32b346bce4096607c43a292.jpg

SW 8'' na EQ5, kitowe okulary 25mm i 10mm, Nagler 17mm, Hyperion 5mm, barlow 2x. Kilka kolorowych filtrów. Nikon Action 10x50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, elay napisał:

Teraz pytanie. Co mi daje Wi fi jak do Neq6 pro liltoy były w wersji syntrek? Ja nie mam możliwości połączenia przez pilot, jedybie kabel. Więc kupują apdater wi fi muszę kupić i kabel czyli 500zl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)