Skocz do zawartości

Czarne piksele na zdjęciu


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim.

Mam taką zagwostkę. Na fotce w całym kadrze zauważyłem w ciul czarnych pikseli. Podejrzewam (i chciał bym potwierdzenia) że to wina źle dobranych klatek kalibracyjnych (biasów?)

Czy znacie jakiś sposób ażeby się tego przyzwoicie szybko pozbyć bo średnio uśmiecha mi się z pędzelkiem korygującym w PS biegać. 🙂 

Dodam, że piksele w powiększeniu 100% są naprawdę ledwo widoczne ale przy 500% to tak jak na poniższym screenie.

pzdr.
piksele.thumb.jpg.f8b41d025be2c2a5286345c4c5061e86.jpg

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, szdom1 napisał:

Naprawdę nikt nic nie podpowie?

Widzisz takie są fora. Napierae są setki nowych tematów, często bezzsensowych, zapchane serwyry glupotami... A poważne sprawy, tematy są znikomie komentowane.  Tu się udziela garstka, reszta na sztuke nabijanie tylko wpisow by wisieć w necie wysoko. 

Swoją drogą jak robiłeś klatki kalibracyjne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak za każdym razem kiedy je robię. Dark  w tej samej temp. z tym samym czasem. Bias min czas temp matrycy ta sama. No i flat flatownicą przy tej samej temp. Czasy różne na poszczególnych filtrach od bodajże 4,5s do 6,5s. 

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mnich85 napisał:

Widzisz takie są fora. Napierae są setki nowych tematów, często bezzsensowych, zapchane serwyry glupotami... A poważne sprawy, tematy są znikomie komentowane.  Tu się udziela garstka, reszta na sztuke nabijanie tylko wpisow by wisieć w necie wysoko. 

Cześć, a to nie Ty przed chwilą miałeś problem z montażem i temat gdzie dostałeś masę komentarzy i pomoc? 

Co do tematu to wygląda właśnie jak darki które "przesadziły". Dawno miałeś je robione czy na świeżo? Taki patch to będzie cosmetic correction chociażby w Pix, większość programów do stacka ma takie opcje też. Chociaż raczej starałabym się znaleźć problem. Próbowałeś też innych algorytmów lub innego softu? Polecam APP, bo ciężko tam coś zepsuć. 

Edytowane przez Sebastian Ś.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Sebastian Ś. napisał:

Cześć, a to nie Ty przed chwilą miałeś problem z montażem i temat gdzie dostałeś masę komentarzy i pomoc? 

Co do tematu to wygląda właśnie jak darki które "przesadziły". Dawno miałeś je robione czy na świeżo? Taki patch to będzie cosmetic correction chociażby w Pix, większość programów do stacka ma takie opcje też. Chociaż raczej starałabym się znaleźć problem. Próbowałeś też innych algorytmów lub innego softu? Polecam APP, bo ciężko tam coś zepsuć. 

To ja ale dostałem odp jak od  tego Samego Pana co zawsze, reszta to z doskoku. Poza tym będąc tu sporo czasu myslalem, że większa tu jest wiedza na forach. No a tu.... Hm.... Strzelanie może komuś się uda. Nie tak sobie wyobrażałem pomaganie. Pora skasować konto bo za wiele się tu niczego nie dowiem. Pozdrawiam 

  • Confused 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Sebastian Ś. napisał:

Cześć, a to nie Ty przed chwilą miałeś problem z montażem i temat gdzie dostałeś masę komentarzy i pomoc? 

Co do tematu to wygląda właśnie jak darki które "przesadziły". Dawno miałeś je robione czy na świeżo? Taki patch to będzie cosmetic correction chociażby w Pix, większość programów do stacka ma takie opcje też. Chociaż raczej starałabym się znaleźć problem. Próbowałeś też innych algorytmów lub innego softu? Polecam APP, bo ciężko tam coś zepsuć. 

No dzięki. Niestety pixa mam tylko w v1 więc pomocy będę szukał w innym sofcie. Przy chwili zobaczę na jakim etapie powstały te czarne piksele i jeżeli uda mi się ustalić dam znać.
pzdr.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mnich85 napisał:

To ja ale dostałem odp jak od  tego Samego Pana co zawsze, reszta to z doskoku. Poza tym będąc tu sporo czasu myslalem, że większa tu jest wiedza na forach. No a tu.... Hm.... Strzelanie może komuś się uda. Nie tak sobie wyobrażałem pomaganie. Pora skasować konto bo za wiele się tu niczego nie dowiem. Pozdrawiam 

Cóż, z takim podejściem do tej pasji to skasowanie konta wydaje się całkiem sensownym krokiem 🙂

Tuvoc / Astrotuvoc / Mirek

GSO 254/1000, TS ONTC 200/1000, TS APO 65Q, NEQ6 i HEQ5, ASI 294MC Pro, Uranus-C Pro, Mars-C, EOS 800d mod., AllSky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Astrotuvoc napisał:

Cóż, z takim podejściem do tej pasji to skasowanie konta wydaje się całkiem sensownym krokiem 🙂

Podejście dobre tylko  klimat słaby tutaj. Dla Was wszystko jest trudne, ile się o coś nie pytam to albo serwis albo ktoś gdzieś coś słyszał..... Wiedzy trochę mam bo skoliomowalem RC (4)poprawiałem parę montaży bez żadnej wiedzy o A duża część siedzi tu parę lat a ich wiedzą mnoe przeraża. Kompletnie nic nie wiedzą. Więc  pytanie jak i od kogo się uczyć?  

Edytowane przez mnich85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mnich85 napisał:

Podejście dobre tylko  klimat słaby tutaj. Dla Was wszystko jest trudne, ile się o coś nie pytam to albo serwis albo ktoś gdzieś coś słyszał..... Wiedzy trochę mam bo skoliomowalem RC (4)poprawiałem parę montaży bez żadnej wiedzy o A duża część siedzi tu parę lat a ich wiedzą mnoe przeraża. Kompletnie nic nie wiedzą. Więc  pytanie jak i od kogo się uczyć?  

OK. Wystarczy spojrzeć na Twoją aktywność w poprzednich miesiącach i już mam pełny obraz.

Bądź proszę konsekwentny, usuń konto jak deklarowałeś już wtedy i nie frustruj się niepotrzebnie 🙂

 

Tuvoc / Astrotuvoc / Mirek

GSO 254/1000, TS ONTC 200/1000, TS APO 65Q, NEQ6 i HEQ5, ASI 294MC Pro, Uranus-C Pro, Mars-C, EOS 800d mod., AllSky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w jakich tematach dzielisz się ta wielka wiedzą i pomagasz innym? I gdzie te klatki piękne z RC można obejrzeć? Bo jak na razie to widziałem dwa tematy w których pytasz o podstawy guide i podłączenia montażu. Poza oczywiście narzekaniem na wszystko i przerażeniu niską wiedzą na forum. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szdom1 napisał:

No dzięki. Niestety pixa mam tylko w v1 więc pomocy będę szukał w innym sofcie. Przy chwili zobaczę na jakim etapie powstały te czarne piksele i jeżeli uda mi się ustalić dam znać.
pzdr.

Na moje oko to co widać na Twoim screenie to po prostu źle zdjęte darki przez algorytm programu. Pierwsza sprawa to z jakiej kamery/DSLR jest ten materiał? Jeśli z DSLR to problem z takimi pikselami najprościej usunąć nie dodając darków 😛

Swoją drogą to w jakim sofcie stackowałeś? Jakbyś mógł podrzucić stack do obejrzenia to byłoby świetnie.

Tuvoc / Astrotuvoc / Mirek

GSO 254/1000, TS ONTC 200/1000, TS APO 65Q, NEQ6 i HEQ5, ASI 294MC Pro, Uranus-C Pro, Mars-C, EOS 800d mod., AllSky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)