Skocz do zawartości

Kompletny zestaw do astrofotografii długoczasowej dla początkujących/średnio zaawansowanych (SW150/750 + LXD75 + reszta)


Archis

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Na sprzedaż wystawiam swój kompletny zestaw do astrofotografii - wystarczy podłączyć cyfrówkę i komputer i można trzaskać fotki.

Zestaw sprzedaję z wielkim żalem, gdyż niezmierną frajdą było dla mnie robienie fotek i spotykanie się z astroekipą ale niestety zmieniły się priorytety i czasu już nie mam na focenie. 

Przechodząc do rzeczy. Przedmiotem sprzedaży są następujące elementy (każdy z nich został dodatkowo oznaczony na fotografiach celem łatwej identyfikacji i podzielony na grupy):

1. Montaż Meade LXD70 (lepsza wersja EQ5)

     - Statyw z nogami 2" i półeczką na okulary,

     - Głowica montażu z gniazdem dovetail (głowica przeszła przegląd u Tom-cia z SerwisAstro.pl), napęd w obu osiach, sterowanie z pilota lub komputera, 

     - Dwie przeciwwagi 4,0 i 4,5 kg,

     - Luneta biegunowa z podświetleniem w głowicy,

1a. Pojemnik na baterie R20 z kablem,

1b. Zasilacz sieciowy 220/12V,

1c. Pilot do sterowania Meade Autostar,

2. Teleskop SkyWatcher 150/750

2a. Napęd zespołu ogniskującego,

2b. Maska Bahtinowa 150mm,

2c Szukacz przerobiony na guiding (z możliwością powrotu do stanu pierwotnego),

2d. Podstawowy okular UW80 stopni F20mm multicoated,

3. Barlow ED 2x Delta Optical

4. Okular Morpheus 4,5 76 stopni

5. Kamera do guidingu T7C mono,

5a i 5a'. Okablowanie do połączenia guidingu Kamera-montaż, Kamera-PC, Montaż-PC, okalbowanie umożliwia zarówno sterowanie kamerą jak i montażem np. poprzez Stellarium,

6. Dovetail do zamontowania aparatu cyfrowego bezpośrednio na montażu LXD75 z pominięciem tuby,

7. Korektor comy RCC i z regulowanym dystanserem do aparatów z montażem Canon,

8. Dystansery GSO do okularów z gwintem 1,25",

9. Flatownica wykonana przez Sidioussa wraz z okalbowaniem (zasilanie sieciowe oraz klemy do akumulatora),

10. Różne drobnostki gratisowe (poziomice, hub usb, płyty z oprogramowaniem),

11. Akumulator MB 9-12 12V/9Ah wraz z ładowarką,

12. Skrzynia drewniana do przechowywania sprzętu mojego autorstwa i wykonania, na kółkach z wytrzymałym wiekiem (może swobodnie udźwignąć min. 90kg - sprawdzałem), wypełnienie z pianki zabezpieczające elementy zestawu, pod tubą żłobienia dostosowane do jej owalnego kształtu. tuba zabezpieczona jest dodatkowo ściągaczami na haczykach. Przegrody na akcesoria do obserwacji i fotografii, ukryty schowek na okablowanie i baterie (o estetykę trzeba dbać). Skrzynia z powodzeniem może służyć jako stolik kawowy albo podnóżek. 

Elementy całego zestawu są zadbane i przechowywane w należyty sposób. Leżą nieużywane od dłuższego czasu i szkoda mi aby dalej się marnowały, ktoś może zrobi z nich jeszcze użytek. Zestaw wyceniam na 5800zł z możliwością nieznacznej negocjacji. W pierwszej kolejności zależy mi na sprzedaży zestawu jako całość. Istnieje możliwość obejrzenia całego sprzętu u mnie. Odbiór osobisty, mogę podjechać 100km za dopłatą za paliwo (co łaska, mam auto na gaz). Dla zainteresowanych prześlę bardziej szczegółowe zdjęcia poszczególnych elementów kompletu.

Powyższą ofertę wystawiam również na Astropolis i Forum astronomicznym. W razie zainteresowania zapraszam do kontaktu.

 

Edytowane przez Archis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jacekbeny napisał:

Jak coś to jestem zainteresowany flatownicą.

Hej, dzięki. Będę miał w pamięci. Póki co chcę dać szansę komuś kto byłby zainteresowany całością. Jak nie pójdzie jako zestaw pomyślimy o rozbiciu na części. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Update

Po wielu zapytaniach rozbijam ofertę na części. Pierwszeństwo zakupu mają osoby zamawiające części hurtowo. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu. Numeracja będzie odpowiadała tej ze zdjęć.

Zestaw nr 1 - 1600 zł - odbiór osobisty - SPRZEDANE

  • [1] Montaż Meade LXD 75, (statyw 2", półeczka na okulary, podświetlany szukasz, dovetail, 2 przeciwwagi 4,0 i 4,5 kg, podświetlana lunetka w biegunowa,
  • [1a] Pojemnik na baterie R20 z kablem,
  • [1b] Zasilacz sieciowy,
  • [1c] Pilot sterowania Autostar

Zestaw nr 2 - 800 zł - odbiór osobisty - SPRZEDANE

  • [2] Teleskop SW150/750,
  • [2a] Napęd zespołu ogniskowego,
  • [2b] Maska Bahtinowa,
  • [2c] Szukacz (bez kamerki),
  • [2d] Podstawowy okular UW80,

Przedmioty pojedyncze - odbiór osobisty lub wysyłka (max +30zł)

  • [3] Barlow ED 2x Delta Optical 2x2" - 200 zł, - SPRZEDANE
  • [4] Okular Baader Morpheus 4,5mm 75o - 1000 zł,
  • [5-5a] Kamera do guidingu Astro T7C wraz z okablowaniem - 300 zł,  - SPRZEDANE
  • [5a'] Kabel Meade #505 - 150 zł, - SPRZEDANE
  • [6] Dovetail do zamontowania lustrzanki do montażu - 30 zł,  - SPRZEDANE
  • [7] Korektor comy RCC I - 700 zł - SPRZEDANE
  • [8] Dystansery GSO do okularów 2" na 1,25" - 30 zł - SPRZEDANE
  • [9] Flatownica wraz z okablowaniem - 150 zł, - SPRZEDANE
  • [10] Różne drobiazgi - poziomice, hub USB - co łaska, - SPRZEDANE
  • [11-11a] Akumulator MB 9-12 12V/9Ah - 50 zł, - SPRZEDANE
  • [12] Skrzynia do przechowywania tuby teleskopu - 800 zł

Zapraszam na zakupy. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • jolo zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)