Skocz do zawartości

Bogaty zestaw do astrofotografii Sony Alpha A5000, Sigma 19mm + dodatki


Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedaję bogaty zestaw do astrofotografii:
-  zmodyfikowany aparat Sony Alpha A5000 + karta sd 4GB,
- obiektyw Sigma 19mm,
- dwie baterie do aparatu (jedna oryginalna) wraz z ładowarką do baterii (na 230 i 12V), 
- bateria do sony A5000 z powerbankiem, powerbank ma następujące wyjścia: na baterie, usb A i mini usb,
- interwalometr z wężykiem do sony – umożliwia robienie serii zdjęć z dowolnie długim czasem naświetlania,
- do zestawu dokładam na doczepkę kitowy obiektyw Sony 16-50mm – obiektyw w dobrym stanie w pełni sprawny, ale ze względu na niską jakość tego typu obiektywów odradzam do astrofotografii.

Zestawem tym robiłem bardzo udane zdjęcia (przykład w załączeniu).

Aparat Sony Alpha A5000 został zmodyfikowany do astrofotografii, wymieniony został filtr przed matrycą na UV-IR cut, w tylnej ścianie pod wyświetlaczem wstawiona została folia aluminiowa dla lepszego oddawania ciepła z matrycy (w czasie robienia należy odchylić trochę wyświetlacz). Aparat umożliwia połączenie ze smartfonem poprzez wifi i sterowanie smartfonem. Ma również zainstalowaną dedykowaną do astrofotografii aplikację do robienia serii zdjęć przy czasie maksymalnie do 30s (przy dłuższych czasach należy zastosować  interwalometr). Aparat jest w pełni sprawny techniczni, wygląd oceniam na 4+, filtr na matrycy bez rysek. Jedynie klapka z wejściem interwalometru nie zamyka się na stałe (widać to na zdjęciach).

Bardzo dobry obiektyw Sigma Sony E 19mm f2.8 DN. Przysłona od f2.8 do f22. Sprzedawany egzemplarz w zestawie z aparatem daje piękne punktowe gwiazdy (powiększone zdjęcie w załączeniu). Obiektyw jest w pełni sprawny, optyka jest w bardzo dobrym stanie. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, to nosi ślady używania – napisy na pierścieniu ostrości są częściowo pościerane.

Baterie dobrze trzymają, ale nigdy nie miałem okazji zużyć je do końca. Przy robieniu zdjęć astrofoto zawsze zakładałem baterię z powerbankiem.

Ogólnie zestaw jest tak przygotowany, że wystarczyć wyjąć całość z pudełka, ustawić na statywie lub montażu i można robić piękne zdjęcia gwiazd, drogi mlecznej lub mgławic.

 

Zestaw sprzedaję w cenie 1 680zł.

Wysyłkę opłaca kupujący, preferuję paczkomaty inpost. Możliwy odbiór osobisty w Opolu.

Zapraszam do kontaktu 🙂

Jeśli ktoś chce zweryfikować czy jestem człowiekiem, to tu jest mój facebook:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010576989210

 

1.jpg2.jpg2a.png3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • jolo zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)