Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy ktoś to zauważył, ale Obiektowi Tygodnia stuknęła właśnie pięćdziesiątka :)
Z tej okazji chciałbym podziękować piszącym (siebie akurat nie mam na myśli ;) ) za współtworzenie tego cyklu - a w szczególności Ojcowi Założycielowi oraz innym redaktorom OT - Ewie, Jankowi, Piotrkowi (pguzik), Łukaszowi (lukost), Damianowi (Windforce) i Wojtkowi (Newborn Sailor).

Szczególne pdziękowania kieruję jednak ku dwóm tytanom niniejszego cyklu - Jankowi i Lukostowi, którzy wspólnie są odpowiedzialni za więcej niż połowę wszystkich wpisów :)

• Like 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No popatrz, jak ten czas zasuwa... Minął już ponad rok, odkąd rozmawialiśmy pod zatomskim niebem o reaktywacji tego cyklu....

A opisywanie Obiektów to czysta przyjemność. :D

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No popatrz, jak ten czas zasuwa... Minął już ponad rok, odkąd rozmawialiśmy pod zatomskim niebem o reaktywacji tego cyklu....

A opisywanie Obiektów to czysta przyjemność. :D

Ano...

I kto by pomyślał, że mały, zwykły Ślimak ma taką moc sprawczą :D - bo jak by nie patrzeć, to od niego zaczęło się bardziej regularne pisanie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeszcze nie miałem okazji wszystkich tematów przeczytać. Ale idzie jesień i zima więc będzie jak znalazł.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
...

Szczególne pdziękowania kieruję jednak ku dwóm tytanom niniejszego cyklu - Jankowi i Lukostowi, którzy wspólnie są odpowiedzialni za więcej niż połowę wszystkich wpisów :)

Nie wiem, jak Łukasz, ale ja się zdziwiłem. Trenuję już tyle lat aż tu zostaję tytanem w związku z pisaniem ;)

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie - napiszę Was alfabetycznie, bo wszyscy jednakowo przyczyniacie się do tego, że FA stało się kopalnią wiedzy o ,,nieznanych" obiektach nieporównywalną z innymi forami, łącznie z zagranicznymi.

Kopalnią wiedzy cudownych opowieści, dzięki którym astroamatorzy jak najlepsze powieści czytają Wasze relacje i przy najbliższej okazji próbują je unaocznić (,,lukacze"),  jak i uwiecznić (astrofotograficy).

Janku, Lukoscie, Panasmarasie, Pawle Trubusie, Piotrze Guziku - Chylę przed Panami czoło i życzę Wam setek i kolejnych okrągłych cyferek jak dotychczas opisanych obiektów tygodnia. Życzę również aby Wasze grono ciągle się powiększało. DZIĘKUJĘ BARDZO 8) 8) 8)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też jestem zaskoczony, że już tyle "Obiektów" się uzbierało.

Łociec założyciel trochę się zapuścił i dawno nic nie napisał, ale kilka pomysłów kołacze się po jego siwej łepetynie.

Tymczasem dzięki Koledzy i Koleżanki, którzy zacną tradycję podtrzymujecie  8)

• Like 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wczoraj wstawiłem gąsior z niedzielnego winobrania, na zlot kwietniowy  przywiozę butelkę młodego wina z etykietką "obiekt tygodnia" 8)

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podziękowania dla wszystkich którzy wkładają w temat swoje serce obserwatora i własny czas.

Dzięki takim tematom i im podobnym obserwacje wizualne są u Nas na wysokim poziomie.

Aby tak dalej Panowie. Wielki szacun.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wczoraj wstawiłem gąsior z niedzielnego winobrania, na zlot kwietniowy  przywiozę butelkę młodego wina z etykietką "obiekt tygodnia" 8)

Gąsior wstawiłeś a butelkę przywieziesz?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gąsior wstawiłeś a butelkę przywieziesz?

A kto powiedział, że życie jest sprawiedliwe? ;)

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A kto powiedział, że życie jest sprawiedliwe? ;)

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka

Nie jest. Jednak nie dziw się, jeśli ludzie nie chcą pisać :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To chyba dobry moment by przypomnieć, że załoga Obiektu jest otwarta na transfuzję świeżej krwi. :)

Jeśli ktoś ma czas, chęć i czuje się na siłach, by coś napisać -  wskazany jest kontakt przez PW z którymś z nas (najlepiej już z gotowym tekstem). 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

My tu sobie nawzajem kadzimy a chętnie korzystamy z pracy innych. Rokita ofiarował się robić mapki dla Obiektów tygodnia i jak widzę, chętnie z tego korzystamy (a najbardziej ja). 

Prawdziwa zasługa pozostaje nierozpoznana, po tym ją poznasz.

Brawa dla kolegi Rokity!

:) :) :)

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie jest. Jednak nie dziw się, jeśli ludzie nie chcą pisać :D

Wrzucę może niedługo jakąś błyskotliwą relacyjkę do konkursu Łukasza! ;D :P Żeby mi tylko niebo nie zmarniało po rozstawce Capelci, jak  to od kilku dni bywa. Idzie biała ława z zachodu na wschód i po niebie ???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z okazji św. Mikołaja postanowiliśmy zrobić mały prezent czytelnikom tego cyklu - otóż pierwsza osoba, która zgłosi zapotrzebowanie, dostanie "swój" obiekt.

Tylko pliss - nie proście o LMC czy cuś w tym stylu... (jeszcze nie ;) )

No to kto pierwszy? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A tak bardziej serio:
niekoniecznie tylko pierwsza propozycja będzie zrealizowana - jeśli w ramach dyskusji pojawią się inne, ciekawe propozycje, nie będzie zapewne przeszkód, żeby je opisać w ramach cyklu.
Dla piszących będzie to też jakiś sygnał, jakiego rodzaju obiekty są milej widziane.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ty już nie możesz... ;)

A co do braku próśb  - hmm, to pewno efekt wpajania dzieciom przekonania, że prezenty dostają tylko te grzeczne... ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Będzie i to prędzej niż myślisz. :)

Swoją drogą - kto udostępnił ci naszą rozpiskę/grafik? ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bo wbrew pozorom wrzucenie na warsztat klasyków = kupa roboty.... Popatrz na Plejady autorstwa P. Trybusa.  ;)  Ale ok , zrobię rozpoznanie i może wspólnymi siłami coś zmajstrujemy.

A tak w ogóle, to Ty już swoje życzenie zużyłeś. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Klasyk chyba, NGC 2024 - Płomyk

Do niedawna byłem przekonany że to nie jest obiekt wizualny :) okazało się że wcale nie taki ciężki do wyłuskania.

Czy pierścień Meissy to obiekt wizualnie dostępny?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta