Skocz do zawartości

Kamerka Player One Saturn C - pierwsze światełko


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo  się cieszę, że pojawił się nowy gracz na tym rynku - konkurencja wyjdzie tylko na dobre! Miałeś włączony dithering ?

  • Thanks 1

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DarX86 napisał:

To teraz jeszcze jakiś test planetarny z baryłka 🙂

Muszę się spieszyć, bo coś te planety jakoś coraz dalej i coraz szybciej zachodzą 🙂

2 godziny temu, SamuG napisał:

Ostatnio patrzyłem na ich chłodzone kamery - ciekawie finansowo wyglądają w stosunku do np. ZWO. Czekam na więcej testów 🙂

Jak tylko pogoda pozwoli.

29 minut temu, Pawcio napisał:

Bardzo  się cieszę, że pojawił się nowy gracz na tym rynku - konkurencja wyjdzie tylko na dobre! Miałeś włączony dithering ?

O widzisz, zapomniałem o tym. Za dużo nowych rzeczy na raz chciałem ogarnąć.

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udało się wepchnąć z zestawem na pół godzinki pomiędzy chmury i jeszcze kilka rzeczy przetestować. 

Na dużym gain zasięg kamerki na podmiejskim niebie przez refraktor 90mm z ekspozycją 100ms to 10.5mag. Byłem mocno zaskoczony że tak się da - bo to jednak kamerka kolorowa i maska Bayera wycina niestety część materiału. Następnym razem powinna już być wpięta w baryłkę 8 cali, to zobaczymy jak tam sobie radzi.

Przy 8s ekspozycji zasięg był około 14mag, a na stacku 80x8s (czyli nieco ponad 10minut) zasięg na nieco zasyfionym niebie to poniżej 17mag. 

A poniżej wynik tego stackowania - podwójna gromada w Perseuszu. TecnoSky 90/540, 0.8x FF/FR, Player One Saturn C, gain 150, 80x8s.

2023-01-14-DoublePer.thumb.jpg.5977a11ca2a197827ad105897b21be0f.jpg

I trochę zbliżenie

2023-01-14-DoublePer-crop.thumb.jpg.6679fea0f080477d17181c758a17d5b4.jpg

  • Like 6

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to o planetarnej kamerze, ale pozwolę sobie na małą dygresję.

Patrzyłem na ceny chłodzonych PlayerOne z matrycą IMX571 (a więc do DS) w kilku sklepach w UE i są różne. Jednakże nie znalazłem w żadnym ceny szczególnie niższej niż ASI2600MMP. W sklepie firmowym PlayerOne jest ciekawy zestaw z kołem i OAG ale po doliczeniu VAT i innych haraczy zakup bezpośredni pewnie też nie będzie tańszy.

Z opinii w Internecie widzę, że kamery planetarne PO ma dobrze ogarnięte i opinie są pozytywne. Z ich nowymi chłodzonymi do DS mają jeszcze trochę problemów ze sterownikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie cenią się sporo poniżej obecnych graczy, bo byłoby to jednak podejrzane. Są kamerki IMX571 niebrandowane na ali i zawsze można zaryzykować.

Z tego co widzę w sklepach EU (np skypoint) to można dostać Poseidona M z kołem w cenie nieco niższej niż sama ASI2600M, a w sklepie firmowym razem z OAGiem wychodzi wciąż jeszcze trochę taniej. 

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)