Skocz do zawartości

Jak zmusić do współpracy z programami Oriona StarShoot AutoGuidera


Rekomendowane odpowiedzi

Jak zmusić do współpracy z  programami do avikowania  Orion StarShoot AutoGuidera ,,,?

Jakich programów użyć? FireCapture nie widzi kamery  :-X

Widzi ją tylko dołączony program do guidingu  :(

Piraniuszowi fajnie wyszły  8) na czym????

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?topic=47.msg6694#new

Domyślam się chodzi o pluginy do określonych programów. Nie chce mi się szukać od czego forum  :P!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nebulosity (via typ - kamera ASCOM), Maxim Lite, który może być dołączony do SSA. Warto zobaczyć też SharpCap czy widzi generyczny interfejs do kamery.

Dzięki sprawdzę! -oprogramowanie zawiera zaledwie PHDGuiding ???

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?

Czyż byś chciał ją zaprząc do foto planet?

Naturalnie, w księżycowe noce może się też tak przydać  ;)!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na firmowych sterownikach SSAG działa tylko z PHD i Maximem. Orion nie raczył wypuścić sterownika pod ASCOM.

Można zmusić SSAG do pracy na sterownikach od QHY5. SSAG i QHY5 różnią się identyfikatorem sprzętu - po małym grzebnięciu w pliku qhy5.inf instalacja przebiega gładko, choć nie z każdym programem kamera będzie działać. Do avikowania na pewno działa po tych zabiegach z QGVideo. Nie wiem jak będzie np. z PHD czy Maximem - nie miałem potrzeby sprawdzać.

Meade SC 10", SW ED120, SW 80ED, NEQ6 SynTrek, MI G2-4000 + G1-0300 + OAG, Orion SSPro v2 i inne duperele.
moja strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Na firmowych sterownikach SSAG działa tylko z PHD i Maximem. Orion nie raczył wypuścić sterownika pod ASCOM.

Można zmusić SSAG do pracy na sterownikach od QHY5. SSAG i QHY5 różnią się identyfikatorem sprzętu - po małym grzebnięciu w pliku qhy5.inf instalacja przebiega gładko, choć nie z każdym programem kamera będzie działać. Do avikowania na pewno działa po tych zabiegach z QGVideo. Nie wiem jak będzie np. z PHD czy Maximem - nie miałem potrzeby sprawdzać.

A mógłbym prosić bliżej.... na czym miało by polegać owo grzebanie???

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebanie polegało na wpisaniu identyfikatora SSAG do pliku qhy5.inf. Jak dobrze pamiętam, to grzebałem w poniższym fragmencie.

Bez tej zmiany nie umiałem zmusić SSAG do działania na sterach od QHY5.

Jak się nie mylę, to wysłałem Ci sterownik z "poprawką".

...

[qhyccd.NTx86]

"QHY5 Driver"=USB_Install,USB\VID_1856&PID_0011

"QHY5 Driver"=USB_Install,USB\VID_16C0&PID_081A

"QHY5 Driver"=USB_Install,USB\VID_16C0&PID_296E

"QHY5 Driver"=USB_Install,USB\VID_16C0&PID_2968

"QHY5 Driver"=USB_Install,USB\VID_16C0&PID_296A

"QHY5 Driver"=USB_Install,USB\VID_1781&PID_0C7C

"QHY5 Driver"=USB_Install,USB\VID_1618&PID_0901

"QHY5 Driver"=USB_Install,USB\VID_16C0&PID_296C

[qhyccd.NTamd64]

"QHY5 Driver"=USB_Install,USB\VID_1856&PID_0011

"QHY5 Driver"=USB_Install,USB\VID_16C0&PID_081A

"QHY5 Driver"=USB_Install,USB\VID_16C0&PID_296E

"QHY5 Driver"=USB_Install,USB\VID_16C0&PID_2968

"QHY5 Driver"=USB_Install,USB\VID_16C0&PID_296A

"QHY5 Driver"=USB_Install,USB\VID_1781&PID_0C7C

"QHY5 Driver"=USB_Install,USB\VID_1618&PID_0901

"QHY5 Driver"=USB_Install,USB\VID_16C0&PID_296C

...

Meade SC 10", SW ED120, SW 80ED, NEQ6 SynTrek, MI G2-4000 + G1-0300 + OAG, Orion SSPro v2 i inne duperele.
moja strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem widać za głupi na to  :-X:

Niezależnie czy sterowniki Starshoot autoguider IO Driver istnieją w systemie czy nie...czy robię aktualizację przez naciśniecie prawym guzikiem na plik- zainstaluj, lub robię przez aktualizuj sterownik ...kamera QHy5 się nie wykrywa  :(

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rok temu kombinowałem ze sterami, to różne wersje próbowałem instalować. Jak u Ciebie nie chce zaskoczyć to możliwe, że coś jeszcze jest potrzebne i niechcący u mnie się zainstalowało podczas eksperymentów. Jeżeli tak jest, to ja też będę miał problem po reinstalacji Windowsa  :-\

Meade SC 10", SW ED120, SW 80ED, NEQ6 SynTrek, MI G2-4000 + G1-0300 + OAG, Orion SSPro v2 i inne duperele.
moja strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)