Skocz do zawartości

M8 i M20 z małego APO


Rekomendowane odpowiedzi

Gdy tylko patrzę na te obiekty zaraz mnie ponosi bo niestety ale z mojej miejscówki są niedostępne. Twoja fotka jest motywacją dla mnie ażeby poszukać innej lokalizacji dla rejestracji tych targetów. Niestety prawda jest taka, że jak masz astro-budkę to łapiesz nygusa i nie chce Ci się targać klamotów w inne miejsce. Nie mniej jednak dostałem kopa do działania. Dzięki Adrian.

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Stiopa napisał:

No Adrian jakbym miał porównać do początków to zrobiłeś progres w obróbce.

Pozdrawiam, Stefan 

Bez dwóch zdań. 🙂 

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2023 o 18:46, szdom1 napisał:

Gdy tylko patrzę na te obiekty zaraz mnie ponosi bo niestety ale z mojej miejscówki są niedostępne. Twoja fotka jest motywacją dla mnie ażeby poszukać innej lokalizacji dla rejestracji tych targetów. Niestety prawda jest taka, że jak masz astro-budkę to łapiesz nygusa i nie chce Ci się targać klamotów w inne miejsce. Nie mniej jednak dostałem kopa do działania. Dzięki Adrian.

 

Ja jeżdżę bo nie mam astrobudki 😉 . Na pewno przy zestawie stacjonarnym można fotografować wielokrotnie częściej i dłużej. Wyjazdów i tak mam na tyle mało, że nie czuję potrzeby rozbudowy sprzętu do DS (no może lepszy aparat by się przydał), zwłaszcza, że zależy mi na mobilności. EQ3-2 z jedną przeciwwagą, małe APO i akcesoria to jedna runda do samochodu.

W dniu 17.03.2023 o 22:07, Stiopa napisał:

No Adrian jakbym miał porównać do początków to zrobiłeś progres w obróbce.

Pozdrawiam, Stefan 

Dzięki, chociaż w zasadzie jakoś super dużo nie zmieniłem. Może bardziej staram się wyrównywać balans kolorów. Trochę dało też lepsze ustawianie na polarną, po odkryciu, że w lunetce biegunowej polarna musi krążyć na kółku, a nie być w samym środku ;D . Poza tym M8 jest dość efekciarska, chyba ustępuje tylko M42. 

 

  • Haha 2

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)