Skocz do zawartości

Teleskop GSO Dobson 8" DeLuxe 203/1200 M-CRF


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Posiadam teleskop jak w tytule GSO Dobson 8" DeLuxe 203/1200 M-CRF dokładnie ten: https://teleskopy.pl/Teleskop-GSO-Dobson-8--DeLuxe-203/1200-M-CRF-(mikrofocuser-1-10,-chłodzenie-lustra,-SKU--680)-teleskopy-2035.html kupiony 29.08.2022.  Teleskop kupiłem jako chwalony i polecany, jednak w moim przypadku nie za bardzo się sprawdza na metrowym balkonie. Z chęcią zamienię się za coś mniejszego, co będzie bardziej odpowiadało pod warunki balkonowe. Jestem z Zamościa, woj. lubelskie, i myślę, że okolice +/-100 km są raczej tymi maksymalnymi na jakie mogę pojechać.  Brak kartonów czy styropianu. Teleskop nigdy nie był w terenie, kilka razy był na balkonie. Jego stan oceniam na sklepowy (plus ewentualny kurz). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesowałby mnie Mak127, z całego zestawu brakuje soczewki 9mm którą to sprezentowaliśmy z synem.  Cała reszta wraz z paragonem i gwarancją dostępna.

Zestaw:  tuba optyczna na montażu Dobsona na łożyskach kulkowych

• wyciąg Crayforda z mikrofocuserem 1:10

• szerokokątny okular Erfle'a 30 mm (AFOV 70°) / 2"

• szukacz 8x50 z krzyżem

• wentylator przyspieszający chłodzenie

• tuleja 35 mm 2" / 2" z gwintem filtrowym 2"

• redukcja z 2" na 1,25" z pierścieniem mosiężnym i gwintem filtrowym 2" (M48x0,75)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku zainteresowania, jest opcja dołączenia soczewki 9mm (mam możliwość koleżeńskiego dogadania się z obdarowywanym)  - czyli daję cały sklepowy zestaw. Posiadam również Barlowa ED 2 całe, możliwa sprzedaż wszystkiego w cenie pozwalającej na kupno używanego maka127. Samego Barlowa nie sprzedaje, więc proszę o niego nie pytać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)