Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, wessel napisał:

Przykro mi , ale nie dołączę do chóru... mimo nakładu sił i środków zdjęcie nie ma detalu na żadnej z galaktyk. A to w prezentacji galaktyk podstawa. Choć 8 godzin luminancji powinno dać go znacznie więcej.

Kadr natomiast bardzo ciekawy.

Z 800mm ogniskowej oczekiwać detalu? . Moim skromnym okiem to nie wypada z takiej ogniskowej wymagac cudów w kwestii detalu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie załapało się całkiem sporo fajnych smaczków w postaci odległych spiralek i gromad. I detalu jak na 115mm apertury jest całkiem niezła ilość.

image.thumb.png.5b9655f8cdafd4fe6c0934670ee8a075.png

image.thumb.png.6ccb408cc013480e06cf3f38203a0a63.png

Wiadomo, dzisiaj 90 i więcej procent efektu astrofoto to obróbka i można coś tam jeszcze wyciągnąć, np:

image_proc2.png.bc92dc5cff157754d60e7e906242187a.png

  • Like 7

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wessel napisał:

Tak, można oczekiwać detalu z takiej ogniskowej.

Tu masz z 600 mm. Widzisz różnicę?

M106.thumb.png.8c1f12e2e34fa64cbbd8d1fea5bbe3ca.png

Widzę, różnice w lepszej obróbce a nie w lepszym materiale. A to różnica. Swoją drogą jeśli TO Twoje zdjęcie o czym mowa??? 

 

Po za tym szumu dużo, jakości to tej fotce też sporo brakuje. 

Edytowane przez mnich85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jolo napisał:

Wiadomo, dzisiaj 90 i więcej procent efektu astrofoto to obróbka i można coś tam jeszcze wyciągnąć, np:

image_proc2.png.bc92dc5cff157754d60e7e906242187a.png

Tak jak piszesz, 90% zdjęć to obróbka a jedynie kilka procent to sprzęt. Więc osoba która ma duże doświadczenie  zawsze zrobi to lepiej

Edytowane przez mnich85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha... powiadasz szumu dużo... no ciekawe, bo zawsze zarzucano mi ZBYTNIE odszumianie zdjęć.  Ta fotka ma 7 lat, wtedy nie było jeszcze NXT, BXT i innych XT. Ja zawsze wolę mieć  dobry materiał bo obróbką nie wszystko da się poprawić. Ten detal to wynik dobrej współpracy optyki z kamerą, między innymi odpowiedni dobór spot size do piksela kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wessel napisał:

Acha... szumu dużo... no ciekawe. Ta fotka ma 7 lat, wtedy nie było jeszcze NXT, BXT i innych XT. Ja zawsze wolę mieć  dobry materiał bo obróbką nie wszystko da się poprawić. Ten detal to wynik dobrej współpracy optyki z kamerą, między innymi odpowiedni dobór spot size do piksela kamery.

Patrząc  na Twoja widzę, doświadczenie nie neguje żadnego argumentu. Tylko się uczę zadając pytania. Masz racje ale.... Widzisz patrząc na mnie, mimo że mogę mieć super materiał i tak nie wyciagne nic więcej niż Ty. Taka kolej rzeczy. 🗽

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

Dziękuję bardzo z a dyskusję i oceny mojej pracy.

To moje pierwsze podejście do luminacji kamerą mono. 

Długo analizowałem swoje zdjęcie i tak, przyznaję rację wesselowi. Nie uzyskałem niestety detalu. Wiem to, ponieważ porównuję sobie stacki z różnych nocek o różnych warunkach pogodowych i z różnymi poziomami ustawiania ostrości na gwiazdach.

Muszę to poprawić, bo chciałbym zobaczyć prawdziwy efekt luminacji na galaktykach z mojej kamery.

Oczywiście to bieżące zdjęcie również jest zadowalające i jest to niewątpliwie fajny materiał do zabawy w HALRGB (materiał w Ha już mam), ale ja na pewno to poprawie.

Acha, wyznacznikiem ostrości i detalu wcale nie jest tu tytułowa bohaterka...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w planach zebrać zupełnie nowy materiał, ale stwierdziłem, że jak zacznę tak poprawiać, to zostanę na wiosnę tylko z jednym obiektem, a chciałoby się coś nowego jeszcze ustrzelić 🙂

Dlatego postanowiłem trochę popracować na tym materiale wyjściowym, który posiadam.

Bardzo chciałem uzyskać troszkę więcej detalu na tych galaktykach. Z resztą komentarze mnie do tego sprowokowały 😉

 

 

 

masterLight_BIN-1_4656x3522_EXPOSURE-120_Noise_2.jpg

Edytowane przez astromaster
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)