Skocz do zawartości

Konserwacja i usprawnienie montaży EQ5


Jacek E.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już pisałem w tutku o kolimacji refraktora z nudów robię porządki na astro-dysku. I znalazłem materiał ze strony ???? Przy pomocy, którego chciałem sobie zakonserwować i usprzawnić swojego EQ5, trafił mi się nowy, później kolejny itd. a tutek pozostał.

 

20091210_091828_864580.jpg

 

Wysłałem na konsultację do Fachowca Jolo - uznał, że wartościowy dlatego zamieszczam go abyście ewentualnie skorzystali gdy Wasz montaż zaczyna sprawiać kłopoty w czasie ciężkiej pracy na fabrycznych maziach rodem z ....

Jednocześnie prośba - Gdyby ktoś z Was rozpoznał źródło i autora tutka będę bardzo wdzięczny i dopiszę go do tutka :)

Zapraszam do pobrania - zapewne się przyda.

 

Konserwacja montażu EQ5.pdf

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...
  • 10 miesięcy później...

Wymieniłem znajomemu w montażu heq5 napęd na paski ( te z Rowan Astronomy ) wraz z łożyskami, co zresztą robiłem już kilka razy w kilku montażach i wszystkie chodzą idealnie, a tu kurcze nie wiem czemu, ale po podłączeniu montażu do kompa kabelkiem eq direct wszystko jest w porządku eq mod ściąga dane z modułu gps , które zapisują się prawidłowo, pinpoint pierwszą klatkę w pobliżu bieguna alignuje prawidłowo, choć trochę to trwa, ale potem po komendzie np. Slew to Vega jedzie w tym kierunku, ale zatrzymuje się w znacznej odległości od Vegi ? I pinpoint już mieli mieli , mieli i przemielić nie może i tak w koło, Czy szanowni koledzy mogą mi powiedzieć co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?, dawno już tego nie robiłem i nie pamiętam czy może trzeba w ustawieniach eqmoda coś zmienić? Pierwszy raz zdarza mi się taki problem

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI290 MM Mini, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam zamieściłem w złym temacie, nie zauważyłem, że to temat eq5 a nie heq5, jak mogę prosić moda o przeniesienie do odpowiedniego tematu, to będę wdzięczny.

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI290 MM Mini, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do HEQ5 były dwa komplety - jeden zmieniał przełożenie, drugi zachowywał. Nie pamiętam, który się jak nazywa. Jeśli założyłeś ten zmieniający, to trzeba edytować parametry przekładni w EQMod.

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiony został ten zestaw 

http://www.rowanastronomy.com/productsa1.htm#heq5beltkit 

Czyli z tego co przetłumaczyłem ( na tyle na ile my English pozwala ;) ) To nic nie trzeba zmieniać ?

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI290 MM Mini, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)