Skocz do zawartości

KONKURS NA NAJLEPSZĄ RELACJĘ z obserwacji wizualnych 2014 r.


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w wielkim szoku (ale takim pozytywnym) z powodu wyniku jaki osiągnęła moja relacja :) Nie spodziewałem się aż czwartego miejsca w kategorii "open". Dziekuję za uznanie i gratuluję zwycięzcom.

 

PS. A z Markiem chyba się jakoś dogadam ;)

  • Like 1

Nikon 8x30, Fujinon 10x50, Vixen ED70S, APM 100/90
TS 102 f/7, Vixen SD103S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! :D

 

Dziękuję wszystkim głosującym, a w szczególności tym, którzy oddali głos na moją relację  ^-^

To bardzo motywuje do dalszego pisania :)

Również gratuluję uczestnikom, w szczególności Oli i Łukaszowi, którzy mocno mi podeptali pięty.

Bardzo fajna sprawa wyszła z tym konkursem - szczególnie, że był to pretekst do odświeżenia kapitalnych często tekstów.

 

Przy okazji, mam nadzieję, że przy okazji kolejnych edycji, uda się zmobilizować większą ilość forumowiczów do pisania i czytania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zwycięzcom, pięknie piszecie!!!

Od siebie powiem, że jestem zmotywowany do pisnania kolejnych, lepszych relacji na pewno bardziej się przyłoże.... :) Dziękuję wszystkim za głosy!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Panasowi, Lukostowi i pozostałym uczestnikom :) Również jestem zaskoczona tak wysokim wynikiem i dziękuję wszystkim, którzy głosowali na moją relację-daje to dużą motywację do pisania. I mam nadzieję, że następnym razem więcej Forumowiczów weźmie udział w głosowaniu :)

  • Like 6

APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | Oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Canon 1100d | Slik Pro 700 DX
astrosztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje zwycięzcom!!!

Myślę, że wyniki odzwierciedlają to, że warto z pasją podchodzić do tego hobby. Szczególnie mnie cieszą wysokie miejsca nowych koleżanek i kolegów.

To bardzo dobra rzecz, że taki konkurs zaistniał. Mam nadzieję, że zdopinguje mnie do lepszego przyłożenia się do dokumentowania obserwacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla wszystkich :) Liczymy na rozszerzoną edycję w tym roku :)

Może ta kwartalna byłaby dobrym rozwiązaniem  ::)

  • Like 1

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz - zauważyliście nadreprezentację relacji "lornetkowych" w czołówce? 

Marek, Janko czy Polaris pewnie będą mieli jakieś wytłumaczenie tego fenomenu :D  

To proste. "Lornetkowcy" obserwują dużo, są ludźmi inteligentnymi, potrafią ładnie pisać i chętnie udzielają się społecznie.

Aha, byłbym zapomniał - są jeszcze nadzwyczaj skromni.

  • Like 5

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z większości czytających relacje ciśnienie jeszcze nie zeszło dlatego glosujących jeszcze było niewielu.

Teraz odpowiednie zawory zainstalują i Brać Jurorska wzrośnie minimum trzykrotnie :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa, brawa, brawa clap.gif  dla Oli za zajęcie I miejsca i dla wszystkich pozostałych uczestników.

 

A jurorzy z pewnością dołączą w kolejnych edycjach - przecież warto poczytać takie piękne relacje z obserwacji.  :)

  • Like 2

SW N-150/1200 EQ3-2
Nikon Action EX 10X50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Trybus

Serdeczne gratulacje dla zwycięzców i serdeczne podziękowania dla organizatorów konkursu i jurorów (tych, którym chciało się zagłosować...). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kto jest w pierwszej trojce w różnych postach różnie pisze?

Według mnie kolejność jest taka:

I miejsce - Panasmaras (13 głosów)

II miejsce - lukost, Ciekawska (12 głosów)

III miejsce - _Wojtek_ ( 9 głosów)

 

natomiast jako że Rada Forum wykluczona jest z dostawiania nagród to nagrody otrzymują

I miejsce - Ciekawska

II miejsce - _Wojtek_

III miejsce- Windforce

 

Mam nadzieję że nigdzie się nie pomyliłem:)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie kolejność jest taka:

I miejsce - Panasmaras (13 głosów)

II miejsce - lukost, Ciekawska (12 głosów)

III miejsce - _Wojtek_ ( 9 głosów)

 

natomiast jako że Rada Forum wykluczona jest z dostawiania nagród to nagrody otrzymują

I miejsce - Ciekawska

II miejsce - _Wojtek_

III miejsce- Windforce

 

Mam nadzieję że nigdzie się nie pomyliłem:)

Dokładnie 8)  

 

Teraz wystarczy dokładnie poczytać nowy i przystąpić do Konkursu http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/6395-regulamin-konkursu-na-najlepsza-relacje-z-obserwacji-wizualnych/

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak, jak napisali DarX86 i JacekE; myślałem, że to oczywiste - jako, że wprost wynika z regulaminu oraz mojego pierwszego i trzeciego postu, napisanych dziś w nocy po zakończeniu głosowania. 

Ale ok - dla jasności sytuacji następnym razem podam kolejność laureatów w formie wyliczanki (a nie gratulacji ;)) i to zaraz po zakończeniu głosowania. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulaminowo - Ola (Ciekawska) dostaje książkę P. Rudzia i "Astronomię" (archiwalną od Ignisa i bieżący numer ode mnie), Wojtek - płytę P. Rudzia, a  Damian (Windforce) - kalendarz FA.

Pozostałe książki (od Polarisa i Zdzicha) będą sukcesywnie rozdzielone jako nagrody w kolejnych edycjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)