Skocz do zawartości

XXV Zlot astronomiczny - relacja


Rekomendowane odpowiedzi

I ja bardzo wszystkim dziękuję za piękny zlot.
Było wszystko, co każdy świetny zlot powinien mieć - wspaniałe towarzystwo, pogodne noce i mnóstwo śmiechu. Dawno nie złapałem takiego luzu (aczkolwiek sobotnie zdjęcia mojej potwarzy mogą temu przeczyć 😜 ).

Przede wszystkim jednak chapeau bas dla Gayosa za złapania byka za rogi i ogarnięcie organizacji. I oby do zobaczyska we wrześniu!

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stiopa napisał:

Balans kolorów chyba by się przydał 😉

Szkolenie z obróbki by się przydało, takie porządne  szkolenie 😀

  • Like 1

SW ED80/600, GSO AZ4 ALT-AZ,SW HEQ5 PRO SynScan,

TS 5mn, ES 6.7 82*, TMB 7.5, ES 14 82*,Barlowa GSO ED 2x , EX 10x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy zlotowicze czy w Zatomiu jest jakaś miejscówka obserwacyjna poza terenem Pyrlandii? Chciałbym pojechać na jedną nockę na wizual. Zapewne można by się rozłożyć gdziekolwiek ale może ktoś ma jakieś sprawdzone miejsce. Pozdrawiam 🙂

Bushnell Nitro 10x42, kilka okularów i bino Denkmeier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, micropoint napisał:

Drodzy zlotowicze czy w Zatomiu jest jakaś miejscówka obserwacyjna poza terenem Pyrlandii? Chciałbym pojechać na jedną nockę na wizual. Zapewne można by się rozłożyć gdziekolwiek ale może ktoś ma jakieś sprawdzone miejsce. Pozdrawiam 🙂

Pisz do Pani Krysi Kowanek (Potrawy znad Drawy) ma wole miejsca noclegowe. 

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ignisdei napisał:

Pisz do Pani Krysi Kowanek (Potrawy znad Drawy) ma wole miejsca noclegowe. 

Tylko ja chciałem jechać na zasadzie "Rano patrzę, że ma być ładna pogoda więc popołudniu pakuję teleskop i ruszam w drogę". Mam "zaledwie" 130 km do Zatomia. Obawiam się, że w takim układzie może być ciężko ze znalezieniem noclegu. Niemniej dziękuję za wskazanie potencjalnego miejsca 🙂

Edytowane przez micropoint

Bushnell Nitro 10x42, kilka okularów i bino Denkmeier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, micropoint napisał:

Tylko ja chciałem jechać na zasadzie "Rano patrzę, że ma być ładna pogoda więc popołudniu pakuję teleskop i ruszam w drogę". Mam "zaledwie" 130 km do Zatomia. Obawiam się, że w takim układzie może być ciężko ze znalezieniem noclegu. Niemniej dziękuję za wskazanie potencjalnego miejsca 🙂

KIlka kroków dalej jest jeszcze:

https://zatom.pl/noclegi

Tylko nie wiem jak z noclegiem "od ręki". Z drugiej strony jeśli masz jakoś 1h jazdy to można się pokusić o wypad bez noclegu, ewentualnie przespać się w aucie do wschodu słońca, bo droga dojazdowa od strony Poznania jest nieciekawa 🙂 Żeby "oszczędzić" auto wracałem przez Kalisz Pomorski -> Mirosławiec -> Piła.

Edytowane przez Paweł Sz.
  • Like 1

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Paweł Sz. napisał:

KIlka kroków dalej jest jeszcze:

https://zatom.pl/noclegi

Tylko nie wiem jak z noclegiem "od ręki". Z drugiej strony jeśli masz jakoś 1h jazdy to można się pokusić o wypad bez noclegu, ewentualnie przespać się w aucie do wschodu słońca, bo droga dojazdowa od strony Poznania jest nieciekawa 🙂 Żeby "oszczędzić" auto wracałem przez Kalisz Pomorski -> Mirosławiec -> Piła.

Dokładnie chciałbym tak zrobić (przespać się w aucie). Dzięki za kolejne wskazówki 🙂

Bushnell Nitro 10x42, kilka okularów i bino Denkmeier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak, jeszcze będzie obrobiona wersja, bo to tylko zestackowana. Ale musi poczekać na swoją kolej, bo na obróbkę czekają jeszcze słońca od stycznia 😁

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)