Skocz do zawartości

Prognozy zorzy polarnej (również nad Polską)


ChessNet

Rekomendowane odpowiedzi

Jacku - dziekuję za otuchę.. ;)

A lwa, po pupie nie ważyłbym się... :P

Uwierz mi, też bym chciał aby tak jak niedawno na plażę mi wylazła i z ręki jadła ;) :-[

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka była ponoć dzisiaj w nocy na mazurach. Niestety przespałem drugi raz w tym roku.

Idę po sznurek.

kusiu to idź po  drugi (dla mnie ) :'(

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... ale chyba nic z tego nie będzie :(

Nad morzem zdecydowanie nic, choćby ósemka szalała >:(  post-476-0-79925600-1435174021_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka była ponoć dzisiaj w nocy na mazurach. Niestety przespałem drugi raz w tym roku.

Idę po sznurek.

W nocy chmury były u mnie, i jeszcze siąpiło. Dzisiaj też. W razie czego można jechać na północ Szwecji i Norwegii, gdzie są często zorze i to dużo dużo mocniejsze. U nas trzeba naświetlać, a kumpel w Trondheim robił z lampą błyskową.

I tak bym bez wahania zamienił naszą marcową zorzę na marcowe zaćmienie Słońca.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej kaput , zorzy prawie nie ma Kp na poziomie 3 i bz na +  :-

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarwałem "nockę" i lipa. Nic nie widziałem ani tym bardziej nic nie zarejestrowałem. Warunki atmosferyczne jednak mnie nie rozpieszczały. Lekkie "śmieci" na niebie ograniczające przejrzystość, częściowo zachmurzona częśc północna i w ogóle, jakiś "syf" ograniczający klarowność nieba. Nie nastawiałem się zbytnio, bo wskażniki były takie, jakie były, ale próbowałem.  Jednak  na pewno trzeba poczekać do jesieni. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wielki szum, szum o nic, co nie było mi dane widzieć chmury zrobiły swoje zasłoniły wszystko nie było widać żadnej ani jednej gwiazdki >:( , tak się zastanawiam czy mojej okolicy dałoby się widzieć zorzę polarną wątpię, kiedyś miałem podobną sytuację, pogoda idealna czyste niebo zapowiadali i ani ja ani moje aparaty nic nie załapały. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam zimą do mnie do Norwegii. Na pewno coś się ustrzeli. Mogę zawsze pomóc ze znalezieniem w miarę ( O0) taniego noclegu. Oczywiście pogody ani burzy magnetycznej nie zapewnię, ale zmotoryzowanym mogę pokazać idealnie ciemne niebo 70 km od najbliższych miasteczek. Przygotować wystarczy krem na odmrożenia i termos z ciepłą herbatą.

Kończę temat, gdy ktoś po 3 minutach zaczyna pytać o znaki zodiaku. Wychodzę z założenia "nie ucz świni śpiewać - nic nie wskórasz i zdenerwujesz świnię".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś się dzieje...

Kp=5 i prognoza Kp=7 za 4 godziny...

Łukasz - ma spadać .... http://www.aurora-service.eu/aurora-forecast/

 

post-476-0-06437300-1435234691_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście, że czas aktywności zorzy "przesuwa się" do tyłu? Aktywność przypada na coraz wcześniejsze godziny, więc nie ma szans, aby zorza "przeszła" nad Polskę w sensownych godzinach. Zorza się wypali do 18.

Kończę temat, gdy ktoś po 3 minutach zaczyna pytać o znaki zodiaku. Wychodzę z założenia "nie ucz świni śpiewać - nic nie wskórasz i zdenerwujesz świnię".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podnoszę alarm! 

Jakie rokowania ?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewidywanie na

2015.07.04  22:32 UTC     KP:6.33
2015.07.05  01:32 UTC     KP:7.67

(nasz = UTC + 2)

http://legacy-www.swpc.noaa.gov/wingkp/wingkp_list.txt

 

Aktualka: kolejne przewidywania w dół idą z kp indexem

Astro3, refraktor 70/700, zoom 8-24 mm, canon 1100d niemod, DO Discovery 10x50, Celestron SkyMaster 20x80, Nikon P900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie dzisiaj myślałem patrząc na słonko, że aż się prosi, żeby któraś z licznych dzisiaj plam strzeliła w naszą stronę. Niestety, za plecami strzeli grzmot więc spokojnie przemieściłem setupik do garażu w kilka sekund na swoim nowym wózeczku

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pobiegłem po statyw.... i efekty są ... będą też na forum.. ale jutro jak już burza przejdzie a ja się wyśpię ;)

 

U mnie błyska ciagle w oddali za blokiem. W międzyczasie jakieś rozpogodzenie, że zdążyłem wyciagnac teleskop na balkon i cyknąć Księżyc.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)