Skocz do zawartości

Prognozy zorzy polarnej (również nad Polską)


ChessNet

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, ChessNet napisał:

Na razie mniej niż zero. 

Czyli,jak zawsze na drugi dzień  po zapowiedziach.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, SZKLARZ napisał:

Czyli,jak zawsze na drugi dzień  po zapowiedziach.

No tak to już jest :( A gdyby wczorajsze prognozy aurorki się sprawdziły to i tak była wielka dupa :(  W zenicie się około 20:00 prawie wyczyściło ale nad Bałtykiem mgła wisiała.
Według dzisiejszej prognozy pogodowej od 18 - 21 czystko, później jakotako, ale z prognoz aurorki też zachęcających wieści na sfotografowanie nima :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dziś w nocy przewidują KP7 i G3. To najmocniejsza zorza od kilku lat. Niestety ja nie mam pogody. Pada u mnie gęsty śnieg. :) 

  • Like 1

Kończę temat, gdy ktoś po 3 minutach zaczyna pytać o znaki zodiaku. Wychodzę z założenia "nie ucz świni śpiewać - nic nie wskórasz i zdenerwujesz świnię".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zenon-priest napisał:

Jak ktoś mi jeszcze raz napiszę że nie ma pogody to osobiście przyjadę do niego i teleskop mu spalę.

A przyjeżdżaj. Tydzień temu byłem na Łysicy, Agacie i przełęczy św.Mikołaja to wypadałoby się zrewanżować.

NIE MA POGODY na obserwacje

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, zenon-priest napisał:

Jak ktoś mi jeszcze raz napiszę że nie ma pogody to osobiście przyjadę do niego i teleskop mu spalę.

Ja się nie boję. Nie mam teleskopu. :) 
Zresztą pogoda u mnie nie jest nawet pojęciem względnym. Jest obiektywnym obserwablem. :) 

IMG_20201209_225652731.jpg

Kończę temat, gdy ktoś po 3 minutach zaczyna pytać o znaki zodiaku. Wychodzę z założenia "nie ucz świni śpiewać - nic nie wskórasz i zdenerwujesz świnię".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Ostatnie tygodnie były zorzowe. U mnie jednak wyraźny brak motywacji do obserwacji, bo białe noce się w NO zaczęły. 

 

Kończę temat, gdy ktoś po 3 minutach zaczyna pytać o znaki zodiaku. Wychodzę z założenia "nie ucz świni śpiewać - nic nie wskórasz i zdenerwujesz świnię".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Panowie (i Panie), jeżeli pogodę dziś mata ?, to mam przeczucie, że dziś będzie można coś uchwycić w Polsce.

Edytowane przez ChessNet
  • Like 3

Kończę temat, gdy ktoś po 3 minutach zaczyna pytać o znaki zodiaku. Wychodzę z założenia "nie ucz świni śpiewać - nic nie wskórasz i zdenerwujesz świnię".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z tego co widzę to chyba tylko północ ma szansę na uchwycenie czegokolwiek. Ale nigdy nic nie wiadomo. Ja pomimo lokalizacji w centralnej części Polski szukam miejscówki.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...
  • 8 miesięcy później...

Właśnie zobaczyłem przypadkiem zorze polarną! To chyba drugi raz w życiu i znów mnie zaskoczyła, bo nie miałem pojęcia, że dziś może się pojawić. Ćwiczyłem sobie w garażu i gdy szedłem do domu przez podwórko, zobaczyłem rozjaśnione niebo koło Wegi. Początkowo nie wiedziałem, co to jest, a kiedy zaczęła zmieniać się intensywność poświaty, nawet lekko się wystraszyłem. Potem pojawił się kolejny kłąb światła, nad Kasjopeją, a gdy w Lutni zniknął, zaś do tamtego dołączył następny, w Woźnicy (zaraz nad Księżycem), zacząłem rozumieć, na co patrzę.

Czy ktoś orientuje się, czy warto jeszcze czekać, czy raczej to były jakieś ostatki tej nocy?

Edytowane przez Damian P.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...
4 minuty temu, Aras napisał:

Nie pij więcej.

Nie piłem nic .Karol Wójcicki ,ktory zajmuje się zorzami zawodowo tak podał na swoim FB "z głowa w gwiazdach" 2 godz temu. Wiadomo,że chmury i pewnie nic nie będzie, ale po to jest ten wątek ,żeby napisac jak coś się święci. O megazorzy sprzed tygodnia mało kto wiedział, a prognozy były 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, tu masz na bieżąco prognozy zorzy polarnej: https://www.spaceweatherlive.com/pl/aktywnosc-zorzowa.html

  • Like 1

SCT Celestron 8'' | Maksutov Meade 7'' | Skytee 2 ||| Vixen HF2-BT81S-A | Nikon Action EX 10x50 CF | Pentax Papilio II 6,5x21 | ATM Nikon TC-E2 2x53

odrobina muzyki mojego autorstwa: towarzystwoelektryczne.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)