Skocz do zawartości

Modyfikacja Canona


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie problemu ze zwiekszoną "wrazliwoscia" na LP i czerwonymi gwiazdkami nie bedzie. Mam IDAS D1 ktory zostal specjalnie stworzony do modyfikownaych aparatow. Nie potwierdze jeszcze tego na 100%, ale z tych kilku klatek wynika, ze latwiej wyciaga sie kolory gwiazd, jak i obiektow DSO po modyfikacji i z IDAS`em niz przed modyfikacja z IDAS`em, gdzie wszystko bylo niebiesko-zielone.

William Optics Zenithstar 73 III APO, Sky-Watcher Star Adventurer GTi, ZWO ASI1600MM Pro, ZWO EAF 5v, Filtry + kabelki

 

http://www.astrobin....s/FunkyKoval35/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problemu ze zwiekszoną "wrazliwoscia" na LP i czerwonymi gwiazdkami nie bedzie. Mam IDAS D1 ktory zostal specjalnie stworzony do modyfikownaych aparatow. Nie potwierdze jeszcze tego na 100%, ale z tych kilku klatek wynika, ze latwiej wyciaga sie kolory gwiazd, jak i obiektow DOS po modyfikacji i z IDAS`em niz przed modyfikacja z IDAS`em, gdzie wszystko bylo niebiesko-zielone.

 

 

U mnie problemu ze zwiekszoną "wrazliwoscia" na LP i czerwonymi gwiazdkami nie bedzie. Mam IDAS D1 ktory zostal specjalnie stworzony do modyfikownaych aparatow. Nie potwierdze jeszcze tego na 100%, ale z tych kilku klatek wynika, ze latwiej wyciaga sie kolory gwiazd, jak i obiektow DOS po modyfikacji i z IDAS`em niz przed modyfikacja z IDAS`em, gdzie wszystko bylo niebiesko-zielone.

No tak, IDAS to bardzo dobry filtr anty LP, ale też jak wszystko co dobre drogi  :) Ja niestety mam tylko UHC-S i Semi Apo  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety mam tylko UHC-S i Semi Apo  :)

Jak fociłem niemodyfikowanym canonem też używałem uhc-s'a i efekty były zadawalające ( przynajmniej mnie ) możesz zerknąć do mojej galerii, większość fotek z canona jest w tej konfiguracjii.
  • Like 1

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI224 MC, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udalo mi sie zalapac kilka klatek Mglawicy Konski Łeb. Niestety warunki nie byly dobre - cale niebo zaslane cirrusami.

 

8 x 120s @ ISO1600 :

 


post-3139-0-11363800-1422370109_thumb.jp

 

Nie mam niestety fotki sprzed modyfikacji(zaginela :/), ale na 100% samą glowe konia widac duzooo wyrazniej - wczesniej przy 12 klatkach byla prawie niewidoczna. NGC2024 tez lepiej wyglada.

Ogolnie, modyfikacja "dziala", ale spodziewalem sie troszke wiecej... a moze za duzo sie spodziewalem? Moze nie potrzebnie pstrykam na ISO1600?

 

P.S. Kwestie ciaglego rozjechania gwiazdek - pomimo zakupu zlaczki do korektora komy, pomijam... Obrobka tez jest jaka jest :)

  • Like 2

William Optics Zenithstar 73 III APO, Sky-Watcher Star Adventurer GTi, ZWO ASI1600MM Pro, ZWO EAF 5v, Filtry + kabelki

 

http://www.astrobin....s/FunkyKoval35/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten obiekt czasy 120 sekund to definitywnie za mało :-)

 

Ze swoim niebem moge robic ekspozycje do 5 - 6 min, musze tylko miec lepsze warunki pogodowe. Wczoraj przy 5 min ekspozycje byly juz prawie przepalone LP.

William Optics Zenithstar 73 III APO, Sky-Watcher Star Adventurer GTi, ZWO ASI1600MM Pro, ZWO EAF 5v, Filtry + kabelki

 

http://www.astrobin....s/FunkyKoval35/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Nie mam niestety fotki sprzed modyfikacji(zaginela :/), ale na 100% samą glowe konia widac duzooo wyrazniej - wczesniej przy 12 klatkach byla prawie niewidoczna. NGC2024 tez lepiej wyglada.

Ogolnie, modyfikacja "dziala", ale spodziewalem sie troszke wiecej... a moze za duzo sie spodziewalem? Moze nie potrzebnie pstrykam na ISO1600?

Na pewno widać wyraźniej, ale też nowe Canony są mniej ślepe w czerwieni z domyślnym filtrem, niż stare. Jak widziałem zdjęcia z niemodyfikowanego 1100D to były niewiele gorsze od tych, które miałem z modyfikowanego 20D. Dlatego przyrost nie jest już tak spektakularny, ale na pewno jest.

16 minut to też tyle co nic - potrzebowałbyś 10x tyle co najmniej. Przy czasach 2 minuty ISO1600 jest ok, ale z tego co pamiętam pisali w Internetach, że do 1200D najlepiej cykać przy ISO400 - 800. Wtedy też możesz wydłużyć ekspozycję. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno widać wyraźniej, ale też nowe Canony są mniej ślepe w czerwieni z domyślnym filtrem, niż stare. Jak widziałem zdjęcia z niemodyfikowanego 1100D to były niewiele gorsze od tych, które miałem z modyfikowanego 20D. Dlatego przyrost nie jest już tak spektakularny, ale na pewno jest.

16 minut to też tyle co nic - potrzebowałbyś 10x tyle co najmniej. Przy czasach 2 minuty ISO1600 jest ok, ale z tego co pamiętam pisali w Internetach, że do 1200D najlepiej cykać przy ISO400 - 800. Wtedy też możesz wydłużyć ekspozycję. 

Tak, wiem ze 16 minut to nic, ale mimo wszystko spodziewalem sie czegos wiecej. Prawdopodobnie moje oczekiwania nie maja podstaw, bo calkowity czas integracji + slabe warunki pogodowe nie moga dac lepszych efektow. Co do ISO1600 to tez czytalem o tym ISO400 - przewaznie cykalem na ISO800. Tylko ostatnio jakos, sam nie wiem czemu wskoczylem na 1600 - pewnie dlatego, ze z pogoda ostatnio padaka i czlowiek chcialby jak najwiecej fotonow nalapac :) Z tego samego powodu ISO400 jest dla mnie troche problematyczne, bo nie dosyc ze dobrej pogody jak na lekarstow to jeszcze sztucznie, sam bym sobie skracal sesje o polowe... :/ 

William Optics Zenithstar 73 III APO, Sky-Watcher Star Adventurer GTi, ZWO ASI1600MM Pro, ZWO EAF 5v, Filtry + kabelki

 

http://www.astrobin....s/FunkyKoval35/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie zmodyfikowałem canona 1100D.

Wyjąłem filtr korekcyjny (te niebieskie szkiełko) a zostawiłem te pierwsze białe które ponoć ma działać jako UV/IR cut. Zobaczymy.

Po pierwszych kilku sesjach okaże się czy taka modyfikacja wystarczy.

Gem45, TS150F2,8, Asi533mmp, Astronomik LRGBSHO
Pozdrawiam Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam małe porównanie, niestety wyszło to czego się obawiałem...wczoraj uciekła mi ostrość dlatego jedno zdj widać jakie jest. No ale różnice jakąś widać.

A więc tak Orion z 200mm, wszystkie ustawienia takie same, ilość klatek też ( chyba 29 po 7min). Ten sam aparat tylko w wersji unmod i mod.

Najpierw surowy stack, zrobiłem tylko wyrównanie kolorów.

unmod

post-1211-0-54110100-1423509108_thumb.jp

mod

post-1211-0-40597600-1423509125_thumb.jp

 

A teraz wersja mocno wyciągnięta, oba zdjęcia wyciągałem w tym samym stopniu.

unmod 

post-1211-0-96562000-1423509321_thumb.jp

mod

post-1211-0-55598600-1423509384_thumb.jp

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

450d(muszę stopkę zmodować by aktualna była:) ), no szkoda ale tak to jest jak się człowiek śpieszy, dopiero jak przestawiałem się na m44 zobaczyłem że pierścień na obiektywie jest ruszony. Łudziłem się że przestawił mi się przy celowaniu w m44, bo kilka prób miałem zanim trafiłem. Ale jak dziś się okazało to były tylko złudzenia. Bardzo mi szkoda tych ponad 3 godzin no ale cóż, liczę że to nie ostatnia taka noc w lutym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

https://www.lifepixel.com/tutorials/infrared-diy-tutorials/life-pixel-nikon-d3100-diy-digital-infrared-conversion-tutorial

...znalazłem taki tutorialik dla body D3100. Możecie mi powiedzieć czy po wyjęciu "szkiełka" trzeba tam coś włożyć? W tą pustkę po filtrze... Bo się zastanawiam czy wystarczy mi odwagi żeby spróbować modyfikacji. Aparat ma 19tys przebiegu. Ma być tylko do astro, w końcu D5100 zostawię Kindze w spokoju :)).

 

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjmę filtr to byłoby dobrze zostawić spięty korektor zapewne. Żeby zamknąć przestrzeń przed matrycą. Tak też zrobię. W sobotę przetestuję mod.

Edit: ok. Skręcamy :)

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)