Skocz do zawartości

Jesienne Spotkanie Miłośników Astronomii Zatom


Jacek 2

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ Robert w tym roku już nie planuje oficjalnego zlotu-chciałem zrobić przymiarkę do nazwijmy to "Spotkania Miłośników Astronomii"

Głównie chodzi mi o to żeby spotkać się w gronie powiedzmy 20tu osób, bez informacji o zlocie w tamtejszych mediach, o ile to możliwe to bez wycieczki szkolnej (choć to możemy przeżyć pod warunkiem dobrego nieba)

W grę moim zdaniem wchodzą dwa terminy (jeszcze nie kontaktowałem się z Pyrlandią)

22-25 Września

29 Września-2 Października

Ten pierwszy termin to Księżyc gdzieś tak po północy, drugi już bez Księżyca.

Ponieważ jak większość z Was wie nie dysponuje samochodem więc wcześniejsze wycieczki do Zatomia z mojej strony odpadają, Jednak mogę wziąć na siebie kontakt z Panem Pyrą, ewentualną zbiórkę pieniędzy i część logistyczną polegającą na zakwaterowaniu.

Nie będzie specjalnego programu zlotu, sponsorów oraz innych udziwnień. Tak jak pisałem wcześniej to ma być tylko spotkanie nie zlot.

Czekam na Wasze propozycje oraz deklaracje obecności.

Myślę że trzeba działać szybko i zaklepać sobie wolny ośrodek na ten termin.

Nie publikuję tego tekstu na "maniaku" jednak jak ktoś chce może spokojnie tam napisać na ten temat.

Pozdrawiam Jacek

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 293
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dodane obrazy

Jak to ma byc bardziej spotkanie niż zlot to po co aż tak odległe plany. Jak ma byc spotkanie nieoficjalne to wystarczy chyba z miesiąc wyprzedzenia góra. To jak spotkanie luźniejsze kilkudziesięcioosobowe to mozna by organizowac raczej na maj (pod warunkiem, ze są miejsca noclegowe wolne) - a za pół roku to już lepiej oficjalny zlot.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem za 20osobowym zlotem wrześniowym (bez Księżyca)- piątek-niedziela. Wyżywienie można za pomocą p. Leszka załatwić z rabatem w Rancho Rodeo (wiem to od kumpla, który zabukował sobie u Pyry długi weekend majowy).

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to żeby zabukować sobie ośrodek na wrzesień, jak zaczniemy się zbierać w sierpniu to okaże się że nie będzie miejsc.

Oficjalny zlot???? Haron będziesz gospodarzem?

Hmm, ale mini zloty mozna robić cześciej (zorganizować nocleg i zebrać trochę ludzi), czemu akurat wrzesień-październik, skoro jeszcze w maju są noce, a następnie już w sierpniu. Terminy jesienne to już bardziej pasują do oficjalnego zlotu. Co do gospodarza, to ja raczej odpadam, są osoby które się lepiej znają na takiej organizacji :). Poza tym w tej chwili to ja mogę tylko snuć przypuszczenia, czy będę miał czas, i czy w ogóle będę wtedy w Polsce.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym w tej chwili to ja mogę tylko snuć przypuszczenia, czy będę miał czas, i czy w ogóle będę wtedy w Polsce.

Wcale nie musisz tam być wystarczy że wpłacisz a jak nie dasz rady pojechać to kolnij do mnie i ja za ciebie wpadne do Zatomia  8)

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbyłem rozmowę z Panem Leszkiem Pyrą, preferowany przez niego termin to 29 Września-2 Października. Oczywiście w rachubę wchodzi czwartek-niedziela jak również piątek-niedziela (każdy przyjedzie w dogodnym dla siebie terminie) Załatwiłem również katering taki jak na pierwszym zlocie: jemy na miejscu a jedzenie przygotowuje nam poprzedni kucharz. Opcja z wyżywieniem w "Ranho Rodeo" odpada ponieważ koszty będą znacznie większe. Ponieważ to nie zlot a spotkanie poprosiłem Pana Leszka o nie nagłaśnianie całej imprezy w lokalnych mediach (ma byś kameralnie)

  Myślę że wstępnie można robić listę chętnych, rozmawiałem na razie o 20tu osobach.

PS. Heniek i Tadek macie pozdrowienia od Pana Leszka, powiedział że jesteście fajne chłopaki  :)

Lista chętnych:

1. Jacek2

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech będzie, ze też się zapiszę, najwyżej się później wykreślę.

1. jacek2

2. Gregohr

3. Tomasz Suchodolski

4. Ossek

5. Charon X

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję sie do listy :)

1. jacek2

2. Gregohr

3. Tomasz Suchodolski

4. Ossek

5. Charon X

6. statek

Też jestem za kameralnym, spokojnym spotkaniem , bez mediów i innych takich

Dzięki za pozdrowienia od p.Leszka :)

A to 0.7/głowę to na jeden wieczór,  x 3 to bedzie jakieś 2.1/głowę :), wysoko postawiona poprzeczka ale damy radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jacek2

2. Gregohr

3. Tomasz Suchodolski

4. Ossek

5. Charon X

6. statek

7. Heniek

8. qbanos

9-10. Bandros + 1 osoba (tatuś)

11. kenny

12.Slawko

13. darius

Żona mnie zabije ale zapisze się, może będę z nową dwunastką.

SW Dobs 12" rozsuwany, Coronado PST 40/400, ES 24 mm, LVW 13 i 8 mm, WO SWAN 33 mm, filtry UHC-S, O-III, H-beta, Powermate 2,5x Tele Vue i inne rzeczy, mniej ważne ale też potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ze śląska lub okolic by jechał to bym dołączył.

Bo samemu taki kawał drogi to i smutno i drogo

Wzioł bym wtedy 20" newtona

Jak masz większe auto to dojeżdzając do mnie masz połowe drogi, koszty zrobimy na pół.

Przyjedziesz i siadasz jako pasażer. Piszę o możliwościach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ze śląska lub okolic by jechał to bym dołączył.

Bo samemu taki kawał drogi to i smutno i drogo

Wzioł bym wtedy 20" newtona

Jak masz większe auto to dojeżdzając do mnie masz połowe drogi, koszty zrobimy na pół.

Przyjedziesz i siadasz jako pasażer. Piszę o możliwościach :)

Mam większe auto ale to ford Ranger ,po dojechaniu na miejsce Newton był by tak wytrzepany jak stara wirówka  :D

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)