Skocz do zawartości

Jesienne Spotkanie Miłośników Astronomii Zatom


Jacek 2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 293
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dodane obrazy

Gość Paweł Trybus

Ludzie, nauczcie się szukać obiektów z szukaczem i atlasem. Starhopping jest dużo fajniejszy niż świecenie w niebo zielonymi oślepiajkami.

Święta prawda. Szukanie obiektów z czerwoną latarką, szukaczem i atlasem to dla mnie co najmniej połowa przyjemności. Ale ja uczyłem się obserwować w ten sposób od 1996-1997 roku, gdy niewielu słyszało o zielonych laserach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, ale czasy się zmieniają, technologie, teraz mamy laserki, trzeba sobie życie ułatwiać. Mi to kompletnie bez różnicy jak namierzam obiekt. Metodę laserową poznałem na zlocie wiosennym i nawet mi się spodobała. ;) Jakoś się w tej kwestii dogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nauczcie się szukać obiektów z szukaczem i atlasem. Starhopping jest dużo fajniejszy niż świecenie w niebo zielonymi oślepiajkami.

Ja mam 170cm. wzrostu, mój teleskop 120cm. mam 42 lata i nie będę uprawiał akrobatyki sportowej żeby szukać obiektów w zenicie albo blisko niego z okiem przyklejonym do szukacza z nienaturalnie wygiętym kręgosłupem.

Acubenes ma racje, focący powiedzą w które miejsce nieba nie świecić i myślę że nit im nie będzie przeszkadzać.

Ana masz kolejną nie usprawiedliwiona nie obecność na zlocie, szkoda  :) :(

Dziś mamy 4 września i wpłatę od czterech osób. Jak tak dalej pójdzie to zlot odbędzie się pod koniec grudnia.  :)

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 170cm. wzrostu, mój teleskop 120cm. mam 42 lata i nie będę uprawiał akrobatyki sportowej żeby szukać obiektów w zenicie albo blisko niego z okiem przyklejonym do szukacza z nienaturalnie wygiętym kręgosłupem.

Proponuję zakupić szukacz kątowy.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie - co jesli po 12wrzesnia sie okaze ze jednak gdzies w portfelu urosnie fundusz na zlot, a i jakies miejsce wolne bedzie... :P Znajdzie sie mozliwosc dolaczenia do zlotu?

Odpowiadam w imieniu Jacka - znajdzie! Bo my mamy pokój żeńsko-damski i nie przewiduję żadnego osobnika o innej orientacji.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam w imieniu Jacka - znajdzie! Bo my mamy pokój żeńsko-damski i nie przewiduję żadnego osobnika o innej orientacji.

Ana, Anka U dobrze mówi. Przyjeżdżaj kiedy chcesz.

Wyślę wszystkim z listy na pv. mój numer telefonu w razie potrzeby.

KTO TO JEST PIOTR RĄCZKA ??? PROSIŁEM PODAWAĆ NICKI

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro w osobnym temacie podam zasady konkursu z okazji spotkania w Zatomiu a także co można wygrac odpowiadając na pytania.

Aktualnie na stronie Astro-Partnera ustawiamy baner przekierunkowujący odpowiedzi z konkursu.

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów na temat spływu.

Mamy dwie możliwości: łatwiejsza technicznie trasa-spływ Korytnicą,

Trudniejsza-spływ Drawą (podobno trudny odcinek to ten od Drawna do Zatomia).

Ja osobiście wybrał bym tą Korytnicę, dla tego że nie mam kompletnie doświadczenia na kajakach.

Jednak nie będę forsował własnego zdania. Myślę że na pokładzie kajaka powinna znajdować się jedna osoba która ma jakieś pojęcie a druga zielona.

Do dyspozycji mamy dwa terminy, albo w piątek po śniadaniu albo w sobotę po śniadaniu.

Nie będziemy teraz decydować kiedy płyniemy, myślę że decyzję podejmiemy śledząc prognozy pogody i to nie te długoterminowe. Jakieś decyzje można będzie podjąć myślę środa-czwartek (21,22 września)

Koszty spływu nie są mi na razie znane jednak dla nas Pan Leszek załatwił specjalną zniżkę.

Ilu jest chętnych żeby spłynąć?

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)