Skocz do zawartości

Temat na konkursowy referacik ?


Boniekk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !
Jest to forum Astronomiczne i widzę że w jednym miejscu wypowiada się tutaj wielu ludzi którzy znają się na rzeczy.
Rzecz wygląda następująco. Pani zachęciła mnie do wzięcia udziału w konkursie. Trzeba napisać referat na min 7 000 słów o czymś co związane jest z Astronomią lub Astronautyką. Ma być to temat nie taki zwyczajny jak np. loty załogowe a raczej taki nietuzinkowy, niezwyczajny. Jeden typ z naszej szkoły należy do klubu krótkofalowców, inna dziewczyna zaś ma  teleskop i będzie pisać o gwiazdach itp. A o czym nietuzinkowym ja, zwykły człowiek który z astronomią ma mało wspólnego mógłby napisać ? Myślałem by napisać np. o tym jak kosmonauci oddychają w kosmosie lub nwm. historie skafandrów ??? Nie mam pojęcia a wiem że wielu z was ma tutaj takie swoje "specjalności" którymi się bardzo interesuje. Może ktoś podwinął by jakiś pomysł :) ? Najlepiej żeby był to temat do którego jakoś łatwo moge wyszukać jakieś informacje, źródła.
 
Z góry dziękuje. Pozdrawiam serdecznie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część!

Czyżby to ten konkurs szkół średnich w którym nagrodą główną za napisanie artykułu jest 1k PLN? Już przynajmniej kilka osob tu zadeklarowalo w nim udział, choćby w ramach zbiorki na ciekawy teleskop. Moim zdaniem już sam wymysliles ciekawe tematy, mimo to w dziedzinie astronautyki musiałbyś tu poszukać konkretnych osób bo forum jest skupione raczej wokół samej astronomi :)

Propo samego tematu to osobiście poleciłbym ci zgłebienie tematu czarnych dziur. Temat bardzo futurystyczny i niezbadany, dlatego każdy lubi o nich czytać :) Sam znalazłem kiedyś wykład pewnego licealisty (na YT) który w sumie pełen nieścisłości, bardzo mnie zafascynowal, a mówił on non stop przez 3 godziny - jak sam widzisz, temat ten jest rzeką.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

A czy Ty chociaż w małym stopniu interesujesz się astronomią albo astronautyką? Tak szczerze mówiąc pisanie o czymś z czym masz niewiele wspólnego mija się z celem.

Ale możesz próbować śmiało - może w trakcie załapiesz bakcyla i stanie się to Twoją pasją. 

 

Co do tematu to mógłbyś na przykład napisać o Międzynarodowej Stacji Kosmicznej - jak to się stało, że doszło do jej powstania i jak funkcjonuje sama stacja i jej załoga.

Jako pomoc możesz obejrzeć ten dokument i uzupełnić go informacjami z Internetu:

  • Like 2

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część!

Czyżby to ten konkurs szkół średnich w którym nagrodą główną za napisanie artykułu jest 1k PLN? Już przynajmniej kilka osob tu zadeklarowalo w nim udział, choćby w ramach zbiorki na ciekawy teleskop. Moim zdaniem już sam wymysliles ciekawe tematy, mimo to w dziedzinie astronautyki musiałbyś tu poszukać konkretnych osób bo forum jest skupione raczej wokół samej astronomi :)

Propo samego tematu to osobiście poleciłbym ci zgłebienie tematu czarnych dziur. Temat bardzo futurystyczny i niezbadany, dlatego każdy lubi o nich czytać :) Sam znalazłem kiedyś wykład pewnego licealisty (na YT) który w sumie pełen nieścisłości, bardzo mnie zafascynowal, a mówił on non stop przez 3 godziny - jak sam widzisz, temat ten jest rzeką.

 

Niestety ja biorę udział w Wojewódzkim konkursie w którym do wygrania jest 16. udział w Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomiczno-Astronautycznym w Grudziądzu, które odbędzie się w dniach 18-21 marca 2015 r. , a biorę w nim udział gównie dlatego że chcę sobie podwyższyć ocenę semestralną z fizyki xdd

 

 

Witaj!

A czy Ty chociaż w małym stopniu interesujesz się astronomią albo astronautyką? Tak szczerze mówiąc pisanie o czymś z czym masz niewiele wspólnego mija się z celem.

Ale możesz próbować śmiało - może w trakcie załapiesz bakcyla i stanie się to Twoją pasją. 

 

Co do tematu to mógłbyś na przykład napisać o Międzynarodowej Stacji Kosmicznej - jak to się stało, że doszło do jej powstania i jak funkcjonuje sama stacja i jej załoga.

Jako pomoc możesz obejrzeć ten dokument i uzupełnić go informacjami z Internetu:

 

Interesuje się Astronautyką ale wygląda to w takim sposób że oglądam dużo filmów naukowych o kosmosie, nic poza tym. Jednak filmy te bardzo mnie fascynują.

 

Dzięki wszystkim za wasze propozycję, na pewno się przydadzą !

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To seminarium jest na coraz wyższym poziomie, a prace są głównie obserwacyjne, często robione porządnymi sprzętami za niemałe pieniądze przez ludzi z również niemałą wiedzą. Żeby coś osiągnąć na tym seminarium nie wystarczy strzelić sobie referacik i już, niestety to nie takie łatwe jak myślisz. Referaty teoretyczne przechodzą do finału w zależności jaki jest poziom w województwie, a w finale niezwykle rzadko jakakolwiek goła teoria jest na wyższej pozycji niż obserwacja, której jest powyżej 50%,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)