Skocz do zawartości

15x70 - Delta Extreme vs. BA8


Alice

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Po 2 lornetkach miał być teleskop ale...

Zastanawiam się nad kupnem D.O. Extreme 15x70. Warto za nią wydać 1500?

Czy w podobnej cenie znajdę coś lepszego? A może jakaś inna z BA8 wyróżnia się in plus.

A teraz dla odmiany wrócę do tematu - tak, moim zdaniem warto wydać te 1500, choć warto spróbować poszukać używki.

Odnośnie samych brandów, dla wygody ograniczyłbym wybór do DO Extreme i TS Marine (obie serie dostępne przez polskich dystrybutorów).

 

I niestety, jak pisze Andrzej - trochę zależy od konkretnego egzemplarza. Warto przebrać przynajmniej to, co jest w sklepie.

Rozrzut jakościowy zwykle nie jest duży, ale czasem trafiają się egzemplarze, które nie powinny się zdarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Spróbuję dać sobie jeszcze trochę czasu (choć łatwo nie jest - Droga Mleczna coraz wyżej :)) bo korci mnie jeszcze Lunt, ale raczej 16x70. Wysłałem e-maila do jednego sklepu z pytaniem czy będą ją mieć (mają 11x70).

Vortex Viper HD 10x42, APM ED 25x100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ci trochę pomogę, za jakieś 2-3 tygodnie powinienem ją mieć (16x70). Co będziesz chciał wiedzieć to Ci odpiszę/sfotografuję

Świetnie! Liczę (chyba nie tylko ja ;) ) na recenzję.

Jeśli można zapytać; kupujesz w USA?

Vortex Viper HD 10x42, APM ED 25x100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pełną recenzję 11x70 jeszcze trochę poczekamy, ale jestem już po przeglądzie mechanicznym i optycznym. Mam już pogląd na obserwacje dzienne i księżycowe. Pozostaje czekać na pogodę i ciemne niebo żeby wycisnąć z niej każdy milimetr źrenicy wyjściowej.

  • Like 1

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...
Dnia 8.05.2015, 11:17:56, Janko napisał:

Przebieg kliniczny bywa różny. Zdarzają się, choć rzadko, samoistne wyzdrowienia. Jednak najczęściej objawy się nasilają. Jedni pacjenci kolekcjonują wszystkie nabytki. Inni przy kolejnych zaostrzeniach choroby kupują i sprzedają coraz droższe modele, zawsze ze znaczną stratą. No bo przecież nikt nie kupuje od razu najlepszego , choć i tak w ciężkich przypadkach musi do tego dojść. Zresztą, co to jest "najlepsze"? Jednych fascynuje rozmiar, drugich doskonałość optyczna, jeszcze innych wygoda i możliwość wykorzystania w każdych warunkach.

Co do interwencji najbliższych - rzadko do tego dochodzi. Denat potrafi się świetnie maskować, udając np. że właśnie nabyty Zeiss to jest to samo, co stara Lidletka.

Witam. Fajnie się was czyta. Inteligentne posty z klasą. Z ostatniego bardzo się uśmiałem, bo widzę że należę do tego samego klubu. Mam 52 lata. Przerobiłem już w życiu ponad  20 lornetek i 10 teleskopów. Można to traktować humorystycznie jako chorobę, ale tak naprawdę to myślę że jest to wrodzone dążenie do doskonałości. Poszukujemy czegoś idealnego, doskonałego. W przypadku przyrządów  optycznych jest to poszukiwanie czegoś co da pełną satysfakcję, coś co w pełni poszerzy nasze możliwości widzenia świata i coś co będzie doskonałe. A że tak się składa, że dosakonałość nie ma górnej granicy, dlatego nasze poszukiwania nie mają końca. Pozdrawiam was wszystkich serdecznie.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na FA :)

Mam nadzieję, że znajdziesz u nas więcej fajnych do poczytania tematów jak również będziesz się dzielił z nami swoim bogatym doświadczeniem dla obopólnego dążenia do doskonałości w tym pięknym hobby :5640dc6dbc8ce_01Smile:

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Teraz wiem jakie paskudztwo mnie dopadło, straszna rzecz a najgorszy jest brak antidotum. Myślę że gorsze będzie jak żona się dowie jaka to kosztowna choroba, matko święta!!! Pozdrawiam i życze powrotu do "zdrowia" jak się to komuś uda!!! I niech da znać! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...
  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy później...
W dniu 6.07.2018 o 12:23, bartulka napisał:

Czy jest jakaś różnica jakościowa w obrazie pomiędzy DO Extreme a TS Marine MX, warta wydania blisko 200 zł więcej na DO?

Ktos porównywał obie razem?

Odświeżam i pytam jak wyżej :) Zauważyłem, że więcej osób posiada DO Extreme (albo tak mi się tylko wydaje).

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)