Skocz do zawartości

Powrót syna marnotrawnego - 13.01.2015


Hampel

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi się zdaje, że właśnie popełniłeś jedną z najpiękniejszych relacji, jakie w życiu czytałem.

 

W mojej opinii obserwacje lornetkowe dają znacznie więcej frajdy i po prostu uczucia wolności. Ale każdy ma swoje własne preferencje i niech ich się trzyma. 

 

W pełni podpisuję się pod tymi słowami :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synu marnotrawny, witaj na łonie! 8)

 

Fajnie napisałeś. Kropka w kropkę, to są także moje odczucia. Też staram się je rozpowszechniać, oczywiście  w miarę swoich umiejętności ;)

  • Like 1

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje, że właśnie popełniłeś jedną z najpiękniejszych relacji, jakie w życiu czytałem.

Pozostaje mi podziękować za te słowa "obserwacyjnego weterana", bo nie wiem co napisać. Nie spodziewałem się takiego przyjęcia mojej relacji szczególnie po tak długiej przerwie od pisania.

Cieszę się, że wpisałem się w odczucia innych lornetkowców :)

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko, kolejny lorneciarz... >:D Ilu jeszcze się czai w ciemnych zaułkach?!  Binodewiacja obejmuje coraz większą część astropopulacji naszego kraju ;)

W ramach wrodzonej przekory kilka najbliższych sesji obserwacyjnych popełnię przy użyciu teleskopu.

Ps. Relacja świetna - dawaj na konkurs.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna opowieść :-)

 

Parę lat temu miałem podobną sytuację, tylko z policjantami.

....... kazały mi zbierać się z pola bez dyskusji. Jak zaproponowałem mu że pokażę im coś pięknego, coś czego w życiu nie widział , to mnie wyśmiał prostak :-)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o nieużywanie na forum obraźliwych słów typu "psy' wobec Policji. W tej formacji - jak każdej innej - trafiają się bardzo różni ludzie, część jest naprawdę na poziomie.  Trafił mi się kiedyś "zabłąkany" patrol na Przełęczy i chłopaki byli pod wrażeniem widoku M13 i M27 w szesnastocalowym teleskopie :)   

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten opis to jak cudowne opowiadanka nie, opowiadanie z przygodami, Astronomia to matka, która zawsze czeka na swoje dzieci, chociaż dzieci odchodzą zapominają o niej po pewnym czasie wracają. Chociaż nic nie wskazywało, że miniony wieczór będę obserwował, pogody pokazywały pochmurne niebo, siedziałem przed TV przełączając te 20 parę kanałów z nudów, coś we mnie piknęło sprawdź jak tam niebo, podszedłem do okna gwiazdki pięknie świecą, zgasiłem pudełko zabrałem, że sobą teleskop 6?? Sky-Watcher i poszedłem na plac koło domu.

Zabrałem też zwykły statyw fotograficzny na chwiejnych nogach, by zrobić kilka zdjęć samym aparatem, co mnie ucieszyło sam fakt, że pogodne niebo i kolejny raz udało mi się widzieć kometę, oczywiście bez reklam, co wkoło te same nadają w TV. No cóż Astronomia nigdy mnie się nie znudziła przez te 27 lat, Nidy nie straciłem zapału, raczej jest odwrotnie, co noc przyciąga mnie jak magnes coraz mocniej i mocniej. Boję się przyszłości jak będę dziadkiem, kiedy dożyję oczywiście, a oczy nie pozwolą oglądać cudów Wszechświata, zaś mojej miejscowości nikt nie wspomni, że był taki ktoś jak ja, co kochał gwiazdy nade wszystko. No cóż starość nie radość, ale cieszę się, że przez te 27 lat, co nie, co się widziało i niech tak zostanie jak najdłużej na wszystkie lata. :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja piękna! Dziękuję :)

 

Natomiast mam mieszane uczucia co do spotkanych "myśliwych".

Trzeba się było ich spytać czy strzelają do wszystkiego co się rusza nawet tego nie widząc. No i czy do zwierzyny przyjeżdżającej samochodami i leżącej na leżakach też.

  • Like 5

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o nieużywanie na forum obraźliwych słów typu "psy' wobec Policji. W tej formacji - jak każdej innej - trafiają się bardzo różni ludzie, część jest naprawdę na poziomie.  Trafił mi się kiedyś "zabłąkany" patrol na Przełęczy i chłopaki byli pod wrażeniem widoku M13 i M27 w szesnastocalowym teleskopie :)   

Przecież Pies na policjanta to nie jest forma obraźliwa. Tak samo możesz powiedzieć Glina lub Smerf. Poza tym psy są przyjazne. Tamci nie byli :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Pies na policjanta to nie jest forma obraźliwa. Tak samo możesz powiedzieć Glina lub Smerf. Poza tym psy są przyjazne. Tamci nie byli :-)

Masz rację o tyle, iż nie jest to sformułowanie jednoznacznie obraźliwe. Toczyło się nawet kiedyś postępowanie (dotyczące znieważenia funkcjonariusza), w którym zasięgnięto opinii biegłego - językoznawcy w tym zakresie: http://www.gazeta.policja.pl/997/archiwum-1/2013/numer-94-012013/83332,dok.html

Ale koniec off - topu; mimo wszystko proszę, by unikać takich sformułowań. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, chciałem żebyście poczuli jak fajne są obserwacje z lornetką i widzę, że się udało :)

Nie miałem zamiaru zniechęcać kogoś do teleskopu - to jest moja subiektywna ocena.

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę jeśli ktoś chce podyskutować na temat poczynań członków PZŁ - czyli myśliwych to w temacie, który został specjalnie utworzony http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/6476-tereny-lowieckie-a-nasze-obserwacje/#entry87035

Znów musiałem 2 posty przenieść...

W tym podziwiajmy piękną relację :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)