Skocz do zawartości

Nightscapes.pl - Kometa Lovejoy w Zaciszu jeziora


loki_p

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle opadła mi szczęka z wrażenia...

Twoich fotografii nie powstydziłoby się amerykańskie Astronomy, czy UK AstronomyNow! Kiedyś (dawno) widziałam tam astrofotkę Polaka - chyba czas na kolejnego ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle opadła mi szczęka z wrażenia...

Twoich fotografii nie powstydziłoby się amerykańskie Astronomy, czy UK AstronomyNow! Kiedyś (dawno) widziałam tam astrofotkę Polaka - chyba czas na kolejnego ;-)

Nie przesadzajmy :) Warunki były baardzo ciężkie i jakiegoś szału nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy :) Warunki były baardzo ciężkie i jakiegoś szału nie ma :)

Okay, wiadomo, że autor zdjęcia i być może czyjeś wprawione w astrofotografii oko wyhaczy gdzieś tam jakieś techniczne niedociągnięcia. Ale ja patrzę zawsze na Twoje fotografie z zupełnie innej perspektywy: bo one mają w sobie po prostu to coś. Klimat, który uwieczniasz gra na większości fotografii pierwsze skrzypce. Wielkie mi tam cyknąć fotkę gwiazdkom - każdy może to zrobić bez względu na wynik ze strony technicznej. Ale opowiedzieć zdjęciem historię to już co innego - i przynajmniej moim skromnym zdaniem to ostatnie zawsze jest u Ciebie po prostu idealne i Twoje prace do mnie trafiają. Jestem ich fanką bez względu na warunki w jakich powstawały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak zwykle brakuje danych jak czas, przysłona na jakim sprzęcie, a powinno być umieszczone pod zdjęciem. 

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest odnośnik do bloga i tu nie musi być opisu. Opis jest w temacie do którego prowadzi odnośnik. 

Dział Blogernia jest taką reklamą co się dzieje na naszych blogach.

 

Np mój ostatni temat http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/6439-astronomia-amatorska-blog-2015-01-14-koniunkcja-wenus-merkury/

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie takie same odczucia jak Sky. Pisałem już o tym kiedyś tutaj, ale to właśnie fotografie Piotrka były dla mnie inspiracją aby zacząć samemu focić nocne niebo :)

Traktowałem go i nadal traktuję jako wzór focenia astropejzaży.

 

Pozdrawiam!

  • Like 1

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja patrzę zawsze na Twoje fotografie z zupełnie innej perspektywy: bo one mają w sobie po prostu to coś. Klimat, który uwieczniasz gra na większości fotografii pierwsze skrzypce. Wielkie mi tam cyknąć fotkę gwiazdkom - każdy może to zrobić bez względu na wynik ze strony technicznej. Ale opowiedzieć zdjęciem historię to już co innego - i przynajmniej moim skromnym zdaniem to ostatnie zawsze jest u Ciebie po prostu idealne i Twoje prace do mnie trafiają. Jestem ich fanką bez względu na warunki w jakich powstawały ;)

Bo ja jestem bardziej fotografem niż astrofotografem. Zdjęcie ma być o czymś, kadr ma coś pokazywać, ma być sam w sobie w jakiś sposób atrakcyjny. Nie zawsze się to udaję jednak zawsze się staram :)

 

 

Mam dokładnie takie same odczucia jak Sky. Pisałem już o tym kiedyś tutaj, ale to właśnie fotografie Piotrka były dla mnie inspiracją aby zacząć samemu focić nocne niebo :)

Traktowałem go i nadal traktuję jako wzór focenia astropejzaży.

Miło mi mi. I fajnie, że moje wypociny kogoś zmobilizowały do wyjścia nocą z domu. Oby było nas jak najwięcej!
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)