Skocz do zawartości

"Fale Księżycowe" proszę o pomoc w wyjaśnieniu zjawiska.


Rethrax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam natrafiłem na ciekawe materiały astronoma amatora(miłośnik teorii spiskowych) przestawiające dziwne fale rozchodzące się po powierzchni księżyca.

Gosc zyskał duza popularność tymi filmikami i zrobił dużo szumu,udało mu się również dotrzeć do innego amatora który zarejestrował na kamerze ten ewent.

 

 

 

Jak widać na 2 linku na pewno nie jest to wina wyposażenia.Nie twierdze oczywiście,że to technologia kosmitów która ma na celu ukrycie ich baz za pomocą hologramu jak przypuszcza autor.

Lecz te fal nie dają mi spokoju nie jestem astronomem amatorem po prostu szukam tutaj pomocy.

Widzeliscie już coś takiego?Jakieś sensowne wyjaśnienie?Wywołuje to wasze zdumienie czy to tylko tania sensacja której fenomen polega na niewiedzy ludzi z YT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego to ludzie nie wymyślą. Ile energii idzie na zrobienie takiego filmiku. Mam wątpliwości, by jego autor sam wierzył w te bzdury. Żerowanie na ludzkiej niewiedzy.

Ale może to magiczne działanie języka amerykańskiego - kluski w usta i jazda :)

  • Like 4

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wygląda jak powolne odświerzanie obrazu wywołane bardzo słabym komputerem ;)

SCT 11", Maksutov SW 4", Losmandy G11, EQ3-2, Point Grey Blackfly z IMX249, Canon EOS 5D mark II mod, Canon EOS 40D, Canon EOS 30D, C85/1.8 USM, Tamron SP 90/2.8, Tokina 28-70/2.8, Canon 70-200/2.8L, Canon 17-40 L, kupa filtrów i innych rzeczy. Tel 661 239 515.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gosc zyskał duza popularność tymi filmikami i zrobił dużo szumu,udało mu się również dotrzeć do innego amatora który zarejestrował na kamerze ten ewent.

 

 

Rethrax tym zdaniem już sobie odpowiedziałeś na pewne kwestie zanim zadałes pytanie(a)

 

 

Widzeliscie już coś takiego?Jakieś sensowne wyjaśnienie?Wywołuje to wasze zdumienie czy to tylko tania sensacja której fenomen polega na niewiedzy ludzi z YT?

Odpowiedź na pierwsze pytanie;

- tak,w tym wątku na zamieszczonym filmiku.

Na drugie odpowiedź już padła wyżej.

Trzecie pytanie też stanie się odpowiedzią gdy odejmiesz znak zapytania oraz spójnik"czy"

Pozdrawiam :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale poproszę jeszcze o mały wysiłek osoby posiadające wiedzę  o działaniu kamery.

2-40 pierwszego filmiku.Jeżeli ta 'fala" to efekt jakiejś kompresji bądź wina kamery dlaczego po przesunięciu obiektywu w górę fala znika a potem dogania obraz tak jakby naprawdę przeszła po księżycu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale poproszę jeszcze o mały wysiłek osoby posiadające wiedzę  o działaniu kamery.

2-40 pierwszego filmiku.Jeżeli ta 'fala" to efekt jakiejś kompresji bądź wina kamery dlaczego po przesunięciu obiektywu w górę fala znika a potem dogania obraz tak jakby naprawdę przeszła po księżycu?

ale niby skąd wiadomo że przesunięto obiektyw a nie tylko zmieniono pole widzenia w obróbce wideo?

analiza filmu, który mógł być przez autora dowolnie zmontowany, nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Czasem, gdy czytam i widzę tego typu wiadomości, mam wrażenie, że ktoś lubi oczerniać naszą cudowną Astronomie, pytanie, po co i dlaczego tak robią. Dam Wam przykład, pewna osoba pisała do mnie z propozycją spotkania i wprowadzenia ich naszą Astronomie,

I co się dowiedziałem, jak nazwała, że ja zajmuję się astrologią.

Międzynarodowy Dzień Astrologii jest obchodzony 20 lub 21 marca, właśnie 20 marca pisała ta osoba, życzeniami do mnie, odpisałem spotkanie owszem, ale ja nie zajmuję się wróżbami ani czarami itp. O to, co napisali na Wikipedii.

Międzynarodowy Dzień Astrologii (ang. International Astrology Day, IAD) ? święto astrologii, która w wyniku postępującej ewolucji nauki została odłączona od astronomii[1], lecz od niepamiętnych czasów aż do końca XVII wieku odgrywała znaczącą rolę w podejmowaniu decyzji i działań ludzi bez względu na ich przynależność klasową czy zajmowaną pozycję społeczną[2]. Jest obchodzone w dniu równonocy marcowej[a], zazwyczaj 20 lub 21 marca (czasami 19 marca)[3], ustanowione w 1993 roku przez amerykańskie stowarzyszenie Association for Astrological Networking (AFAN), zrzeszające astrologów z całego świata.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dzynarodowy_Dzie%C5%84_Astrologii

No cóż stanie z teleskopem koło domu, może dla kogoś jest magią i czarami od tej pory zamieniam się w Indianina i będę z teleskopami tańczył taniec deszczu :D , by nalał im do głowy więcej rozumu, że Astronomia nie ma nic wspólnego z magią i czarami, wróżbami i tak dalej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
18 minut temu, janusz Wajda napisał:

Wszystkim, którzy widzą księżyc

Naturalnego satelitę Ziemi piszemy wielką literą - Księżyc!

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)