Skocz do zawartości

Moje drugie (... i kolejne) hobby


Gość Paweł Trybus

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny temat, sporo podobnych zainteresowań i zamiłowanie do przyrody. Ale co się dziwić, trzeba mieć pewną wrażliwość i kochać przyrodę żeby oglądać Kosmos. To co w Kosmosie to przecież też przyroda tylko taka dalsza :).

U mnie kiedyś w czasach przed-astronomicznych jedyną pasją pochłaniającą 100% czasu wolnego było kolarstwo MTB uprawiane dość poważnie. Potem czasu ubywało i pojawiła się astronomia która pochłonęła mnie równie mocno. Dziś dziwię się jak mogłem bez tego żyć tyle lat.

Sposobem na frustrujące okresy z chmurami/księżycem zosała u mnie fotografia krajobrazowa. Jak w astro mało się pośpi bo trzeba na miejscu być troszkę przed wschodem, no i dochodzi element turystyki bo czasem sporo trzeba przejść.

Wszystkie 3 zajęcia łączy obcowanie z przyrodą którą uwielbiam, po kilku dniach spędzonych w 4ech ścianach robię się nieznośny. Wtedy nawet desperacki astro wypad podczas którego niewiele zobaczę ale posiedzę, posłucham odgłosów na łące, kawę pod Niebem wypiję pomaga.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy później...

Cały czas chmury więc..podzielę się z Wami moim trzecim hobby po astronomii i paleontologii kocham botanikę tropikalną... Powiązane to jest z moim uwielbieniem etnografii i kulturoznawstwa. Jako schiz obrałem florę Ameryki Południowej zgłębiam też informacje o kulturze prekolumbijskiej . Hoduję i  rozmnażam ponad 50 gatunków roślin endemicznych  a jeden z pokoi na poddaszu zmieniłem w dżunglę tropikalną...:5640dc6e20115_02Laugh:

 

flora.thumb.jpg.202393cc8a4029407a44e8f8

  • Like 6

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2016 at 21:46, lukost napisał:

Ekolog, kurna, Ekolog. ;)

E tam zaraz Ekolog --po porostu oszołom-miłośnik jednego, ciała niebieskiego (dosłownie) :5640dc6ec0764_04Wink:

Astronomia, paleontologia , botanika. Kocham nauki przyrodnicze -fascynuje mnie fenomen życia. Biocenoza  wszelkie permutacje i kombinacje biotopowe -misterne powiązania różnorodnych  czynników , pozostających w równowadze  homeostazy. Ekosystem powstały być może w wyniku uderzenia meteorytu, komety   (panspermia - "zarodki życia" niesione w kosmosie)

Chcę mieć je u siebie, czuć całokształt zmian w postaci śladów zawartych "w skamielinach" od mojego najstarszego okazu -  stromatolitu (śladów naszych praprzodków -sinic- z przez 2,5 mld lat ..taaaak to byli pionierzy istoty podobne do sinic - (cyanobacteria) pionierzy dający początek życiu), potem bezkręgowce, nekton, ryby pancerne, kości dinozaurów i ssaków kopalnych.

Nasza zimna Polska....to tylko namiastka. Ameryka Południowa to jest konkret.....szczególnie strefa tropikalna wyjątkowo obdarzona (konkretna, megawydajna długość geograficzna)  determinowaną nachyleniem osi Ziemi .  Konglomerat życia - obszar położony między zwrotnikami Raka  i Koziorożca. Poza tą strefą Słońce nigdy nie góruje w zenicie! To symbol wegetacji  stąd chcę mieć żywe cząstki ..raju :5640dc723411e_16XD:

  • Like 4

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignisdei, a okaz o nazwie puya berteroniana masz ?  Mam trzy - sama wyhodowałam z nasion. Mam też puchowiec wspaniały - z nasion wyrósł mi tylko jeden, ma cztery lata, ok. 160 cm wysokości i ok. 20 cm obwodu pnia u podstawy, ma też przepiękne kolce na pniu. Jak urośnie jeszcze większy (a na pewno tak będzie) to prześlę go do Ciebie :5640dc6e20115_02Laugh:
Z egzotycznych roślin Ameryki Południowej mam jeszcze dwie jakarandy.
Hodowla roślin to także jedno z wielu moich zainteresowań, poza astronomią. Co jeszcze ?
Geologia z mineralogią, którą udało mi się zarazić moje dzieci i w ten sposób przez długi czas wspólnie szukaliśmy minerałów. 
Obserwacja otaczającej nas przyrody - flora i fauna rodzima, szczególnie łąk i pól. Jestem w trakcie wyboru aparatu fotograficznego w celu utrwalania tych obserwacji.
Książki, książki, książki - w zasadzie wszystkie, ale szczególnie literatura fantasy oraz popularno - naukowa związana z moimi zainteresowaniami.
Lubię pograć w gry komputerowe głównie przygodówki i logiczne.
No i oczywiście, chociaż na samym końcu :5640dc6ec0764_04Wink: : pieczenie ciasteczek, robienie pralinek i czekoladek oraz szydełkowanie  (płeć zobowiązuje :5640dc7112704_12Tease: )
Sama zastanawiam się kiedy mam czas na realizację tych zainteresowań, tym bardziej, że to nie wszystkie - jeszcze parę by się znalazło... W międzyczasie przecież pracuję, mam na głowie rodzinę i dom...A jednak jakoś daję radę, czego i Wam życzę :5640dc6dbc8ce_01Smile:

  • Like 6

SW N-150/1200 EQ3-2
Nikon Action EX 10X50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...
  • 1 miesiąc później...

No Panie czyli na zlot dodatkowo gitarka i na ognisku mamy wodzireja :)
Z programów jeszcze Cubase zakupić i będzie profesional miusic. A - i z Midimariuszem pogadaj na PW - jest jednym z chyba największych dostawców plików MID w PL. zrobisz aranże, że mucha nie siada :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Jacek E. napisał:

No Panie czyli na zlot dodatkowo gitarka i na ognisku mamy wodzireja :)
Z programów jeszcze Cubase zakupić i będzie profesional miusic. A - i z Midimariuszem pogadaj na PW - jest jednym z chyba największych dostawców plików MID w PL. zrobisz aranże, że mucha nie siada :)

Jeszcze do wodzireja droga daleka :) 

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, alien napisał:

Poniżej aby nie być gołosłownym coverek;

Nagranie oryginalne - Judas Priest - Breaking the Law (orginał).mp3 
Moje wykonanie z oryginalnym podkładem - Judas Priest - Breaking the Law (cover).mp3

Co do coverka proszę o wyrozumiałość gram dopiero od 2 miesięcy ;)

I tak oto można sobie umilić czas przy braku pogody.

prawie udało mi się wyobrazić Aliena jak robi headbang przy tym utworze ale skończyło się wino :(
 

  • Like 6

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2017 at 15:20, alien napisał:

Aby nie popaść w znerwicowanie brakiem synchronizacji pogoda czas wolny wróciłem po 20 latach do grania na gitarce. Akurat tu pogoda nie ma wpływu na przebieg zainteresowania.
Możemy sobie w odpowiednich godzinach ćwiczyć, grać coverki, albo coś samemu tworzyć. Mam już jeden opracowany cover, ale potrzebuje jeszcze kilka szlifów i będzie git.

Moje domowe studio do ćwiczeń, nagrywania i masteringu audio.

W skład domowego amatorskiego studia wchodzi:
Jako combo gitarowe : Laptop, GuitarLink ( kabel USB łączący gitarę z laptopem), Guitar Rig 5 (symulator wzmacniaczy i efektów gitarowych), Behringer MS16 (monitory studyjne aktywne)
Edycja i nagrywanie: REAPER - to wirtualne studio nagrań, umożliwiające tworzenie muzyki, co również jej edycję, miksowanie, przetwarzanie i mastering.
Plus - metronom, stroik, piórka Dunlop Ultex Sharp 1.14 mm - 1.40mm - 1.00mm, struny Ernie Ball 2240 10-46.

Poniżej aby nie być gołosłownym coverek;
Nagranie oryginalne - Judas Priest - Breaking the Law (orginał).mp3 
Moje wykonanie z oryginalnym podkładem - Judas Priest - Breaking the Law (cover).mp3

Co do coverka proszę o wyrozumiałość gram dopiero od 2 miesięcy ;)

I tak oto można sobie umilić czas przy braku pogody.

No, no... fajny zestawik skompletowałeś. A cover zdecydowanie daje radę. Mnie jeszcze sporo do takiego poziomu  brakuje.

No i moje "studio" jest zdecydowanie bardziej oldschoolowe - tradycyjne kostki zamiast kompa :) Ale po Twoim coverku zastanawiam się czy nie podłączyć wiosła pod jakiś program :)

20170113_180501.jpg

20170113_180508.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lukasz83 napisał:

 

20170113_180501.jpg

 

Ale twój piecyk jest pierwsza klasa, daje pięknie cieplutkie i z mięskiem brzmienie. Często go słyszę u siebie w pracy gdy zespół ćwiczy, a szczególnie gitarzysta :) 

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na kolejnym zlocie robimy imprezkę.

Łukasz, Alien i Przemek będą nam przygrywać, Windforce przygotuje nagłośnienie.

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Trybus

Ja wam zagram na organach kościelnych, przywiozę Lublinem czy innym Transitem i zmontujemy na miejscu. "Ona tańczy dla mnie" w E-dur i czterogłosie (plus pedał), bajka! 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Paweł Trybus napisał:

 "Ona tańczy dla mnie" w E-dur i czterogłosie (plus pedał), bajka! 
 

A na deser ,,przez te frytki..." ;)

 

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lukasz83 napisał:

No i moje "studio" jest zdecydowanie bardziej oldschoolowe - tradycyjne kostki zamiast kompa :) Ale po Twoim coverku zastanawiam się czy nie podłączyć wiosła pod jakiś program :)

Łukasz, ty się lepiej na planetach i Słońcu skup, bo świetnie ci to wychodzi. A jak już cover to poproszę Comfortable Numb w wersji koncertowej, wessel też się pewnie ucieszy

  • Like 1

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, zarek napisał:

Łukasz, ty się lepiej na planetach i Słońcu skup, bo świetnie ci to wychodzi. A jak już cover to poproszę Comfortable Numb w wersji koncertowej, wessel też się pewnie ucieszy

Nie samym astro żyje człowiek :) Chociaż Słońce jest na pierwszym miejscu.

A za parę miesięcy taki Ci zagram ;) Chyba najlepszy cover jaki słyszałem

https://www.youtube.com/watch?v=ynSc2oYemsE

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Lukasz83 napisał:

A za parę miesięcy taki Ci zagram ;) Chyba najlepszy cover jaki słyszałem

https://www.youtube.com/watch?v=ynSc2oYemsE

 

Holy cow, to jest prawie tak dobre jak Twój Merkury na tle tarczy Słońca!

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim hobby: pierwsze modelarstwo lotnicze, modele latające silnikowe potem szybowce one miały duszę, doszło sterowanie radiem i wówczas zaraziłem się elektroniką to było 1965 r. elektronika dziś jest moim zawodem, połączyłem radio i elektronikę w ten sposób stałem się krótkofalowcem , w 1967r doszła astronomia, a niebo było piękne, kto myślał wtedy o elektrycznych lampach ulicznych na wsi to było nie do pomyślenia, miasta były słabo oświetlone, pamiętam w Warszawie lampy gazowe. Do dziś bawię się w astronomię i krótkofalarstwo to mi wystarcza. Moje hobby jest na stronie pod adresem:   http://qrz.com/db/sp5lxt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2017 at 09:22, ianstone napisał:

Moje drugie a raczej pierwsze hobby to krótkofalarstwo. Zajmowałem się tym ponad 20lat, jednak po przerwie i demontażu anten spółdzielnia wybiła mi z głowy ponowny montaż :-( teraz zostały mi występy gościnne w zawodach...

 

6 minut temu, Wega napisał:

 Do dziś bawię się w astronomię i krótkofalarstwo to mi wystarcza. Moje hobby jest na stronie pod adresem:   http://qrz.com/db/sp5lxt

Panowie to z naszym Tadkiem sp3occ się spąchnijcie :) 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jacek E. napisał:

 

Panowie to z naszym Tadkiem sp3occ się spąchnijcie :) 

Tak znamy się przez radio mieliśmy nawet łączności radiowe już w kwietniu 1985roku1988 i w maju 2016  dzięki pozdrawiam Wega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na odstresowanie skończyłem  sześc dni temu pierwszy cover :) Nie astronomiczne, ale nie samą astronomią człek żyje ;) 

 

  • Like 4

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)