Skocz do zawartości

Moje drugie (... i kolejne) hobby


Gość Paweł Trybus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Najnowszy nabytek:

HANTLA KETTLEBELL OGUMOWANA TSR

Korzystając ze znacznej przeceny (polecam ?) kupiłem taką osiemnastkę. Wprawdzie nie jest "kanoniczna *", jak te czy też te, ale ładna i wygodana. Poza tym, bardzo mi pasuje do rwania (snatch) czy też tureckiego wstawania (TGU, turkish get up) a i dłuższe serie nadrzutu z wyciśnięciem (clean@press) też potrafią poruszyć krew w żyłach.

* Odważniki zalecane przez tow. Caculina do ćwiczeń siłowych  HARD STYLE są żeliwnymi odlewami bez żadnych udziwnień.

  • Like 1

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek biegnie już jakiś czas, a ja widzę, że jeszcze nic o sobie nie wrzuciłem :)

Co poza astro? Jest tego trochę... ale staram się ostatnio ograniczać tylko do kilku zajęć:

- nurkowanie, zaczynałem rekreacyjnie, ale później to już jakoś tak poszło w techniczne z dekompresją, a nawet na skuterach podwodnych :)

- rajdy samochodowe jako pilot, jak widać z małymi sukcesami pod tytułem Samochodowy Mistrz Białegostoku 2018

- broń palna - członek klubu 9mm czynnie biorący udział w zawodach
 

nurek1.jpg

nurek2.jpg

rajd1.jpg

rajd2.jpg

rajd3.jpg

born1.jpg

bron1.jpg

bron2.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Widzę że każdy ma co robić za dnia i w pochmurne noce ?

 

Ja swoje fizie mogłabym streścić w dwóch słowach: rośliny i kimona.

Głowa w gwiazdach łapki w ziemi?

Uprawiam własne pomidory, dynie, sałaty i w tym roku miałam nawet jednego arbuza?

W przyszłym roku dojdą do tego ostre papryczki i bakłażany. 

Zima to czas na czytanie, planowanie, wybieranie odmian i kombinowanie jak te wszystkie chciejstwa zmieścić bo działka i balkon nie są z gumy. To trudny okres dla ogrodnika. Trzeba jakoś przetrwać.

A kimona i Japonia ach temat rzeka...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Ja goszczę na forum całkiem od niedawna i być może moje zainteresowania poza astronomią nikogo nie zainteresują, aczkolwiek z czasem może się to zmieni. Astronomii uczę się od tej naukowej strony... I jest to moje kolejne hobby, które zamierzam zgłębiać ale od początku.

Przeczytałem wczoraj w tym wątku chyba każdy temat i zauważyłem, że ludzie z pasjami nie mogą mieć jednej, bo to zwyczajnie nie leży w ich naturze. Bardzo skrupulatnie to każdy udowodnił. Ze mną jest dokładnie tak samo. Czasem myślę, że coś jest nie tak, ale widzę teraz, że to całkiem normalne i powszechne zjawisko.. Na to co możemy realizować w naszym życiu zawsze wpływ ma wolny czas.. Raz jest go więcej, raz mniej. A więc do rzeczy. Nie chcę pisać o tym co robiłem kiedyś i już tym się nie zajmuję, może kiedyś opowiem. Na tą chwilę czynnie uprawiam kilka zainteresowań lub jak kto woli hobby. Od kilku lat trenuje krav magę. Poszedłem, bo rzuciłem palenie i chciałem odzyskać  kondycję.. Wkręciłem się. Miałem przerwy związane z kontuzjami ale ciągle wracam i trenuje, dając z siebie wszystko, bo inaczej nie umiem. Powalenie się wieczorem do łóżka cały obolały w siniakach.. dla mnie bajka! Kolejnym hobby już od czasów szkolnych jest produkcja muzyki. Nigdy nie rozwinąłem się na tyle by stać się KIMŚ. Ciężko się wybić komuś kto musi pracować utrzymywać rodzinę itp itd.. Także kwestia produkcji została na etapie amatorskim, aż do dziś. Mam wydanych parę utworów oraz epkę z wokalistką. Niestety pieniądza z tego nie ma.. Może kiedyś się Wam pochwalę :) jak ktoś zechce i bliżej się poznamy. Inną bardzo absorbującą rozrywką nazywaną przez niektórych tutaj userów jest gaming, czyli zwyczajne łupanie na konsoli... Nawet ostatnio kupiłem mini snes'a na pamiątkę czasów kiedy gry były czymś magicznym ;) Konsola jest wtedy kiedy nie  ma treningu, brak weny na muzykę, a za oknem pada deszcz :) Inne mniejsze zainteresowania tj jak parapsychologia, rysowanie, majsterkowanie, chodzenie na grzyby, wędrówki po górach... to po prostu elementy, które mnie interesują i lubię ale wydają mi się tak zwyczajne, że nie nazywam tego hobby.. Do tego doliczyć mógłbym gotowanie, uwielbiam gotować i ciągle zgłębiam techniki w kuchni.. Zacząłem również przycinać i formować wszystkie drzewka w domu... ale na bonsai jest jeszcze za wcześnie, bo niestety na efekty czekać trzeba latami, także jak będę miał już takie, z którego będę dumny, pochwalę się :)

Dzięki za wytrwałość w czytaniu oraz oficjalnie chciałbym się przywitać na forum. 

Pozdrawiam, Stefan

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

 

Odświeżę temat.

Od około miesiąca wciągnęła mnie numizmatyka. Na razie jestem na etapie pochłaniania kolejnych pozycji książkowych i określania, co chciałbym zbierać.

Osoby bardziej zaawansowane, które miałyby chęć na rozmowę z numizmatycznym świeżakiem, podzielenie się wiedzą (a może i jakimiś monetami ze swoich kolekcji) proszę o kontakt na PW.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jutomi napisał:

Od około miesiąca wciągnęła mnie numizmatyka. Na razie jestem na etapie pochłaniania kolejnych pozycji książkowych i określania, co chciałbym zbierać.

A może banknoty Cie tez wciągną. Mogę zaproponować banknot z Ugandy tak na początek kolekcji całkiem gratis. To z własnego skromnego zbioru. Jak tylko się da to zwożę monety i banknoty z rożnych miejsc na świecie.

IMG_20200405_125245.jpg

SW 102/600, SW 80/400, EXOS2_SynScanGOTO, Bino TS, GSO CSV 30mm, ES 20mm LER x2, ES 11mm, ES 6.7 mm, SWA-58 6 i 4mm, Kamakura 10x50, Canon 550D, SVBony105 camera + SV106 guider scope

IMG_20230224_224615.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że odkryłem w sobie numizmatycznego tradycjonalistę.

Na chwilę obecną najbardziej kręcą mnie monety: denary z X -XIV wieku, XII - wieczne brakteaty i początki okresu groszowego (że o studukatówce Zygmunta III Wazy nie wspomnę). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też, w czasach narodowej kwarantanny, już obrobiłem wszystkie grządki w ogródku. I nawet liczę na szczypior ze szklarni w święta.

Tylko Krecik powiedz mi, co ty do cholery robisz w moim ogródku? Bez urazy, na razie Ci się udaje, ale nadejdzie dzień chwały

  • Like 1

pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

To i ja się pochwalę swoją drugą pasją czyli tworzeniem orginalnych, ciekawych grafik.

Postanowiłem napisać na FA, bo gdzieś z rok temu zostałem poproszony przez Roberta (szefa FA) o zupełnie niezobowiązującą próbę wykonania modyfikacji testowej dla logo FA polegającej na wkomponowaniu orbity dla aktualnej gwiazdy w logo. Cóż Robercie, jakoś nie bardzo mi się widział taki "twór" w twoim logo, bo jakoś na moje oko kłuci się to nieco kompozycyjnie. Dlatego sobie odpuściłem prace nad tym na długo. Nie jest łatwo zrobić coś co będzie w miarę składne na obrazku.

Zrobiłem tylko własną aranżację kompozycyjną z orbitą, dla zmierzenia się z nowym ciekawym wyzwaniem, bo byłem ciekaw czy temu tematowi w ogóle podołam. Myślę, że dosyć niezła kompozycyjnie, ale wiadomo, że to nie to co chciałeś Szefie. Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi, że wstawię do tego wątku. Oczywiście zupełnie niezobowiązująco ;)

Co to warte tak naprawdę - nie mnie oceniać.

c04ec477062cfdff.png

b3f47e89c6c41f3a.png

A tu poglądowa próba modyfikacji logo FA, tak jak chciał mniej więcej Robert (Ignisdei) dla testu. Nie wiem czy o coś zbliżonego ci chodziło. Orbitę można jakoś inaczej ustawić, może pod mniejszym kątem względem napisu. Albo gdzie indziej gwiazde ustawić.

Jak dla mnie średnio to wypada, ale sami oceńcie.

fe6aa01141c7ae20.png

Pozdrawiam serdecznie wszystkich co doceniali moją twórczość, która w wielu miejscach Neta była publikowana.

Wielkie Dzięki.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kipisz napisał:

uwielbiam nocki na rybkach. Można wtedy zabrać sprzęt optyczny i cieszyć się nocą ?

 

A jak udaje Ci się walczyć z nadmierną wilgocią na sprzęcie optycznym? I jak z zachowaniem czujności przy wędkach, gdy ekscytujesz się tym co widzisz w okularze oraz estetyki i bezzapachowości sprzętu optycznego (wiesz: zanęta-wyciąg teleskopu, śluz rybi-lornetka itp.)? Swojego czasu próbowałem połączyć obie pasje, ale mi to nie wychodziło. Teraz, czasami, obserwacje są od zmroku do północy a ryby od świtu do ranka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jutomi napisał:

A jak udaje Ci się walczyć z nadmierną wilgocią na sprzęcie optycznym? I jak z zachowaniem czujności przy wędkach, gdy ekscytujesz się tym co widzisz w okularze oraz estetyki i bezzapachowości sprzętu optycznego (wiesz: zanęta-wyciąg teleskopu, śluz rybi-lornetka itp.)? Swojego czasu próbowałem połączyć obie pasje, ale mi to nie wychodziło. Teraz, czasami, obserwacje są od zmroku do północy a ryby od świtu do ranka.

. Mam tandetny teleskop i nawet jak przy nim później majstruje to niema różnicy ? zwykle stawiam wedki o 20, włączam sygnalizatory z centralka w kieszeni i patrze. Obserwuje max do 23 bo później rzeczywiście wilgoc nie daje szans aa przed świtem nawet nie wyciągam bo wtedy jest jeszcze gorzej

Edytowane przez Kipisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Koledzy wędkarsko pojechali to też od siebie coś w tym temacie.

Łowić w obecnej sytuacji nie można,utrudnia to wiele zakazów związanych z epidemią.Wędkarstwo muchowe to łowienie ryb łososioawtych,w moim przypadku najczęściej pstrągi i lipienie.W tym celu do kuszenia rybek używa się sztucznych przynęt potocznie zwanych sztucznymi muchami.Przynęty takie wędkarz sporządza sobie sam lub kupuje,ja wolę łowić wykonanymi własnoręcznie,więc że obecnie w domu jestem uziemiony to uruchomiłem "warsztat" i po woli uzupełniam braki w pudełku,okazało się to świetnym lekarstwem na nudę i oderwanie się od rzeczywistości.Jest też plus na przyszłość w postaci zapasu uniwersalnych wzorów,bo jak zwykle i tak się dokręca w trakcie pobytu to co akurat w danym momencie dla ryb jest najbardziej atrakcyjne.

Efekt dzisiejszych działań,trochę suchych ( powierzchniowych) i mokrych much którymi obławia się wodną toń.

fly.thumb.jpg.e2a7cffcc42ba79ab34ba92ae96436fd.jpg

11 godzin temu, Kipisz napisał:

. Mam tandetny teleskop i nawet jak przy nim później majstruje to niema różnicy ? zwykle stawiam wedki o 20, włączam sygnalizatory z centralka w kieszeni i patrze. Obserwuje max do 23 bo później rzeczywiście wilgoc nie daje szans aa przed świtem nawet nie wyciągam bo wtedy jest jeszcze gorzej

Jadąc na ryby również zabieram sprzęt do obserwacji.Zazwyczaj jeżdżę w tym celu nad Dunajec czyli Podhale lub Pieniny,a tam znalezienie atrakcyjnego nieba nie jest trudne.Najkrótsze pobyty to pięć dni więc jest czas na łowienie i obserwacje.

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marianowski napisał:

Skoro Koledzy wędkarsko pojechali to też od siebie coś w tym temacie.

Łowić w obecnej sytuacji nie można,utrudnia to wiele zakazów związanych z epidemią.Wędkarstwo muchowe to łowienie ryb łososioawtych,w moim przypadku najczęściej pstrągi i lipienie.W tym celu do kuszenia rybek używa się sztucznych przynęt potocznie zwanych sztucznymi muchami.Przynęty takie wędkarz sporządza sobie sam lub kupuje,ja wolę łowić wykonanymi własnoręcznie,więc że obecnie w domu jestem uziemiony to uruchomiłem "warsztat" i po woli uzupełniam braki w pudełku,okazało się to świetnym lekarstwem na nudę i oderwanie się od rzeczywistości.Jest też plus na przyszłość w postaci zapasu uniwersalnych wzorów,bo jak zwykle i tak się dokręca w trakcie pobytu to co akurat w danym momencie dla ryb jest najbardziej atrakcyjne.

Efekt dzisiejszych działań,trochę suchych ( powierzchniowych) i mokrych much którymi obławia się wodną toń.

fly.thumb.jpg.e2a7cffcc42ba79ab34ba92ae96436fd.jpg

Jadąc na ryby również zabieram sprzęt do obserwacji.Zazwyczaj jeżdżę w tym celu nad Dunajec czyli Podhale lub Pieniny,a tam znalezienie atrakcyjnego nieba nie jest trudne.Najkrótsze pobyty to pięć dni więc jest czas na łowienie i obserwacje.

Piękna sprawa! Nie potrafię na muszkę łowić bo nigdy nie próbowałem. Ja ostatnio często na grunt ale jak wchodzi okres szczupaka to uwielbiam łowić młode narwane pistolety ? marzy mi się wypad na rejs tygodniowy po Bałtyku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2020 o 10:22, GrafoManiak napisał:

Witam wszystkich

To i ja się pochwalę swoją drugą pasją czyli tworzeniem orginalnych, ciekawych grafik.

Postanowiłem napisać na FA, bo gdzieś z rok temu zostałem poproszony przez Roberta (szefa FA) o zupełnie niezobowiązującą próbę wykonania modyfikacji testowej dla logo FA polegającej na wkomponowaniu orbity dla aktualnej gwiazdy w logo. Cóż Robercie, jakoś nie bardzo mi się widział taki "twór" w twoim logo, bo jakoś na moje oko kłuci się to nieco kompozycyjnie. Dlatego sobie odpuściłem prace nad tym na długo. Nie jest łatwo zrobić coś co będzie w miarę składne na obrazku.

Zrobiłem tylko własną aranżację kompozycyjną z orbitą, dla zmierzenia się z nowym ciekawym wyzwaniem, bo byłem ciekaw czy temu tematowi w ogóle podołam. Myślę, że dosyć niezła kompozycyjnie, ale wiadomo, że to nie to co chciałeś Szefie. Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi, że wstawię do tego wątku. Oczywiście zupełnie niezobowiązująco ;)

Co to warte tak naprawdę - nie mnie oceniać.

c04ec477062cfdff.png

b3f47e89c6c41f3a.png

A tu poglądowa próba modyfikacji logo FA, tak jak chciał mniej więcej Robert (Ignisdei) dla testu. Nie wiem czy o coś zbliżonego ci chodziło. Orbitę można jakoś inaczej ustawić, może pod mniejszym kątem względem napisu. Albo gdzie indziej gwiazde ustawić.

Jak dla mnie średnio to wypada, ale sami oceńcie.

fe6aa01141c7ae20.png

Pozdrawiam serdecznie wszystkich co doceniali moją twórczość, która w wielu miejscach Neta była publikowana.

Wielkie Dzięki.

Podobają mi się, dzięki!   Musze się z tym przespać ! :)

  • Thanks 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półwysep Arabski - Oman. Lecieliśmy w styczniu nie długo po zadymienie irańsko-amerykańskiej. Generalnie 10 dni fantastycznej przygody. Pełny luz. Spanie w namiotach na plaży lub w takich miejscach jak ta oaza na zdjęciach. Mieliśmy  wynajęte auto więc sporo zobaczyliśmy, ale raczej zach. cześć kraju. Brakowało mi gwieździstego nieba bo była akurat pełnia, ale widok księżyca nad morzem to rekompensował. Szczerze polecam bo to piękny kawałek ziemi, ludzie bardzo przyjaźni i co ważne jest bezpiecznie. Tamtejsze tereny dobrze nadają się na obserwacje bo miasta raczej nie są utkane w wielkie aglomeracje i można znaleźć sporo czarnych rejonów. Pozdrawiam serdecznie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2020 o 17:51, jutomi napisał:

 (że o studukatówce Zygmunta III Wazy nie wspomnę). 

Taka mała informacja dla nieobeznanych w sprawie. Jest to złota moneta o wadze prawie 400g. Ostatnia aukcyjna cena jaką pamiętam chyba z 2017r. To:

1.380.000 USD

Co czyni ją jedną z najdroższych monet świata..Słynne Krugerandy i dwudziestodolarówki przy niej to tylko grosze.

 

Edytowane przez dark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dark napisał:

Taka mała informacja dla nieobeznanych w sprawie. Jest to złota moneta o wadze prawie 400g. Ostatnia aukcyjna cena jaką pamiętam chyba z 2017r. To:

1.380.000 USD

Co czyni ją jedną z najdroższych monet świata..Słynne Krugerandy i dwudziestodolarówki przy niej to tylko grosze.

W styczniu 2018 ten rekord został pobity 2.160.000 USD, źródło: https://www.mennica.com.pl/monety-i-numizmaty/najdrozsze-monety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczałem, że cena może być koło 2000000 usd, ale podałem ostatnią z pamięci. 

W takim razie jest chyba już w pierwszej trójce za pierwszą 5c i jeszcze czymś czego nie pamiętam. 

CNIk9kqTURBXy9jMzBiYmFkNTU5ZDU5YzRhOGVjODg3ZTkzOTYwZDVmMi5qcGVnkpUDHQDNAhPNASuVAs0CGgDDw4GhMQE.jpeg.081cf33df4c60a07d89d5a53b78e9624.jpeg Moje marzenie. Niestety nieosiągalne.

Ale mam miedzy innymi takiego Talara

20200409_203025.thumb.jpg.28ba871f1e615a3c2ad93056f07c1919.jpg

20200409_203038.thumb.jpg.e7012054982bf76030d4a24ff023b352.jpg

 

 

Edytowane przez dark
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)