Skocz do zawartości

Moje drugie (... i kolejne) hobby


Gość Paweł Trybus

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że jest tu wielu fanów akwarystki, to i ja się pochwalę swoim. Nie uwzględniam tego już w kategorii hobby a raczej domownika :)

 

post-3820-0-94113200-1422429402_thumb.jp

  • Like 8

Pozdrowienia

----------------------------------------------------

o^o 10x50, O^O 15x70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając kolejne posty da się zauważyć, że wielu z nas lubi włóczęgę po górach i kontakt z przyrodą. Ja kocham góry i w sumie zapomniałem napisać, że wycieczki po górskich szklakach z moją drugą połówką to też moje hobby. Chyba jest to jakiś wspólny mianownik związany z astronomią :D

  • Like 3

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, masz rację leżenia plackiem nad morzem jakoś mi i mojej małżowince nie leży ale połazić po górach, wypić piwko leżąc i podziwiając widoki na Hali Stoły (był ktoś ?) albo spacerując przez Wąwóz Homole z wywieszonym językiem dość do tego samotnego drzewa i dalej na Wysoką .. To jest To !! Nie pisałem o tym, żeby nie było że po kilku latach biernego czytania nagle odzywać się i jestem "na świeczniku" :) A swojego akwarium nie pokażę bo akurat walczę z glonami chyba cykl azotowy mi się zaburzył w akwarium ale już niedługo właśnie rośliny dostały mikro i połączyłem butlę CO2 (właśnie muszę zrobić porządny reaktor narurowy..) - wojna z glonami trwa a ja właśnie umocniłem swoje pozycje :)

  • Like 2

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się o sobie dowiemy dzięki temu tematowi :)

 

 

 Jednak skupię się na grze. Gram amatorsko od 2,5 roku, a zainspirował mnie były gitarzysta Guns N Roses - Slash. Zawsze lubiłem rocka, ale gdy kilka lat temu poznawałem muzykę Gunsów, a później Velvet Revolver i solowe albumy Slasha, jego styl gry, solówki tak mi się spodobały, że stwierdziłem, że też chcę tak grać :) (dobry żart co nie? :D ). 

...

Obecnie mimo małej ilości czasu każdą wolną chwilę poświęcam na naukę repertuaru Gunsów i Slasha, bo planuje zagrać jakiś mały coverowy koncert w moim mieście w jednym z klubów.

W wakacje zbudowałem sobie małe studio, które jest w 100% wygłuszone tak, że sąsiedzi i rodzina odetchnęli z ulgą. :)

Niedawno nawet pokusiłem się o nagranie covery Night Train, jeżeli macię ochotę można sobie obejrzeć. Pozdrawiam!

 

To pewnie nie omieszkałeś zahaczyć w listopadzie koncertu Slasha w Krakowie? :) Ja byłem i zastanawiam się czy nie pojechać na kolejny do Berlina w tym roku :) Jestem jego fanem odkąd pamiętam, mam gdzieś jeszcze nagrany koncert Gunsów z Paryża, tam pierwszy raz słyszałem jego wersję "Ojca Chrzestnego" :) Tylko jakoś na gitarze nie mam czasu się nauczyć grać ... :P

  • Like 1

GSO 8"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Krakowie w listopadzie 2014 i w Katowicach na pierwszym koncercie w lutym 2013 :) Wiadomo, że nie mogłem przepuścić tych koncertów!

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze interesowało wszystko co związane jest z przyrodą. ... Kilka lat temu obserwowałem ptaki, prowadziłem nawet dzienik oberwacyjny lecz pewnego dnia skierowałem lornetkę na Księżyc no i... mi się pozmieniało, choć nadal spoglądam na pierzastych przyjaciół :) Lubię meteorologię, a zwłaszcza ekstremalne zjawiska ( kocham burzę), a od pewnego czasu, także zagłębiam się w świat iluzji, bardzo mnie to zadziwia jak można oszukać ludzkie oko oraz mózg :)

Miłego!

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, masz rację leżenia plackiem nad morzem jakoś mi i mojej małżowince nie leży ale połazić po górach, wypić piwko leżąc i podziwiając widoki na Hali Stoły (był ktoś ?)  (...)

post-3117-0-14427200-1422466170_thumb.jp

 

...i nie zapomnę widoku gwieździstego nieba w drodze na Szrenicę, kiedy to po zgaszeniu czołówek było tak ciemno, że miejsce, w którym kończy się las wyznaczały tylko gwiazdy bijące po oczach, warunki obserwacyjne wręcz idealne.

  • Like 7

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rower! o tak... głównie dalekie dystanse, prawdopodobnie w tym roku ze śląska nad morze, a w przyszłości europa (a kto wie, może i ganimedes ( ?° ?? ?°) ). góry też może kiedyś, jak odwagi nabiore. do tego uczę sie pogrywać na harnonijce. i to wszystko można połączyć - po 150 km rozkładamy namioty, lato, komary, ognisko, harmoszka no i rozgwieżdżone niebo... 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie są to meteorologia, fotografia (nie mylić z astrofotografią), sprzęt audio-stereo, jazda rowerem MTB jak i same rowery MTB, motoryzacja, projektowanie różnych rzeczy w 3D, wszystko co związane z latarkami, akumulatorami i ładowarkami, silniki elektryczne, lasery, trochę też komputery, wzięte w kolejności ilości zakładek tematycznych z przeglądarki. ;)

 

Na świecie jest tyle pięknych rzeczy do poznania, obejrzenia, przeczytania, obliczenia, zaprojektowania, stworzenia, szkoda denerwować się chmurami. Ja się nie przechwalam, bo moja Żona naprawdę często mnie ściąga spać sprzed komputera czasem o 3 w nocy, to nie jest śmieszne...

  • Like 5

14.7" F/5 Quartz | E21 | E10 | E6 | Lumicon UHC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytając niektóre posty w temacie niektóre hobby i opisy naprawdę robią wrażenie. Tyle czasu człowiek siedział z tymi ludzmi na forum, siedział również na zlotach i nawet nie wiedział z kim siedzi ;).

Co mi umknęło:

akwarystyka - pamiętam zajmowałem się w dzieciństwie - miałem akwarium i sporo rybek i niestety ze przynajmniej ze 2 wielkie wymierania, gdzie trzeba było zaczynać hodowlę rybek od nowa ;). Pamiętam, że się kupowało rybki najczęściej po parze z danego gatunku, a nie wszystkie gatunki powinno się trzymać w 1 akwarium. Pamiętam samczyk Gupika miał najpierw ogonek lekko nadgryziony, potem już prawie cały zżarty, a potem cała rybka nagle zniknęła zupełnie. Akwarium dość długo mialem, potem jakoś się oddało znajomym.

skaly, minerały - zbiera się czasem rózne kamienie, mam też jakis większy kryształ (chyba kwarcu), chociaż nie traktuje tego specjalnie jako hobby

  • Like 1

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam kolejne wasze wypowiedzi, to dochodzę do wniosku, że oprócz astro, dzielimy bardzo podobne zainteresowania, co mnie bardzo cieszy :D

  • Like 2

Teleskop Sky-Watcher 114/900 EQ1; Super Plössle 10 mm, 12,5mm, 20 mm, 25mm; Barlow 2x; Lornetka 12x50

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z pokolenia, które trafiło w dzieciństwie na początki kulturystyki w Polsce. Książeczka Stanisława Zakrzewskiego ?Jak stać się silnym i sprawnym? była dla mnie olśnieniem a później biblią. Dzięki niej z podrostka - grubasa i słabeusza stałem się w krótkim czasie zgrabnym i całkiem silnym młodzieńcem. Dawno to było, lecz ćwiczenia kontynuuję do dziś, wciągnąłem w nie żonę i synów, oni swoje dziewczyny/żony. Książeczka p. Zakrzewskiego, oklejona folią i zregenerowana nadal jest w rodzinie.

 

Ta książka jest warta więcej niż setki współczesnych stron, setki serwisów internetowych i tysiące postów na forach poświęconych kulturystyce. Opisuje wspaniałe ćwiczenia siłowe i sprawnościowe, dobrą dietę i zdrowe nawyki, a nie pakowanie, białka i sterydy. Mam tą książkę chlubnie na półce, obok równie wspaniałej "ABC młodego siłacza" tego samego autora.

  • Like 2

14.7" F/5 Quartz | E21 | E10 | E6 | Lumicon UHC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...obok równie wspaniałej "ABC młodego siłacza" tego samego autora.

Też ją mamy :D

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak dla zabicia czasu kolekcjonuję monety i znaczki. Oczywiście nie wszystkie bo to zbyt  rozległy temat a jedynie Wolne Miasto Gdańsk i Port Gdańsk w monetach i znaczkach oraz polskie monety obiegowe po 1948r. Chociaż ostatnimi czasy trochę to zaniedbałem, nadmiar innych obowiązków przez co jest notoryczny brak czasu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy można to zaliczyć do hobby, ale od kiedy pamiętam piszę. Jedyne uwagi jakie dostawałam na lekcjach były zbliżone do "uczennica pisze wiersze na lekcji matematyki". To jest dla mnie praktycznie sposób na wszystko: na drugie życie, na ekspresje i na "prześmianie" rzeczywistości też :) Na dysku mam trzy szkice "powieści", których nie kończę, ponieważ brak mi tzw. wiedzy o życiu. Ale za to czasem wrzucę coś na bloga alnilam-sznur-perel.blogspot.com Inspiruje się głównie Brunonem Schulzem (jeśli chodzi o opowiadania). A jeśli akurat niczego nie piszę, to jeżdżę na rowerze. W północnym świętokrzyskim, gdzie mieszkam,  są takie bajeczne trasy, że tylko czekam na wiosnę, żeby poczuć wiatr we włosach :) 

 

 

To ja podobnie jak Kolega Kubek. Od zawsze wszystko mnie interesowało (w wieku 6 lat zadawałam pyt. typu co to jest grawitacja, czarne dziury lub prosiłam tatę o opowieści o np. starożytnych cywilizacjach... ;) ), obecnie oprócz astronomii najbardziej ciekawi mnie fizyka (gł. optyka), biologia (gł. okulistyka), chemia, meteorologia, i geografia (tak na marginesie: jutro mam konkurs-trzymajcie kciuki :D ). Zbieram również minerały. Za to mianem mojego prawdziwego drugiego hobby określam rysowanie i malowanie.

 

Co do obrazów Ciekawskiej to można je zobaczyć w lutowym wydaniu "Astronomii" i poczytać o tym, jak Ola widzi astronomię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Wczoraj powalczyłem z akwarium. Oto efekt.

e51356714f66309ffe5554a87af160fa.jpg

  • Like 3
Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rosnące i żyjące bylo o 9 rano na swoim miejscu. Zdjęcie z wczoraj zaraz po restarcie. Wiec woda jak w Ameryce południowej w rzekach z białą wodą. A planuje herbatkę tam zrobić.

Jak się wszystko ustabilizuje dam fotki.

Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam długie piesze wędrówki i obserwacje przyrody. Planuję wcześniej trasę, ciekawą dla mnie pod względem przyrodniczym, krajobrazowym.

Podczas wędrówki, zawsze mam ze sobą lornetkę lub rozsuwany spektyw 30x80 no i oczywiście aparat fotograficzny.

Jakby spojrzeć na to filozoficznie - obserwacje przyrody są obserwacjami tak jakby planetarnymi - tzn. obserwacjami Ziemi - 3-ej planety od Słońca ;) :) :)

  • Like 9

Wszystkie informacje odbierane przez wzrok, są niesione przez światło...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DOCTER NOBILEM 10x50 B/GA, spektyw OPTOLYTH 30x80
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Ja mam tylko 1 muszlę amonita, która gdzieś kiedyś kupiłem (w jakimś muzeum).

post-7-0-79122900-1430577644_thumb.jpg

post-7-0-61755100-1430577658_thumb.jpg

O szukaniu skamielin musiałbyś napisać poradnik :D, gdzie, co i jak szukać. Fajnie byłoby znaleźć jakiegoś trylobita :).

Spinozaur był w III części Parku Jurajskiego (nawet sa fragmenty z filmu w tym linku co podałeś).

  • Ząb  Mososaura (notabene potwora z Loch Ness ;) )

Rozumiem, że chodzi o Mozazaura (Mosasaurus) http://pl.wikipedia.org/wiki/Mozazaur . Niby literówka, ale są jeszcze Mezozaury http://pl.wikipedia.org/wiki/Mezozaur - więc mogłeś mieć ząb tego drugiego :).

Fajnie jakbyś Robert porobił zdjęcia z bliska najciekawszych swoich skamielin.

  • Like 4

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi o Mozazaura (Mosasaurus) http://pl.wikipedia.org/wiki/Mozazaur . Niby literówka, ale są jeszcze Mezozaury http://pl.wikipedia.org/wiki/Mezozaur - więc mogłeś mieć ząb tego drugiego :).

Fajnie jakbyś Robert porobił zdjęcia z bliska najciekawszych swoich skamielin.

Tak..o tego większego Mezo był mały (pisałem z pamięci), zrobię fotki jak tylko zlokalizuję Canona, którego pożyczyła córka ;)

ps. A tak na szybko tworzę sobie stronkę (jest w budowie)  na razie skatalogowałem tylko mamuta ;)

 

http://www.forumastronomiczne.pl/paleo/index.php?p=1_6_ssaki-kopalne

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)