Skocz do zawartości

Strona główna forum


'75

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzez dodanie banerów odnośnie wydarzeń forumowych, aktualizacja statusu została zepchnięta zupełnie na dół, przez co została zburzona spójność całego panelu, jego estetyka a także czytelność. W tej chwili panel statusu wygląda jakby był doczepiony, nie komponując się z całością. Takie są moje odczucia  :-

 

edit: Zdecydowanie lepiej się to prezentuje gdy zegar został przeniesiony na dół, a panel z najnowszymi postami skrócony. :)

Pozdrowienia

----------------------------------------------------

o^o 10x50, O^O 15x70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzez dodanie banerów odnośnie wydarzeń forumowych, aktualizacja statusu została zepchnięta zupełnie na dół, przez co została zburzona spójność całego panelu, jego estetyka a także czytelność. W tej chwili panel statusu wygląda jakby był doczepiony, nie komponując się z całością. Takie są moje odczucia  :-

 

edit: Zdecydowanie lepiej się to prezentuje gdy zegar został przeniesiony na dół :)

Zegar na dole kaszanił górę strony gdzie wiszą Laureaci.. Niedługo banery konkursowe będą jednakowe i to się zmieni. Niemniej doszedł Baner Zlotowy, który u nas jest tradycją i do zlotu zawsze wisiał - w ten sposób stronę troszkę wydłużając ;)

Przecierpimy,,, a i tak mamy Najładniejszą w galaktyce thumbup.gif

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegar na dole kaszanił górę strony gdzie wiszą Laureaci.. Niedługo banery konkursowe będą jednakowe i to się zmieni. Niemniej doszedł Baner Zlotowy, który u nas jest tradycją i do zlotu zawsze wisiał - w ten sposób stronę troszkę wydłużając ;)

Przecierpimy,,, a i tak mamy Najładniejszą w galaktyce thumbup.gif

Trudno się z tym nie zgodzić, ale jak widać admin jest czujny i teraz ładnie skroił na miarę :)

  • Like 1

Pozdrowienia

----------------------------------------------------

o^o 10x50, O^O 15x70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Nie będę zakładał osobnego tematu.. Czemu mamy takie głupie a nie jak zawsze ???

 

post-476-0-13719500-1440187689_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIN 10 PRO, jest "jak zawsze". Jacku, Ty masz FireFox-a ?

 

Marek

Tak Liska ale na IE to samo - Zresztą u Ignisa chyba też...

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem czy można, ale to chyba jakiś błąd w silniku forum, bo przed awariami było ok. 

W kilku miejscach się sypnęło.. np.

 

post-476-0-69052300-1442401769_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymajcie do przyszłego tygodnia, forum będzie miało zupełnie inny wygląd będziemy pracować na standardowej templatce, ściemniając barwy by otrzymač efekt zbliżony do obecnej. Każda inna templatka własnej roboty będzie miała dziury i będzie potencjalnie narażona na ataki robaków.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten znaczek w zakładce forum też będzie zmieniony? ( górny lewy róg) bo to co jest to nie kojarzy się z astroforum  ;)

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżyzys!  Jaki znowu znaczek ?? ???

Forum zmieni wygląd całkowicie. Próbkę mieliście w sierpniu. Dostosujemy tylko tło i kolorystykę...do obecnego wyglądu.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym znaczku już pisano wcześniej

Napisano 21 sierpień 2015 - 10:08

Nie będę zakładał osobnego tematu.. Czemu mamy takie głupie a nie jak zawsze  ???

 

post-476-0-13719500-1440187689_thumb.jpg

autorstwo 
JacekE

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymajcie do przyszłego tygodnia, forum będzie miało zupełnie inny wygląd będziemy pracować na standardowej templatce, ściemniając barwy by otrzymač efekt zbliżony do obecnej.

Zaczynacie w weekend ?? Czy od poniedziałku ???

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mu wyłączyłem pisanie.. ;D

Podcinając skrzydła może wiekopomnej twórczości ....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przecież gdy chcesz coś napisać - otwiera Ci się edytor tekstu z właśnie lekko szarym nie klującym w oczy tłem i czarne (lub do wyboru) literki do pisania.

Na upartego tło też możesz sobie dopasować.

Poczekajcie jeszcze tak jak prosiłem w Przerwa Techniczna. Do poniedziałku ustawimy szablon - wygląd strony uwzględniając Wasze dotychczasowe postulaty a później w miarę możliwości Admin będzie realizował już indywidualne preferencje

Cierpliwości :aniol:

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież gdy chcesz coś napisać - otwiera Ci się edytor tekstu z właśnie lekko szarym nie klującym w oczy tłem i czarne (lub do wyboru) literki do pisania.

Na upartego tło też możesz sobie dopasować.

Cierpliwości :aniol:

Wiem, wiem. Jeśli odpowiadam na post, to ramka do pisania jest biała, a litery czarne. Nie wiem jak tło można sobie dopasować przeglądając forum.

Mi chodzi o coś innego.

http://whatnext.pl/pracujemy-czarnym-tle/

Białe litery NA PRAWDĘ bardzo źle się czyta na czarnym tle. Taka konfiguracja męczy wzrok i powoduje wady wzroku.

Nie jesteśmy przyzwyczajeni do czytania w negatywie i nie czujemy się dobrze w takiej konfiguracji.

A dobry wzrok jest nam potrzebny do delektowania się osobliwościami nocnego nieba.

 

 

Edytowane przez marcin122

http://fotookiem.blogspot.com

StarSky T90SM 90/500, montaż AZ typu PATRIOT - stal hand made.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo.

Mam nadzieję, że ta informacja będzie dla Was miłym niedzielnym newsem :)

Jak zauważyliście Administracja Forum zmieniła lewą stronę, która już nie jest rozciągnięta jak rozwalcowana glizda :oczko:

Poddziały danych działów są już od soboty w wierszach - nie kolumnach, co powoduje łatwiejszy dostęp do zainteresowanych tematów - mniej przewijania.

W tej chwili (jeszcze tego nie Widzicie) jest już opracowany nowy szablon (bez ingerencji w kod silnika) szablon góry strony.

Znacznie poprawi jej wygląd i znów skróci jej przewijanie. Będzie wyglądała najpóźniej od poniedziałku (godziny nocne) tak:

Tak_SFA.thumb.jpg.e17481191023e1972f38d0

Jak widzicie w porównaniu do wyglądu obecnego, od góry poleciał niepotrzebny zbędny duży panel Forum.

I teraz prawa strona, która nam wszystkim spędzała sen z powiek. Wydawało się, że jest nie do ruszenia - tak skonstruowany silnik :(

No ale jak wiecie nasze forum skupia - speców z różnych dziedzin naszego codziennego życia..  od piątku nasz kolega Jolo poświęcił swój cenny czas na rozwikłanie tegoż problemu i .... Szanowni Państwo - UDAŁO MU SIĘ w bloku Posty (najnowsze) :brawo2:

Zamiast Stara_prawa.thumb.jpg.0c1e8c3fbd63c107d6   będzie Nowa_prawa.thumb.jpg.a8cbaef6db714ee010e

Dzięki temu każdy wchodzący na forum znajdzie interesujący go najnowszy  post/temat. Jak Widzicie posty będą zawierały ostatnią informację o tym kto na post odpowiedział. Nie będzie powielania - np. Kalendarz, Kalendarz, Kalendarz... No i będzie ich wiele wiele więcej.

Pod najnowszymi postami znajdzie się blok naszych konkursów, następnie statusy i najnowsze tematy.

Mam nadzieję, że tą informacją umiliłem Państwu niedzielny poranek :)

To na razie wszystko w tym temacie - Proszę jeszcze o powstrzymanie się od kolejnych usprawnień - po zainstalowaniu powyższych będziemy dalej w miarę możliwości Stronę FA usprawniać aby była dla Was przyjazna i łatwa w obsłudze.

A na razie życzę w imieniu administracji i rady FA Pięknej Niedzieli :sloneczko:

Edytowane przez JacekE
  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy będzie poszerzona strona na cały ekran? Jak się wyświetla na większym monitorze to obecnie zajmuje jego tylko pół, a już wcześniej była dopasowana do całości ekranu i nie wiem dlaczego z tego zrezygnowaliście?

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy będzie poszerzona strona na cały ekran? Jak się wyświetla na większym monitorze to obecnie zajmuje jego tylko pół,

Coś masz źle ustawiona przeglądarkę... Poniżej mój zrzut z przed chwili - monitor 24" wyświetlony na Lisku. Tak samo jest u córy na 22" w IE.

astro lapek 15" dzisiaj też sobie uaktualniałem w nowe sterowniki i też mam tak samo...

561a9f17b7e7f_Caa.thumb.jpg.24079f9a4f3e

A tak przy okazji Mili Państwo już po prawej w panelu Posty jest już jak powinno - mamy 10 bez powielania i bez zbędnych tekstów - ostatni post w danym temacie :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)