Skocz do zawartości

ANKIETA ROKU - KONKURS im. HEŃKA KOWALEWSKIEGO na ASTROFOTOGRAFIĘ ROKU 2015.


Astrofotografia Roku w Konkursie im. Heńka Kowalewskiego - 2015r.  

96 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Króra fotografia według Was Szanowni Jurorzy zasługuje na miano Astrofotografii 2015r.

    • 1. Maciej Kapkowski (wessel) - Kometa C/2014 Q2 Lovejoy
    • 2. Jacek Bobowik (jcbo) - Mgławica Płomień i Koński Łeb
    • 3. Paweł Oleksiak (kenny) - C/2014 Q2 (Lovejoy) i M76
    • 4. Adam Tomaszewski - Księżyc
    • 5. Michał Kałużny (Papatki) - na prawo od układu Słonecznego
    • 6. Maciej Kapkowski (wessel) - planeta Neptun
    • 7. Marcin Paciorek (MaPa) - Rho Oph
    • 8. Maciej Kapkowski (wessel) - OU 4 w palecie HaOIIILRGBl
    • 9. Bartosz Wojczyński (bar) - Księżyc z wzmocnioną kolorystyką
    • 10. Paweł Oleksiak (kenny) - M45 Plejady
    • 11. Jacek Bobowik (jcbo) - Mgławica Grota
    • 12. Marcin Paciorek - Kalifornia


Rekomendowane odpowiedzi

Logo KH2015.jpg

Sponsorzy:

Kolega Marek ,,roofer" i Kolega Marcin ,,Emu"

PATRON MEDIALNY - miesięcznik Astronomia

 

PRACE oceniamy w ankiecie zamieszczonej powyżej w dniach 06 - 10.01.2016r.

zgodnie z Regulaminem II edycji Konkursu*

Nie Przegap !!!!!

* Głosy oddane niezgodnie z Regulaminem Konkursu będą usuwane.

_____________________________________________________________

 

Astrofotografia Roku Forum Astronomicznego

w Konkursie im. Heńka Kowalewskiego.

 

1.  Styczeń 2015r.

Maciej Kapkowski - wessel

Kometa C/2014 Q2 Lovejoy

styczeń.jpg

 

 

2. Luty 2015r.

Jacek Bobowik - jcbo

Mgławica Płomień i Koński Łeb

Laureat Luty Jacek B.jpg

 

 

3. Marzec 2015r.

Paweł Oleksiak - kenny

C/2014 Q2 (Lovejoy) i M76

Marzec - Paweł.jpg

 

 

4. Kwiecień 2015r.

Adam Tomaszewski

Księżyc

 

Tomaszewski Kwiecień.jpg

 

5. Maj 2015r.

Michał Kałużny - Papatki

na prawo od układu Słonecznego

Laureat Maj.jpg

 

 

6. Czerwiec 2015r.

Maciej Kapkowski - wessel

planeta Neptun

Neptun.jpg

 

 

7. Lipiec 2015r.

Marcin Paciorek - MaPa

Rho Oph

Marcin Paciorek Lipiec.jpg

 

 

8. Sierpień 2015r.

Maciej Kapkowski - wessel

OU 4 w palecie HaOIIILRGB

Laureat Sierpień.jpg

 

 

9. Wrzesień 2015r.

Bartosz Wojczyński - bar

Księżyc z wzmocnioną kolorystyką

Laureat wrzesień.jpg

 

10. Październik 2015r.

Paweł Oleksiak - kenny

M45 Plejady

Październik Paweł.jpg

 

 

11. Listopad  2015r.

Jacek Bobowik - jcbo

Mgławica Grota

 

Jacek Bobowik Listopad.jpg

 

12. Grudzień  2015r.

Marcin Paciorek - MaPa

Kalifornia

Grudz1.jpg

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Głos oddany! forumowicze oceniać bo to tylko raz w roku! 

  • Like 1

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto lista jurorów, którzy oddali głos w każdej ankiecie miesięcznej roku 2015:

Anva, Artir, Ciekawska, DarX86, dziki1, Fobek, FunkyKoval35, ist, Jacek E., jcbo, jolo, kapral, lukost, MarWo, Ossek, Robert41, sferoida, SZKLARZ, wessel, Yeety

Spośród tej dwudziestki zostaną wylosowane dwie osoby, które otrzymają upominek na pamiątkę sumiennego głosowania w postaci albumu konkursowego za rok 2015. 

Losowanie będzie oparte o najbliższe losowaniu Multi Multi nr 9216. Algorytm wyboru dwóch jurorów:

  • zostaną zsumowane pierwsza i druga dziesiątka wylosowanych liczb
  • reszta z dzielenia obu sum przez liczbę jurorów da dwie liczby, które wskażą na nagrodzonych (numeracja zaczyna się od zera)
  • czyli np, mamy liczby 56 i 31, suma to 87, reszta z dzielenia to 87 modulo 20 = 7, co wskazuje na kolegę ist (to przykład)
  • Like 6

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głos oddany, ale wybór tej jednej fotografii spośród innych, był nimiłosiernie trudny.

Gratuluję wszystkim finalistom pięknych fotografii. :5640dc6dbc8ce_01Smile:

 

Teleskop Sky-Watcher 114/900 EQ1; Super Plössle 10 mm, 12,5mm, 20 mm, 25mm; Barlow 2x; Lornetka 12x50

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jolo napisał:

Oto lista jurorów, którzy oddali głos w każdej ankiecie miesięcznej roku 2015:

Ja odkąd jestem tutaj zarejestrowany, sumiennie oddaje miesiąc w miesiąc głos w każdej ankiecie. Zarejestrowałem się co prawda pod koniec Lutego więc siłą rzeczy ominął mnie Styczeń ale starałem się potem zawsze zagłosować:)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jolo napisał:

Oto lista jurorów, którzy oddali głos w każdej ankiecie miesięcznej roku 2015:

Anva, Artir, Ciekawska, DarX86, dziki1, Fobek, FunkyKoval35, ist, Jacek E., jcbo, jolo, kapral, lukost, MarWo, Ossek, Robert41, sferoida, SZKLARZ, wessel, Yeety

Spośród tej dwudziestki zostaną wylosowane dwie osoby, które otrzymają upominek na pamiątkę sumiennego głosowania w postaci albumu konkursowego za rok 2015. 

Losowanie będzie oparte o najbliższe losowaniu Multi Multi nr 9216. Algorytm wyboru dwóch jurorów:

  • zostaną zsumowane pierwsza i druga dziesiątka wylosowanych liczb
  • reszta z dzielenia obu sum przez liczbę jurorów da dwie liczby, które wskażą na nagrodzonych (numeracja zaczyna się od zera)
  • czyli np, mamy liczby 56 i 31, suma to 87, reszta z dzielenia to 87 modulo 20 = 7, co wskazuje na kolegę ist (to przykład)

Losowanie nr 9216 za nami http://www.lotto.pl/multi-multi/wyniki-i-wygrane , wylosowano liczby: 
4,8,9,11,12,13,14,16,20,22, suma = 129, modulo 20 = 9 - @jcbo
26,29,32,47,53,57,63,65,76,78, suma = 526, modulo 20 = 6 - @FunkyKoval35

Gratuluję wygranej i systematyczności w głosowaniu! Albumy zostaną do Was wysłane razem z pozostałymi, kiedy już będą gotowe - myślę, że podobnie jak w zeszłym roku będzie to gdzieś na przełomie lutego i marca. 

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Damian P. napisał:

Ja odkąd jestem tutaj zarejestrowany, sumiennie oddaje miesiąc w miesiąc głos w każdej ankiecie. Zarejestrowałem się co prawda pod koniec Lutego więc siłą rzeczy ominął mnie Styczeń ale starałem się potem zawsze zagłosować:)

My, chłopaki z Lubelszczyzny powinniśmy otrzymać od organizatorów Konkursu (nie tylko tego - jak mniemam) znak "Rzetelna Firma". Popieram w całej rozciągłości to co napisałeś. Głosowania traktuję jak czystą przyjemność - a jednocześnie pewną , indywidualną formę docenienia trudu osób, które prezentują swoje osiągnięcia. Bez względu na to, jakiego konkursu się to tyczy. Staram się doceniać (jeżeli jest ku temu stworzona możliwość) każdą formę naszej astro-działalności.

Głos z przyjemnością oddany .:5640dc6dbc8ce_01Smile:
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się przyłączam :5640dc6ec0764_04Wink: do Jacka E. :5640dc6e20115_02Laugh: Głosujcie wszyscy bez krępacji! to nie boli 

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jolo napisał:

Losowanie nr 9216 za nami http://www.lotto.pl/multi-multi/wyniki-i-wygrane , wylosowano liczby: 
4,8,9,11,12,13,14,16,20,22, suma = 129, modulo 20 = 9 - @jcbo
26,29,32,47,53,57,63,65,76,78, suma = 526, modulo 20 = 6 - @FunkyKoval35

Gratuluję wygranej i systematyczności w głosowaniu! Albumy zostaną do Was wysłane razem z pozostałymi, kiedy już będą gotowe - myślę, że podobnie jak w zeszłym roku będzie to gdzieś na przełomie lutego i marca. 

Gratuluję zwycięzcom - choć nie ukrywam, że ich od tej pory nie lubię :5640dc70370c8_09Surprised:

I zapraszam - GŁOSUJCIE, warto - MACIE WSZYSTKO W JEDNYM MIEJSCU - Oglądamy i decydujemy bo nas Bardzo mało :5640dc6f5718d_06Sad:

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głos oddany, Jak zwykle z przyjemnością dla oka i dla palca wskazującego, który zaznaczył mój typ, i to zupełnie za darmo, więc się nie ociągajcie, tylko kliknijcie Waszego faworyta, 12 zdjęć, 2 kliki i już :)

Newton 12' DOB GOTO, refraktor Sky-Watcher SK909 EQ3-2, okulary: 8, 10 13, 17 i Soligor 25
Na meteory: kamery PAVO6, PAVO7 i PAV79, czasem oko nieuzbrojone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudny wybór, fotki genialne. Właściwie to słowo "fotki" może w tym wypadku kogoś obrazić - to prawdziwe fotografie. Piękne zdjęcia i to wszystkie!!!

  • Like 1

TSAPO 140/910 +QHY268M + QHYCFW3 & William Optics Guidestar 61 APO + ASI178MM

iOptron CEM70EC-NUC,  Astronomic 36mm: CLSCCD ,RGB, Ha, OIII, SII, pro planet IR742

https://moje-nocne-niebo.pl   

YouTube - Moje Nocne Niebo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mi niezmiernie miło poinformować,

że na podstawie przeprowadzonej w dniach 06 - 10.01.2016r Ankiety Roku

Zgodnie z Regulaminem Konkursu

88 Jurorów zdecydowało:

Zwycięzcą rocznych zmagań o Astrofotografię Roku 2015 FA w konkursie im. Heńka Kowalewskiego

został Kolega Jacek Bobowik (jcbo)

za Astrofotografię - Mgławica Płomień i Koński Łeb

Fotografia roku 2016.jpg

Kolega Jacek otrzymuje nagrodę w wysokości 1200 zł, której sponsorem jest Kolega  Marcin (Emu)emu.jpg

oraz statuetkę Forum Astronomicznego

2016 I.jpg

 

II miejsce zajął Kolega Marcin Paciorek MaPa

za Astrofotografię - Rho Oph

Marcin Paciorek Lipiec.jpg

 

Kolega Marcin otrzymuje nagrodę w wysokości 800 zł, której sponsorem jest Kolega Marcin (Emu)emu.jpg

oraz statuetkę Forum Astronomicznego

2016 II.jpg

 

III miejsce zajęli Koledzy (według kolejności prac) - Maciej Kapkowski, Paweł Oleksiak i Maciej Kapkowski

za Astrofotografie - Kometa C/2014 Q2 Lovejoy, C/2014 Q2 (Lovejoy) i M76, OU 4 w palecie HaOIIILRGBl

styczeń.jpg

Marzec - Paweł.jpg

Laureat Sierpień.jpg

 

Koledzy Maciek i Paweł otrzymują do podziału za wyróżnione fotografie nagrodę w wysokości 500 zł, której sponsorem jest Kolega Marcin (Emu)emu.jpg

oraz statuetki Forum Astronomicznego

2016 III.jpg

  • Like 6

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni nasi Astrofotograficy SERDECZNIE GRATULUJĘ uczestnictwa w Finale Konkursu Henia na Astrofotografię 2015 roku.
Wasze prace wszystkie zasługują na przysłowiowe pudło. Niemniej o kolejności zgodnie z Regulaminem zdecydowało 88 Jurorów.
Jesteście Wspaniali w tym co robicie, raz że uwieczniacie cudne obiekty nieba, dwa dzielicie się swoją pracą z naszym forum.
Bardzo Wam za to Dziękuję i w swoim imieniu jeszcze raz serdecznie gratuluję, Jackowi, Marcinowi, Maćkowi, Pawłowi oraz wszystkim finalistom :5640dc6fa0398_07Cool:

Uprzejmie proszę wyróżnionych finalistów o jak najszybsze przesłanie swoich prac w jak najlepszej rozdzielczości na adres Astronomii.
W dniu dzisiejszym otrzymacie również PW dotyczące sposobu przekazania zdobytych trofeów w Heniowym Konkursie - Jeszcze raz wszystkim Panom GRATULUJĘ :5640dc6dbc8ce_01Smile:

Mam nadzieję Szanowne Forumowiczki i Forumowicze, że przyłączycie do zasłużonych gratulacji dla naszych Artystów :5640dc6dbc8ce_01Smile:

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmijcie ode mnie gratulacje Jacku, Marcinie, Maćku, Pawle. Jest mi ogromnie miło i cieszę się razem z Wami. Jacek wspomniał i napisał wspaniale, ale ja chciałem dodać od siebie, że do tych słów, co napisał nasz kolega Jacek należą się też do administratorów oraz moderatorów, to dzięki Wam istnieje najlepsze Forum Astronomiczne., W sumie nam wszystkim każdej osobie, co bywa dziękuję ja Paweł wszystkim oraz pozdrawiam.:5640dc6dbc8ce_01Smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wessel napisał:

Paweł, jakoś się podzielimy statuetką? Ja biorę napis :5640dc6e20115_02Laugh::5640dc6e20115_02Laugh::5640dc6e20115_02Laugh: już jedną mam to sobie nakleję obok :5640dc6e20115_02Laugh::5640dc6e20115_02Laugh::5640dc6e20115_02Laugh:

Do Szanownych Laureatów przed chwilą została wysłana PW. Jak Maćku odczytasz zauważysz, że rozczłonkowanie statuetki za III miejsce nie będzie konieczne :5640dc6f10b34_05Blush:

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla wszystkich finalistów, a w szczególności - dla Jacka Bobowika za przewspaniałą, zwycięską fotografię. Należało Ci się!
Najwyższe wyrazy uznania również dla Marcina Paciorka, Maćka Kapkowskiego i Pawła Oleksiaka - jesteście śmietanką astrofotografii - i nie śmiem napisać, że tylko polskiej. Brawo!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)