Skocz do zawartości

X ZLOT - sprawy techniczne


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o pole obserwacyjne to miejmy nadzieję, że nikt nie będzie miał pretensji o to, że ktoś tam wyrówna. Sprawę trzeba oczywiście dogadać z właścicielem działki. Co do prądu na polu... pozostaje przy tym ażeby poważnie pomyśleć o rozprowadzeniu przewodów.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o pole obserwacyjne to miejmy nadzieję, że nikt nie będzie miał pretensji o to, że ktoś tam wyrówna. Sprawę trzeba oczywiście dogadać z właścicielem działki. Co do prądu na polu... pozostaje przy tym ażeby poważnie pomyśleć o rozprowadzeniu przewodów.

Mam nadzieję, że Robert poinformuje nas o wynikach negocjacji... choć ja bym to nazwał ultimatum dla Zatomia C:-)

I jestem dobrej myśli - wierzę, ze dzięki V LECIU i X Zlotowi i dzięki takiemu zaangażowaniu 8)  temat będzie tylko powracał w zlotowych opowieściach  .....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Leszkiem Pyrą przez telefon, bardzo ucieszył się na pomysł Roofera. Można już śmiało i głośno wołać "na kłopoty tylko Roofer!" ;) Próbowałem Pyrę przekonać by dołożył się do prądu. Trzeba wyraźnie określić koszt rozprowadzenia i powiedzieć mu co ma robić. Dziś przekaże Rooferowi na PW telefon do Leszka - czeka na kontakt!
8)

ps. Leszek wymienił nowe łóżka, jest w tej chwili 45 miejsc sypialnych bez tych na dole!

  • Like 2

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie!!!!

ZATOM BĘDZIE NIE TYLKO NAJBARDZIEJ PRZYJACIELSKIM I NAJCIEMNIEJSZYM MIEJSCEM ZLOTOWYM ALE I BĘDZIE MIAŁ NAJLEPSZY PLAC OBSERWACYJNY W GALAKTYCE!!!

 

d040.gif

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, te ceny były tylko poglądowe. Najlepiej jakby jakiś elektryk spisał dokładnie ile czego potrzeba i zrobił wycenę.

 

Dyskusja dotycząca zasilania przeniesiona http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/6591-zasilanie-stanowisk-obserwacyjnych-i-fotograficznych-na-zlotach-w-zatomiu/#entry89153

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie - na tych dwóch fotkach widać jak wielki kawał pola obserwacyjnego nie był wykorzystywany shocking.gif

Ale będzie miejsca thumbup.gif

 

post-476-0-97866100-1422823774_thumb.jpg

 

post-476-0-06274600-1422823792_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W przerwach na szukanie nowego zajęcia popełniłem skrzynkę z gniazdkami sieciowymi. Jest to prototyp, który można by powielić i szeregowo zasilić następne skrzynki. Wezmę ją na zlot i jak się sprawdzi to na przyszły, postjubileuszowy zlot mogę przygotować więcej. W tej chwili raczej nie dam rady bo... życie mnie zaskoczyło i czas muszę inwestować gdzie indziej. Czekam na propozycje modyfikacji i usprawnień. Ten metalowy płaskownik na samym szczycie ma służyć do łatwego wyjmowania ustrojstwa z gleby/śniegu. Co myślicie o bardzo delikatnym podświetleniu spodu lub wnętrza skrzynki coby w nocy była widoczna i nie stracić przez nią zębów, przewracając jednocześnie cztery setupy :wacko:

 

post-3117-0-70158000-1424279151_thumb.jp

 

post-3117-0-86868700-1424279180_thumb.jp

 

post-3117-0-28688000-1424279217_thumb.jp

  • Like 6

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już, to nie szeregowo a równolegle. Bo jak przy Twoim stanowisku coś pieprznie, to wszyscy którzy będą za Tobą, nie będą mieli prądu. A wtedy ruszy polowanie na Twoją kwaterę :D ;)

Teoretycznie masz rację ale w praktyce to znaczny koszt kabla i straszna plątanina z rozprowadzeniem zasilania z jednego punktu do powiedzmy 8 stanowisk.

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nie musi być plątaniny i nie podnosi to żadnych kosztów. Rozwiązanie jest banalne proste. Oprócz tego można zastosować do każdego stanowiska zabezpieczenie, jak na stanowisku 4 nastąpi awaria zasilania to nie wywali główny bezpiecznik, tylko na 4. A pozostali nadal będą mieli prąd. Wszystkie połączenia i zabezpieczenia zmieszczą się w Twojej zaprezentowanej skrzynce. Jak znajdę chwilę czasu, to zaprezentuję rysunek, jak to może wyglądać. 

  • Like 1

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo kablelkologia ważna nie przeczę. ALE - aby tą kabelkologię rozwinąć w przyszłości, trzeba mieć miejsce...

Ostatni tydzień lutego pozostał..

Robert czy pan Pyra określił się co do terenu ??? Jak będzie przebiegała współpraca z Kolegą Roferem ??

Czy po prostu tak jak napisał:

Cytat

Tak jak napisałem, nie ogarnie do 3-go marca to ja to opie....ę po swojemu i będzie git.

Czyli wchodzi w dogodnym mu czasie i równa ??

Moim skromnym zdaniem jakieś stanowisko właściciela gruntu powinno się tu znaleźć .......

 

To już tylko 30 dni i 10 godzin - tak zegarek pokazuje ::)

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zlotu 30 dni? . Na stronie DO pokazuje do zaćmienia 28 dni i 16 godzin (według kalendarza tak jakoś wychodzi), a zlot zaczyna się dwa dni wcześniej. Któryś zegar trza przestawić :) .

  • Like 1

 Takahashi FSQ 106ED, TS 50/205 guidescope, NEQ6pro belt mod, QHY8L, ALccd5L-IIc, 550d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zlotu 30 dni? . Na stronie DO pokazuje do zaćmienia 28 dni i 16 godzin (według kalendarza tak jakoś wychodzi), a zlot zaczyna się dwa dni wcześniej. Któryś zegar trza przestawić :) .

Cholera - Zegar Łże !!!!!! do 18 jest 27 dni !!!!!

Admin przestaw !!!!

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S

Cytat

Czyli wchodzi w dogodnym mu czasie i równa ??

Moim skromnym zdaniem jakieś stanowisko właściciela gruntu powinno się tu znaleźć .......

 

Popieram Jacka. Przed jesiennym zlotem poruszałem ten temat, było jak zawsze.

Ale w tej chwili przy tej ilości zlotowiczów nie wyobrażam sobie pozostawienia tematu pola obserwacyjnego w dotychczasowym stanie.

Stąd gorąca prośba do Roberta i Pana Pyry, żeby ustalili wspólnie dalsze kroki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra przyspieszyliśmy do zlotu niczym .. 3 dni w godzinę - sami sobie wymyślcie :D

 

Zatem powtórzę:

 

Ostatni tydzień lutego pozostał..

Robert Admin - czy pan Pyra określił się co do terenu ??? Jak będzie przebiegała współpraca z Kolegą Roferem ??

 

Czy po prostu tak jak napisał Kolega Rofer:

Tak jak napisałem, nie ogarnie do 3-go marca to ja to opie....ę po swojemu i będzie git.

Czyli wchodzi w dogodnym mu czasie i równa ??

Moim skromnym zdaniem jakieś stanowisko właściciela gruntu powinno się tu znaleźć ....... Troszkę czasu upłynęło a stanowiska brak... >:(

 

To już tylko 26 dni i 5 godzin - tak zegarek (już dobrze) pokazuje ::)

Muszą wszelkie informacje do Roferka dotrzeć do końca przyszłego tygodnia.. Może coś Azarki z Drawna pomogą w czasie prac ::)

Musimy wreszcie z tym australijskim narzędziem bojowym skończyć - niech już nie wraca C:-)

Ten teren na zlot musi być idealny:

 

post-476-0-76245400-1424368356_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne Jacku ,że azarki  pomogą .wybiorę się w jakiś dzień i zobaczę co da się zrobić ;) :)

Myślę raczej o skoordynowaniu Waszych prac z Ekipą Roferka :)

Przeczytaj posty wcześniej. - Ekipa Ciężka.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już poczytałem i puszczę pw do roofera- ziemio Zatomska drżyj bo nadchodzimy. :D

I i to jest wzorowa postawa  8)  - niemniej zdanie Pana Pyry jest potrzebne - mam nadzieję, ze Admin nawiązał kontakt.... ::)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wyrównania terenu.

Tak sobie myślę, że jak wpuścicie ciężki sprzęt do zniwelowania takiego pastwiska, to może się okazać, że narobi więcej szkód niż pożytku. Sprzęt będzie się zapadał, powstaną koleiny. Zerwie darń, nowa do zlotu nie porośnie i będziemy się topić w błocie.

pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wyrównania terenu...........

 Zerwie darń, nowa do zlotu nie porośnie i będziemy się topić w błocie.

Radek - ,,wejdzie" Fachowiec a zarazem Astro-amator, który wie jak miejscówka powinna wyglądać - spoko :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zagadać do Pana Pyry o ile będzie na miejscu :)

Robert musi z nim rozmawiać jako Organizator i mam nadzieję, że dziś jutro przeczytamy opinię. A Kolegę proszę o ewentualna pomoc Azarkom i Roferkowi :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleżankę :)

Chętnie się na coś przydam.

Przepraszam Cię najmocniej a080.gif Zapewne się przydasz 8)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)