Skocz do zawartości

Kataklizm w 2016 roku??


patrycjaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.
Natrafiłam w internecie na artykuł http://gazetabaltycka.pl/promowane/czy-nostradamus-przewidzial-aneksje-krymu-przez-rosje
Przeraziła mnie bardzo informacja, iż niejaki Hozashev twierdzi, iż we wrześniu i październiku 2016 roku spadnie na Ziemię kometa, która zniszczy życie. Informacja ta znajduje się na końcu artykułu. Jestem przerażona i nie mam pojęcia czy to prawda czy tylko zwykłe bajdurzenie. Proszę mi powiedzieć , czy rzeczywiście grozi nam kataklizm spowodowany przez kometę w 2016 (wrzesien,październik) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej spadnie na nas jakaś piguła ze wschodu niż jakaś kometa. 

Nie jeden już przepowiadał koniec świata, więc myślę, że nie masz się czego obawiać.

Na wszelki wypadek, możesz sobie kupić lornetkę lub jakiś teleskopik i wypatrywać tej komety we wrześniu przyszłego roku :)

Omegon 22x85, Omegon 16x70
Meade LB12", 
TMB-LZOS Apo 105/650,
NEQ6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Natrafiłam w internecie na artykuł http://gazetabaltycka.pl/promowane/czy-nostradamus-przewidzial-aneksje-krymu-przez-rosje

Przeraziła mnie bardzo informacja, iż niejaki Hozashev twierdzi, iż we wrześniu i październiku 2016 roku spadnie na Ziemię kometa, która zniszczy życie. Informacja ta znajduje się na końcu artykułu. Jestem przerażona i nie mam pojęcia czy to prawda czy tylko zwykłe bajdurzenie. Proszę mi powiedzieć , czy rzeczywiście grozi nam kataklizm spowodowany przez kometę w 2016 (wrzesien,październik) ???

Witaj Koleżanko na forum :)

W katastroficznym stylu się na nim pojawiłaś ::)  Twój temat jednak nie nadaje się do Astronomii ogólnej..

W związku z tym przenosze go do innego działu - może.. tam znajdziesz adwersarzy... choć to jest forum miłośników astronomii amatorskiej nie ,,przepowiedniowych katastrofistów" ;)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest forum miłośników ezoteryki, chiromancji i teorii spiskowych (chociaż paru by się znalazło), więc odpowiedź może być tylko jedna. To brednie, szkoda czasu na Nostradamusa, nie mówiąc o niejakim Hozashevie :)

  • Like 3

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest forum miłośników ezoteryki, chiromancji i teorii spiskowych ...

A ci od teorii spiskowych to gdzie jak gdzie ale w prasie takich wieści jako wiarygodnych by się nie spodziewali.Przecież nie ma wolnej prasy,wszystko w łapach reżimu,tylko o tym nie wiemy :D ,więc ich Kolego kisiel przynajmniej możemy wykluczyć. :)

Katastrofa jedynie może grozić forum wraz ze wzrostem ilości takich tematów,zlitujcie się bzduropisacze,to nie forum o szamanach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niejaki Hozashev twierdzi, iż we wrześniu i październiku 2016 roku spadnie na Ziemię kometa, która zniszczy życie

w artykule jest niewielkie przekłamanie, po dokładnym wczytaniu sie w oryginał proroctwa widać że w rzeczywistości chodziło o zniszczenie ale tylko życia rozumnego... więc nie ma się czego obawiać! :)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmusiłem się do przeczytania tego artykułu - w sumie sam nie wiem po co.... Poziom mass mediów (zdecydowanej większości) naprawdę zaczyna sięgać dna... Ostatnio pogadałem z pracownikiem stacji benzynowej na temat strony tytułowej "Super Expresu", wyłożonego akurat na ladzie; tytuł "artykułu" na pierwszej stronie brzmiał mniej więcej tak: "Żona Jaruzelskiego nie pozwalała go myć - psikała go dezodorantem"... Nie mogłem uwierzyć  w to co widzę.... Takie coś na okładkę ??? Nawet wspomniany pracownik zadumał się nad poziomem tzw. tabloidów.   

Ps. Hmm, wiecie, że ostatnio przez trzy tygodnie nie włączylem telewizora? I wcale mi tego nie brakuje - chyba zrezygnuję z kablówki :P .  

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tzw. kaczka medialna. Tak też było z ogromnym zamieszaniem wokół Betelgezy, która rzekomo miała wybuchnąć pod koniec 2012 roku - tak przynajmniej miało wynikać z z obliczeń "astronomów". Szkoda, że nie podali dokładniejszej daty. Duża część internautów jarała się możliwością zobaczenia dwóch słońc na jednym niebie. Od tamtej pory nie czytam onetu i innych tego typu szmatławców. Im bardziej intrygujący tytuł tym więcej serwis zarobi. A że się mija z prawdą to już inna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej z całego artykułu spodobało się to : "Chociaż w 2008 roku Hozashev  odszyfrował czterowiersz, z którego wynikało, że bin Laden zostanie zabity przez młodego łysego Amerykanina. Tak się stało w 2011 roku. "

Trzeba było być naprawdę wizjonerem by odkryć że w końcu dopadną go amerykańscy komandosi... Jakby "wizjoner" przewidział że zginie z ręki Jamajczyka z dreddami w trakcie pieszej wyprawy na Antarktydę i się sprawdziło to dawało by do myślenia...a tak? ;)

  • Like 1

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie czytam portali typu onet.pl, interia.pl, TV nie oglądam praktycznie wcale - jedynie jak jest ciekawy film. Jeżeli chcę się już czegoś dowiedzieć z obecnych wydarzeń, to szukam w kilku źródłach - ziarno prawdy jakieś jednak jest czasami :)

Manipulacja w mediach oraz chłam jaki chcą nam pakować do głów sięga zenitu. To co wyprawia się w telewizji publicznej i jej "misje" to już w ogóle temat na osobny dział.

Szczerze, to nie rozumiem ludzi spędzających całe dnie przed TV - wolałbym po tysiąckroć przeczytać jakąś książkę, obejrzeć dobry film albo po prostu zająć się czymkolwiek innym.

  • Like 3

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji polecam stronę http://www.kwantowo.pl/

Autor lubi przemówić ludziom do rozumu, często demaskuje podobne, albo jeszcze bardziej skomplikowane głupstwa i ogólnie publikuje wiele świetnych tekstów dotyczących fizyki i kosmologii. W dodatku wszystko bardzo przystępnie i można też podyskutować z czytelnikiem i autorem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zjadłem zapasów z poprzedniego końca świata a juz następny...

Ech...

 

 

Jak będzie szybko to konserwy się nie zepsują :D ;)

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tym teoriom o końcu świata zawsze ktoś zarobi na książkach o tym, inny zarobi na budowie bunkrów, inny na kredytach. Do tego te wszystkie "końce świata" służą.

Kumpel opowiadał jak jego znajomy wierzył w koniec świata 2012, nabrał kredytów (bo przecież swiat się kończy, więc nie będzie musiał ich spłacać) i teraz sobie narobił przez to kłopotów.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! brak pogody - kotleta odgrzewają :D

No u mnie już niemal 3 dzień napitala śnieg - zaraz jakiś kataklizm wymysle :D

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kotlety - to przecież wczorajszy temat. Wg mnie dobrze, że autorka tematu się do nas zwróciła, gdzie ludzie odpowiedzą racjonalnie. Na forach miłośników teorii spiskowych, często sekciarsko-religijnych odpowiedź mogła być zupełnie inna.

  • Like 1

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie czytałem tego tekstu, nie czytam tego typu proroctw, ale nie potępiam tekstów, które wskazują na możliwość takiej kolizji. Być może i tego typu ostrzeżenia mogą być pożyteczne. Może wskazanie zagrożenia spowoduje działanie całej ludzkości i opracowanie procedur destrukcji takich obiektów jak i budowy schronów dla nas. Przecież już istnieją banki nasion, zarodków zwierząt itp. ukryte w tunelach, w sztolniach itp. właśnie pod kątem odtworzenia życia na Ziemi w przypadku globalnego kataklizmu. Może należy o tym mówić, pisać by zacząć działać. No bo dino wyginęły. Chyba nie na grypę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w życiu bywało wiele wróżyło nadejście końca świata, lecz życie toczy się nadal, czy coś spadnie z nieba, tak, bo co chwilę nasza Ziemia zbiera jakieś paprochy, które w nocy widzimy jako meteoroidy, więc nie trzeba zapominać, że czym prędzej jutro za pół roku za rok za parę lat spadnie na nas coś z nieba, ale żyć będziemy z nadzieją, że przybędzie kolejny gość z kosmosu do kolekcji meteorytów, którą ja mam i się powiększa o kolejne okazy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zjadłem zapasów z poprzedniego końca świata a juz następny...

Ech...

Jedz, Piotrkusiu, jedz. Zaraz będzie kolejny koniec i świeże zapasy.   :wacko:

 

Za niesłusznej komuny, to były końce świata! Nie to, co teraz. Nawet sól ludzie potrafili wykupić. Ech, łza się w oku kręci!

  • Like 2

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kataklizm na Ziemi już następuje i to nie za sprawą komet czy meteorów, ale... za sprawą CZŁOWIEKA

Oto SŁOWIŃSKI PARK NARODOWY:

10989028_333380540199702_441859620058705

  • Like 1

Wszystkie informacje odbierane przez wzrok, są niesione przez światło...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DOCTER NOBILEM 10x50 B/GA, spektyw OPTOLYTH 30x80
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby każdy wyniósł z plaży reklamówkę plastiku, byłoby czysto.

Gmina mogłaby dawać pozwolenie na przejazd quadem, pod warunkiem przywiezienia pełnego worka śmieci.

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gmina mogłaby dawać pozwolenie na przejazd quadem, pod warunkiem przywiezienia pełnego worka śmieci.

Janku to ścisły rezerwat SŁOWIŃSKI PARK NARODOWY. Gmina tam nie rządzi - zero wjazdów. Te śmieci zostały przywleczone przez fale sztormowe i prądy morskie z zachodu lub wschodu czyli Ustka, Rowy lub z Łeby.

A jako ciekawostka - to jest eldorado dla bursztyniarzy. Wypatrują ze wzniesień przez lornetki gdzie najwięcej śmieci po sztormie i tam szybko docierają.

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)