Skocz do zawartości

Walizka na osprzęt do teleskopu


Alien

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie to miałem na myśli,ale nie chciałem tego tak dobitnie pisać. :)

Zwierzaku,jest takie coś jak styro-dur,to pewien rodzaj pianki stosowany w budownictwie do ociepleń zamiast styropianu,jest dosyć sztywne i się nie prószy.Dostaniesz w każdym sklepie/hurtowni budowlanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale po co ?

Kiedy mi tak jest wygodnie ,wczesniej w czsie obserwacji trzymalem w otwartych tzw.sloikach ale i z tego zrezygnowalem.Walizeczka stoi otwarta na stoliku obok telepa i mam latwy dostep do okularow.

Wiekszym problemem jest odganianie sie od psów  8)

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Niezłe macie te walizeczki :D Ja mam także aluminiową, ale narazie odpowiedniej zawartości brak :D- Przyjdzie z czasem. Na razie też mam przegródki, ale chyba zrobię obłożenie gąbką/pianką. Naprzeciwko domu mam wielki zakład meblowy. Właścicielem jest koleżanki tata. Jak ją ładnie poproszę to może sie coś skapnie ;)

Pozdro. Daniel

P.S. Jak już wyłożę też wstawie zdjęcie.

ASTROPOZDRO

Synta 8",Celestron SkyMaster 15x70,Orion UltraBlock 2" ,Super Plossl 10mm, Super Plossl 25mm, i obrotowa mapka nieba,3 sztuki SPC880NC, zielony laser (green laser pointer) 100mW :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Początki to zawsze jest jakieś pudełko. Ale jak się okazuje sprzętu zaczyna przybywać nie wiadomo kiedy. Jak zaczynamy się wybierać w teren to warto się zorganizować i tu dobrze spisuje się organizery. W mirę tanie i wystarczy tylko wybrać taki pasujący do naszych potrzeb. Ja zaczynałem od zwykłej malej skrzynki narzędziowej z Lidla, ale szybko okazała się za mała, bo trzeba było zabierać ze sobą atlas, mapę i takie tam dodatki. Moim dodatkowym problemem było prowadzenie pokazów nieba w mieście i okolicy, a co za tym idzie, musiałem się zabezpieczyć przed klejącymi się rękoma. Nie żebym nie wierzył ludziom, bo ten sprzęt w oderwaniu od teleskopu na nie wiele się przyda. Szkoda go jednak stracić albo dać przez przypadek uszkodzić. Jeden ruch rączką i skrzynka zablokowana. Tylne nogi w górnej półce dają oparcie i całość sienie przewraca, nawet jak jest dość obciążona.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Stąd pojawiły się zamknięcia na skrzynkach z akcesoriami. U mnie wszystko misi być poukładane. Kiedy się pakuję, wystarczy sprawdzić czy wszystkie przegródki są załadowane i wiadomo, że zabrane jest wszystko co trzeba. Do tego dochodzi skrzynka zasilająca. Jest w niej zasilacz komputerowy przerobiony na zasilacz do teleskopu oraz akumulator żelowy z podłączeniem do mojej maszyny. Zamykana oczywiście, coby nikt przypadkiem nie zrobił zwarcia - np. mój kot.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam walizki ale za to pochwalić się mogę tym co mam

2x ED BARLOW LENS 2??

ANTARES 2x Barlowa

Barlowa Lens 3x

Erecting Eyepiece 1.5x

Soczewka obracająca obraz

Okulary

SOLIGOR PE-15mm Fully-Coated

SUPER 25 Wide Angle

CELESTRON 9

CELESTRON 25

Vixen FULLYMULTI- COATED NPL 40mm 40*

KELLNER- 6x 12,5 20mm

Adaptery

2?? Eyepiece Adapter

2?? Adapter

Adapter do mocowania aparatu Kodak M1033 projekcji okularowej

Kamery

CCD Tayama

CCD Sony

Acuter

Nagrywarka

Thomson DVD stacjonarna

Teleskopy

SKY-Watcher 150/1200

CELESTRON 114/1000

Refraktor

SKY-Watcher OTA SK 804A

Mapy

Obrotowa Mapa nieba

Monogram Faz Księżyca

Globusy

Obrotowy Globus z gwiazdami nieba

Globus Ziemi

Lornetki

USSR 15x50

Wykrywacz metali

Atlasy

SKY ATLAS 2000.0

Filtry

Filtr No.21 Pomarańczowy

Kolekcja Meteorytów

Aparaty Fotograficzne

Kodak M1033

Czyste nocne niebo.

Tylko tyle mam ale będzie się powiększać na pewno, przybędzie trochę filtrów, okularów.

post-36-137699804045_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...
  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...

Trochę mi wstyd pokazywać mój astro-kuferek, jak patrzę na to co wy macie, ale co tam, spróbować można:

ja tez się z tym moim nie wyrywałem ale KorniX powalił mnie swoim pudełkiem po ciastkach i sie osmieliłem hehehe:) Super, KorniX za poczucie humoru i odwage:) każdy ma taka walizkę jaka mu potrzebna i nie ważne czy to super wypasione cacko ze sprzetem za grube tysiace czy podełko ciastkach wiec i ja swoja na swiat wywlokłem:)

post-80-137699823785_thumb.jpg

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witam

Mam wielką prośbę do użytkowników okularów ES 82 stopnie o ogniskowych 6.7, 8.8, 14,18,24mm. Projektuję nową skrzynkę i docelowo chcę mieć podobne okulary i potrzebuję wymiary długość i średnicę w najszerszym miejscu.

Z góry dziękuję za pomoc.

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Ale gąbka jest ,,wdzięczniejsza" możesz kupić np.  20 - 30 mm grubości - ładnie się wycina, a grubość osiągniesz sklejając warstwy - np butaprenem.

Wyjdzie nawet taniej - im cieńsza tym tańsza za metr kwadratowy  :)

http://allegro.pl/mata-pianka-akustyczna-wygluszajaca50x50x2cm-3zl-i2825115843.html

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno zdecydowane ciecie nożykiem do tapet po uprzednim wyrysowaniu długopisem (małe wyrycie) - bez zbędnego naciskania, ,,niedocinki" ostrymi nożyczkami  ;)

Pod okulary zeszlifowana rurka (na ostro) i uderzenie na czymś drewnianym - na stole nie polecam - żona nie będzie zadowolona  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Długo myślałem o wersji minimalistycznej walizki - od dużej już miałem kolana poobijane. Jeszcze muszę posklejać warstwy gąbki, bo trochę jeździ razem z okularami. Pozostałe graty- kolimator, redukcja 1,25" i latarka trafiły do woreczka razem ze śrubami Columbusa.

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Nie wytrzymałem psychicznie i wymieniłem jednak walizkę na nieco większą. Zmieściło się prawie wszystko (tylko latarka trafiła gdzie indziej). Tam gdzie jest kellner 10 trafi orthoskop 6mm. Walizka ma też kieszeń w której idealnie zmieściły się zbindowane mapy nieba Takiego 8.5mag i 11.1mag set B i C.

post-41-13769987933_thumb.jpg

post-41-137699879361_thumb.jpg

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Gdzie można tanio kupić taką walizeczkę bo na allegro widzę po 7,8 dych + przesyłka a to troce drogo :(

GSO 12, Nikon Action VII 10x50 cf  Okular Plössl GSO 9mm 1,25" GSO SV 30mm 2" Explore Scientific 14mm 82? HR planetary 6mm  pocket sky atlas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)