Skocz do zawartości

Walizka na osprzęt do teleskopu


Alien

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za link, muszę sobie taką sprawić bo jak na razie to wożę w plecaku w oryginalnych pudełkach.

A do czego pakujecie filtr słoneczny do 12 ma  36cm co dopiero posiadacze 16. taką cienką folię łatwo podziurawić :-[

GSO 12, Nikon Action VII 10x50 cf  Okular Plössl GSO 9mm 1,25" GSO SV 30mm 2" Explore Scientific 14mm 82? HR planetary 6mm  pocket sky atlas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego pakujecie filtr słoneczny do 12 ma  36cm co dopiero posiadacze 16. taką cienką folię łatwo podziurawić :-[

Albo ATM, albo tak  ;) http://www.astrokrak.pl/pudelka-na-filtry-sloneczne/1577-pudelko-na-filtr-sloneczny-80-mm.html

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieści się - napisz mail i będziesz miał o parę złotych więcej, na indywidualny wymiar jeśli Masz nietypowy  8)

Tak zrobiłem to wiem (11")  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Przedstawiam Wam moją astro-walizkę!

Prawdopodobnie jutro w górnym denku wyląduję pianka akustyczna 3 cm

Poza tym to w dnie mam 2 warstwy pianki poliuretanowej 3 cm czyli łącznie 6 cm :)

Warstwy nie są sklejone i chyba nie będą, a jeśli już to butaprenem.

Puste miejsce jest przyszłościowe, np. na ES'a 14 mm który powinien do mnie dotrzeć jak tylko pojawi się w pewnym amerykańskim sklepie.

Dzięki Jacek za pomoc :)

p6040835.jpg

p6040836.jpg

p6040837.jpg

EDIT: Podpowiedź dla osób które mają ochotę zrobić sobie taką walizkę. Piankę najlepiej się tnie ostrym nożem "uciapanym" w mydlinach. Ja do szklanki dałem trochę płynu do mycia naczyń, wody do połowy objętości i już. Daje super poślizg!

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadziłem ostatnie modernizacje. Po pierwsze górną warstwę pianki poliuretanowej odwróciłem. Dzięki temu najbardziej wystająca śruba szukacza jest schowana do dołu i nie dużo łatwiej się walizkę zamyka.

A zmiana druga to pianka akustyczna w klapie :)

Obok pianki w dnie mieszczą się jeszcze dwie "rączki" od Dobsa, ale ich nie widać bo warstwa górna się "prostuje" i nad nie zachodzi :)

p6060844.jpg

p6060846.jpg

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tranox jak i inni.

Jutro będę w Lublinie. Ostatnio jak byłem przyglądałem się walizce aluminiowej za 60 kilka zł. I nie kupiłem ale się zastanawiam czy warto brać ? Gdybym pracował to bym się długo nie zastanawiał a tak to  mam tyle pieniędzy ile się uda dostać od babci  :D i z pracy w wakacje. Czy warto wydać na takie coś 60zł ? Sprzętu przybywa i leży tam i ówdzie.

Będę na pewno w Obi i Castoramie. W Obi nie mają a w Castoramie mają piankę ? Jeśli nie to gdzie można w Lublinie dostać taką piankę ?

Tranox ładna walizka, ja kurczę zgubiłem gdzieś tą śrubkę od SWA  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za swoją dałem 35 + przesyłka, z allegro. Tak tanio bo była to...walizka na sztućce :D Ciut mniejsze ale reklamowane jako walizka dla DJ'a i fotografa kosztowały 50-60 złotych. Poszukaj takiej na sztućce. Dzięki za miłe słowa, a co do tej śrubki to zawsze się boję że skończy w trawniku :(

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to że u mnie przez parę lat uzbierało się dwie skrzynki narzędziowe średniej wielkości różnych szpargałów a co istotne wszystkie są potrzebne.  :)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za swoją dałem 35 + przesyłka, z allegro. Tak tanio bo była to...walizka na sztućce :D Ciut mniejsze ale reklamowane jako walizka dla DJ'a i fotografa kosztowały 50-60 złotych. Poszukaj takiej na sztućce. Dzięki za miłe słowa, a co do tej śrubki to zawsze się boję że skończy w trawniku :(

Może podaj link bo nie mogę takiej znaleźć.

Może jednak ktoś wie czy gdzieś w Lublinie można dostać gąbkę do wypełnienia takiej walizki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie niedługo dziewczyny wywalą z domu (wszystkie pełne) - jeszcze montaż kupę miejsca zajmuje  ??? ???

karl Gąbkę dostaniesz na Allegro szukając pianka wygłuszeniowa lub za piwo u każdego tapicera  ;)

post-587-137699914665_thumb.jpg

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

To i ja pochwalę się walizeczką na osprzęt  :P

post-1554-13769993544_thumb.jpg

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Witam jest to mój pierwszy post na forum a chciałbym pokazać wam walizkę na okulary zrobiną z torby na laptopa wyłożonej pianką całość kosztowała mnie jakieś 40 zł. więc ekonomicznie  ;D narazie nie jest wiele okularków ale to co już mam jest takie min. do Synty 8 "

Pozdrawiam Piotrek

post-828-0-62928500-1386228106.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Ja pierwotnie miałem w walizce swoją kolekcję Meade UWA. Ponieważ okulary sprzedałem, a walizka została, więc przemodelowałem otwory i upchnąłem akcesoria. Oczywiście to wersja nadal rozwojowa.

I wcześniejsza wersja

Na górze jest gąbka akustyczna, a na dole rodzaj dość sztywnej pianki/gąbki (bardzo dobrze się wycina i nie strzępi się oraz jest niepalna i topliwa co ułatwia wygładzanie otworów)

Muszę jeszcze wykombinować walizkę na moje Ethosy i będzie wszystko popakowane na wypad :)

post-10-0-88828900-1391205270_thumb.jpg

post-10-0-00521200-1391205297_thumb.jpg

Lornetka: Nikon Action EX 10x50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wklejać zdjęcia na serwer forum a nie jakiś zewnętrzny. Z zewnętrznych serwerów pliki giną pozostaje puste miejsce i post traci sens.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...

Dotychczas korzystałem z dużej aluminiowej walizki. Niestety jest nieporęczna zwłaszcza kiedy obserwuję rzeczy nie wymagających dużych okularów - czyli w moim przypadku układy wielokrotne. Podczas obserwacji balkonowych taka walizka jest tylko kulą u nogi, zajmuje sporo miejsca a małe okulary w niej giną. Więc tych kilka okularów stawiałem na półeczce statywu - co było trochę niewygodne i niepoukładane.

 

Postanowiłem więc zrobić skrzynkę specjalnie do optyki przeznaczonej na układy wielokrotne.

Na Allegro kilka miesięcy temu kupiłem za kilkanaście złotych skrzynkę na pojedynczą butelkę wina, a dwa tygodnie temu ostatecznie wszystko rozplanowałem.

 

Od dzisiaj jest w stanie używalności, chociaż wymaga jeszcze ostatecznego wykończenia.

 

W planach mam jeszcze wykonanie stojaka, coś w stylu tego, który wykonał Sipaj (na trzeciej stronie) lub podobny do Wood-Wonders.

A potem zrobię skrzynkę dla okularów przeznaczonych do DS (mam już taką z miejscem na dwa wina :) ).

Idealnie byłoby domontować jedną czerwoną diodę ale nie bardzo wiem skąd takie ustrojstwo wziąć i jak sprawić żeby działało (bardzo podoba mi się system oświetlenia skrzynek Wood-Wonders).

 

post-3220-0-62720300-1400602572_thumb.jp

 

post-3220-0-03709600-1400602574_thumb.jp

 

post-3220-0-40750300-1400602575_thumb.jp

 

post-3220-0-08783800-1400602577_thumb.jp

 

 

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
  • 4 tygodnie później...

Skromnie pokaże co "zmajstrowałem" do przechowywania. 

Pianka/gąbką z opakowań tonerów do drukarek znanej firmy 😄 przycięta i posklejana klejem tapicerskim. IMG_20230222_180237.thumb.jpg.9d0506eea94679a428397537ce768f0f.jpg

Planuję podobne dzieło na mojego większego achro i na głowicę exos'a

Edytowane przez robinek72
  • Like 2

SW 102/600, SW 80/400, EXOS2_SynScanGOTO, Bino TS, GSO CSV 30mm, ES 20mm LER x2, ES 11mm, ES 6.7 mm, SWA-58 6 i 4mm, Kamakura 10x50, Canon 550D, SVBony105 camera + SV106 guider scope

IMG_20230224_224615.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Ja też się pochwalę swoją walizką na setup chociaż jeszcze nie jest w pełni ukończona.

Całość chcę jeszcze wykleić welurem i posklejać gąbki ze sobą.

Walizka oryginalnie miała pełne wypełnienie ponacinane w kostkę 1x1 cm x 2 warstwy po 6cm grubości + pełna gąbka na dnie jakieś 2cm.

Bardzo fajna sprawa ale koszt takiej walizki też nie jest mały:

https://amil24.pl/pl/p/Walizka-hermetyczna-MAX520S-574x361x225-mm/515

Fajna sprawa, że można jeszcze dokupić do tej walizki kółka za bagatela 300 zł 🥴

https://amil24.pl/pl/p/Kolka-do-walizki-MAX520/631

Ale efekt końcowy jest w pełni zadowalający 😁

Generalnie zamysł był taki żeby setup w całości pakować do walizki aby jak najmniej czasu tracić na składanie wszystkiego w terenie.

 

 

image0.jpeg

image1.jpeg

image2.jpeg

  • Like 5

ZWO AM5, TecnoSky Quadruplet AG70 F/5 + ZWO ASI 183 MC Pro + ZWO EAF, Orion 30mm Guidescope +ZWO ASI 120MM Mini, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)