Skocz do zawartości

Chciałbym się z Wami pożegnać


Gość Paweł Trybus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł Trybus

Koleżanki i Koledzy!

 

Z powodów zawodowych, zdrowotnych, a przede wszystkim rodzinnych zawieszam bezterminowo obserwacje nieba, jak również działalność na astroforach. Nie jestem w stanie pogodzić różnych sfer mojego życia w obecnym czasie. Wygląda na to, że za dużo nałożyłem sobie na talerz i astronomia musi poczekać, aż ogarnę to, co w tym momencie jest dla mnie ważniejsze. Sprzęt spakowany odpoczywa, literatura na półce nie pozwoli zapomnieć o pięknie kosmosu. Czuję, że kilkumiesięczna przerwa dobrze mi zrobi.

Póki co przekazuję pałeczkę Obiektu Tygodnia moim szanownym współredaktorom i życzę Wam wszystkim wielu pogodnych nocy!

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle - Życzę Ci aby ten talerz został jak najszybciej opróżniony bez niestrawności i aby jak najszybciej po rodzinie znalazła na nim miejsce astronomia :)

Wracaj szybko.

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle,  pozałatwiaj i podopinaj wszystkie sprawy no i wracaj do astronomii. Wiadomo, że w życiu są priorytety. Każdy chyba to rozumie. Mam(y) nadzieję, że wkrótce się odezwiesz.

 

pzdr

Szymon

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle ja jako Twój imiennik napiszę tak ? Rozumiem i pamiętaj, że Astronomia to taki nałóg, chociaż się odeszło od niej zawsze się powraca, ale nie zapomnij o zaćmieniu Słońca jak tylko będziesz miał pogodne niebo. Poukładaj wszystko tak jak powinno być i przytul do siebie teleskop wycelowany w niebo pełne gwiazd zaś Astronomia ci wybaczy oraz wynagrodzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle podobne mam i ja odczucia bo też do końca nie jestem w pełni zdrowy, ale się nie poddaję, a trzymając się forum zapominam o codziennych problemach zdrowotnych. Mam nadzieję iż ta przerwa będzie trwała jak najkrócej! Możesz cały czas śledzić poczynania byle się nie odrywać się od forum. Czekamy na powrót!

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle,

 

Trzymam kciuki, żeby wszystko poukładało Ci się jak należy. Wierzę, że decyzja, którą podjąłeś jest słuszna, wierzę też, że w stosunkowo nieodległej przyszłości przyjdzie nam wspólnie obserwować ciekawe obiekty na naprawdę ciemnym niebie ;).

 

Pozdrawiam

Piotrek Guzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Paweł to jest takim prawdziwym perfekcjonistą. Chciałby, żeby wszystko co robi było doskonałe. Spojrzyjcie na jego "Obiekty tygodnia" czy doniesienia obserwacyjne. I jeszcze te notatki z obserwacji prowadzone idealnie od nie wiadomo ilu lat! A tymczasem ten świat jest tak skomplikowany i "porąbany", że idealnie się nie da. Człowiek się zarżnie a i tak nie wyjdzie doskonale. Ja rozumiem te tęsknoty do doskonałości, ale trzeba też czasem odpuszczać, poleserować, poobijać się lub niedorobić. Potem zaś wystarczy trochę pozmyślać, zamotać oraz ubarwić i jakoś to idzie. Kto powiedział, że obiekt tygodnia ma być co tydzień? Przecież nawet samo niebo nie jest tak obowiązkowe i nie ukazuje nam się co tydzień. Oby to było  raz na miesiąc, już byłbym szczęśliwy.

Więc Pawle, nie traktuję twojej zapowiedzi "wstrzymującej" jako zobowiązania ani pewności. Zapowiedziałeś - bo taki miałeś zamiar. Nie musisz go jednak dotrzymywać. Jakiś obserwacyjny skok w bok dla odprężenia, jakiś udział w dyskusji, nie musi być "wypracowany". Ileż my głupstw nawypisujemy tutaj! Nie musisz się krępować, i tak Cię wszyscy docenimy.

Precz z perfekcją, niech żyje luz! :D :P :D

  • Like 7

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko! To zabrzmiało jak przygotowanie do czegoś strasznego... Chwilowa absencja od obserwacji i udzielania się na forum to jeszcze nie śmierć;). Czasami sa rzeczy ważniejsze niż nasza pasja, rozumiem to... Zrób porządek z tym co ważne i wracaj aby dzielić się swoimi wrażeniami z obserwacji... To tylko chwilowa przerwa mam nadzieje.... Powodzenia Pawle...

  • Like 1
M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)