Skocz do zawartości

Regulamin zlotów w Zatomiu


Rekomendowane odpowiedzi

Robert,

W punkcie 2 zdecydowanie oddzieliłbym podmiot Organizatora od podmiotu Gospodarza. Jak się zatka kibel to nie polecę do Ciebie tylko do właściciela ośrodka :)

W punkcie 5 wywaliłbym "oczywiście".

We fragmencie o koszulkach usunąłbym nick Jacka2, tak jak Ty nie wymieniasz siebie jako właściciela FA.

Pomijam drobne poprawki stylistyczne, ortograficzne, czy tzw. literówki bo można je wprowadzić w każdej chwili bez wpływu na sens tekstu.

 

Po wprowadzeniu ewentualnych poprawek z przyjemnością podejmę się ogarnięcia całości w zgrabnej formie, oczywiście jeśli będzie taka wola Organizatora.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to również przypadło do gustu i tak jak Polaris powyżej pomijając literówki i wypunktowane uchybienia skłaniam sie za takim regulaminem i myślę że pozostali forumowicze również go zaakceptują. Może ktoś dopatrzy się jeszcze jakichś drobnych uchybień ale to jest wszystko do ogarnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłbym np. "obecnie firma Teleskopy.pl", "potrawy znad drawy" i inne nazwy własne

"osoba której miejsce zakwaterowania zostało zmienione musi być o tym fakcie powiadomiona przed lub w trakcie trwania zlotu" -  hmmm, nie wydaje mi się, aby informowanie po zlocie miało jakiś sens, więc to oczywista oczywistość ;)

Znacząco skróciłbym "regulamin" pozostawiając w nim najistotniejsze rzeczy, takie jak forma rejestracji, płatności itp.

Kwestie ogniska, organizacji dni otwartych itd zawarłbym w jakimś odrębnym tekście (np. "zlotowe ABC"). Regulamin będzie wówczas bardziej użyteczny i nie będzie straszył wielostronicową objętością.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....- czyli zapisy na 12 po 11tym ;)

I koniecznie w czasie nowiu - paragraf 5 ustęp 3 8)

A do P. Krysi chodzimy tylko lewą stroną i .....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi Jacku.... Dobrze wiesz :)

Właśnie nic nie wiem ::) :-[ O co do cholerki ?

W wojsku już są mniej szczegółowe regulaminy...

Rozumiem ogólne zasady, które Robert określił (choć moim skromnym za szczegółowo) ale wejdziemy z takimi pomysłami jak niektórzy proponują w paranoję...

To są zloty, które są zlotami przyjaciół a Wy chcecie za wszelka cenę zrobić (muszę coś dodać) KK z komentarzem....

Jeszcze kartki w toaletach niech ktoś zaproponuje, proponuję z instrukcjami..

Ludziska Kochane popatrzcie czy gwiazdek nie widać, popatrzcie czy jakiegoś uaktualnienia do programów astro nie wydano, powybierajcie sobie obiektów na zlotowe focenie, poczytajcie tutków o obróbce.....

Nie psujcie tego co przez 9 zlotów było czymś czego nam inni zazdrościli !!! Miedzy innymi spontaniczności i koleżeństwa.

Nie zajdźmy za daleko aby wrócić nie było można......

  • Like 8

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, jak widać, w przypadku zlotów z liczbą uczestników 30-50 były to zloty przyjaciół i nie było potrzeby pisania regulaminu. Przy liczbie bliskiej 100 zaczyna się impreza masowa, a Robert zaczyna odczuwać skutki przeciążenia osobowego i przepychanek kwaterunkowych. Jeśli regulamin ma poprawić organizację oraz komfort psychiczny Roberta, to powinniśmy to uszanować.

  • Like 4

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że warto napisać taki regulamin na zasadzie podstawowych wytycznych. Jeśli jednak będzie przypominał umowę o kredyt, to niewiele pomoże, bo większość go nie przeczyta a i tak będzie zgłaszać pretensje. Odwoływanie się wówczas do regulaminu jest może i słuszne z punktu widzenia "zasad", ale w sumie niewielki z tego pożytek. 

Tworząc "prawo" warto kierować się zasadą, że ma ono porządkować i wyjaśniać, ew. pozwalać rozsądzać, a nie stanowić pożywkę do interpretacji i ew. kłótni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, regulamin zlotu nie jest potrzebny i albo będzie ignorowany albo będzie rozbijał częściowo atmosferę. Na początku zaznaczę że jako że jestem nowy a forum i na żadnym zlocie nie byłem to może i nie mam prawa głosu, jednak pozwolę sobie coś od siebie napisać. Byłem kiedyś na forum nieastronomicznym na którym osoby zarządzające zaczęły pisać na wszystko regulaminy, doszło do takiego paradoksu że powstał regulamin do stosowania regulaminu. Może i kilka punktów tego regulaminu by mogło zostać ale chciał bym go traktować nie jako regulamin ale jako zalecenia dotyczące zlotu/zlotów. Myślę że zdecydowana większość osób przyjeżdżająca na zloty to osoby dorosłe które wiedzą jak się zachować więc takie stwierdzenia jak "potrzeby fizjologiczno-higieniczne powinien zaspakajać  we własnym zakresie zgodnie z panującymi powszechnie normami kultury osobistej i poszanowania prywatności  innych zlotowiczów." nie powinny być tu zawarte bo każdy wie że pod płotem się tego nie robi tylko w 'świątyni dumania'.

Podsumowując proponuję zmienić tytuł z Regulamin na Zalecenia dotyczące zlotów lub inne w tym sensie.

  • Like 3

Astro3, refraktor 70/700, zoom 8-24 mm, canon 1100d niemod, DO Discovery 10x50, Celestron SkyMaster 20x80, Nikon P900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za moje 5groszy w temacie ale sprawy rodzinne nie pozwalają mi na razie uczestniczyć w zlotach ale mam przygody związane z organizacją tzw. wyjazdow.

Brak regulaminu jest dobry do czasu kiedy jest spokój. Wystarczy, że wśrod 100 uczestników pojawi się jedna czarna owca i zepsuje atmosferę kolezeństwa jakimś nieakceptowalnym zachowaniem i bez regulaminu trudno go zdyscyplinować a niektórzy lubią wtedy pytać "a gdzie jest napisane że nie wolno....?"

Grono przyjaciół i normalni ludzie nie muszą nawet czytać regulaminu, chodzi o zabezpieczenie dla organizatora.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Piotrn bardzo mądra wypowiedź podpisuję się pod tym!

*Marcin Polaris z chęcią przyjmuje ofertę poprawy Regulaminu dokonaj proszę poprawek jak zadeklarowałeś w drugim poście:)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączeniu wyczyszczony Regulamin. Oczywiście, nie jest to ani wersja ostateczna, ani bezbłędna. Proszę o ocenę i uwagi. Wersja edytowalna będzie udostępniona Robertowi.

Regulamin_zlotowy.pdf

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Proszę o ocenę i uwagi. Wersja edytowalna będzie udostępniona Robertowi.

Skro powstał i będzie obowiązywał - proponuję mały lecz moim skromnym zdaniem ważny dopisek w tym miejscu:

 

,,....Gospodarz ośrodka ?Pyrlandia? udostępnia na powyższych terenach zasilanie prądem 230V. Do

obserwacji służyć może również kameralny parking po drugiej stronie ulicy, należący do

ośrodka ?Pyrlandia?. Na czas trwania zlotu wyżej wymienione tereny powinny być odpowiednio przygotowane dla zlotowiczów. Teren wyrównany, uprzątnięty z przedmiotów mogących w nocy spowodować wypadek, a trawa je porastająca skoszona.

 

Myślę, ze to bardzo ważne zdania.

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto dodany fragment:

 

Na czas trwania Zlotu Gospodarz powinien odpowiednio przygotować wyżej wymienione tereny tak, by spełniały wymogi funkcjonalności. Powinny być one wyrównane, uprzątnięte z przedmiotów mogących w nocy spowodować wypadek, a trawa je porastająca ? skoszona dla minimalizacji wpływu wilgoci na sprzęt obserwacyjno-astrofotograficzny.

  • Like 1

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmhm, coś jest namieszane już teraz. W pkt 2 mamy napisane, że organizator i gospodarz zlotu to właściciel FA. Domyślam się, że to nie ten Gospodarz powinien przygotować tereny pod obserwacje, a raczej gospodarz(e) gospodarstw. Tylko że wg mnie nie możemy podciągać wymagań dla gospodarzy gospodarstw pod regulamin zlotu, bo z nimi nas (a raczej organizatora i gospodarza zlotu) będzie wiązała zupełnie inna umowa, której regulamin na pewno nie specyfikuje - regulamin może dotyczyć uczestników zlotu jako podmiotu podporządkowanego, ale nie jednocześnie właścicieli kwaterunków. 

W obecnej postaci jest to wszystko na granicy czytelności :( A objętość regulaminu jest na granicy przyswajalności :)

  • Like 4

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nadal twierdzę, że to przerost formy nad treścią, ale skoro już zmierza to w tę stronę, to postarajmy się, aby forma była jak najlepsza ;)

 

Kilka uwag które mi wpadły w oko

 

1. Nie ma definicji organu "Rada forum"

2. "z udziałem obsługi serwującej posiłki do stołu" - przecież jeśli zabraknie kelnera lub kelnerki, to uczestnicy sobie poradzą, nie obrażą się i nie pojadą do domu. Myślę że to zapis na wyrost, w dodatku może stanowić podstawę bezsensownych roszczeń

3. "Uczestnik Zlotu, w szczególnie uzasadnionych przypadkach, ma prawo odstąpić od wykupienia wyżywienia z(...) wyjątkowo, z powodów ekonomicznych" - Moim zdaniem każdy powód jest dobry, nie wydaje mi się, aby brak pieniędzy był czymś szczególnie uwłaczającym lub gorszym niż np. dieta.

4. "Uczestnik Zlotu, w szczególnie uzasadnionych przypadkach, może odstąpić od wykupienia noclegu" - j.w., myślę że tutaj również powód jest nieistotny. 

5."Doba hotelowa (zlotowa) trwa od godziny 14.00 do godziny 12.00. Przebywanie na terenie ośrodków poza tymi godzinami możliwe jest jedynie po indywidualnym ustaleniu z Gospodarzem danego ośrodka." - to jest niefortunne zdanie, bo sugeruje że dwie godziny dziennie trzeba spędzać poza ośrodkiem 

6. "Koszty zlotu kalkulowane są na podstawie indywidualnych zamówień poszczególnych zainteresowanych uczestnictwem." - nie rozumiem tego punktu, serio.

7. "Wpłacone kwoty są w całości przekazywane poszczególnym Gospodarzom oraz Jadłodajni." - chcąc być ścisłym, to chyba nie całe, bo opłata zlotowa jest zdaje się wydatkowana w inny sposób

8. "Gospodarstwo posiada 3 pola obserwacyjne:" - no to skoro wymieniamy, to wymieńmy wszystkie, bo są dwa, a trzecie później w litym tekście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmhm, coś jest namieszane już teraz. W pkt 2 mamy napisane, że organizator i gospodarz zlotu to właściciel FA. Domyślam się, że to nie ten Gospodarz powinien przygotować tereny pod obserwacje, a raczej gospodarz(e) gospodarstw. Tylko że wg mnie nie możemy podciągać wymagań dla gospodarzy gospodarstw pod regulamin zlotu, bo z nimi nas (a raczej organizatora i gospodarza zlotu) będzie wiązała zupełnie inna umowa, której regulamin na pewno nie specyfikuje - regulamin może dotyczyć uczestników zlotu jako podmiotu podporządkowanego, ale nie jednocześnie właścicieli kwaterunków. 

W obecnej postaci jest to wszystko na granicy czytelności :( A objętość regulaminu jest na granicy przyswajalności :)

W punkcie 2 jest określony tylko Organizator. Czytałeś PDFa?

 

Również mam wątpliwości, czy w Regulaminie powinny być wymieniane obowiązki Gospodarza, ale dopisałem to za prośbą Jacka.

 

Tak czy inaczej, wszelkie zmiany formalne musi zaakceptować Robert. Obecna forma jest podwaliną pod wersję ostateczną.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nadal twierdzę, że to przerost formy nad treścią, ale skoro już zmierza to w tę stronę, to postarajmy się, aby forma była jak najlepsza ;)

 

Kilka uwag które mi wpadły w oko

 

1. Nie ma definicji organu "Rada forum"

2. "z udziałem obsługi serwującej posiłki do stołu" - przecież jeśli zabraknie kelnera lub kelnerki, to uczestnicy sobie poradzą, nie obrażą się i nie pojadą do domu. Myślę że to zapis na wyrost, w dodatku może stanowić podstawę bezsensownych roszczeń

3. "Uczestnik Zlotu, w szczególnie uzasadnionych przypadkach, ma prawo odstąpić od wykupienia wyżywienia z(...) wyjątkowo, z powodów ekonomicznych" - Moim zdaniem każdy powód jest dobry, nie wydaje mi się, aby brak pieniędzy był czymś szczególnie uwłaczającym lub gorszym niż np. dieta.

4. "Uczestnik Zlotu, w szczególnie uzasadnionych przypadkach, może odstąpić od wykupienia noclegu" - j.w., myślę że tutaj również powód jest nieistotny. 

5."Doba hotelowa (zlotowa) trwa od godziny 14.00 do godziny 12.00. Przebywanie na terenie ośrodków poza tymi godzinami możliwe jest jedynie po indywidualnym ustaleniu z Gospodarzem danego ośrodka." - to jest niefortunne zdanie, bo sugeruje że dwie godziny dziennie trzeba spędzać poza ośrodkiem 

6. "Koszty zlotu kalkulowane są na podstawie indywidualnych zamówień poszczególnych zainteresowanych uczestnictwem." - nie rozumiem tego punktu, serio.

7. "Wpłacone kwoty są w całości przekazywane poszczególnym Gospodarzom oraz Jadłodajni." - chcąc być ścisłym, to chyba nie całe, bo opłata zlotowa jest zdaje się wydatkowana w inny sposób

8. "Gospodarstwo posiada 3 pola obserwacyjne:" - no to skoro wymieniamy, to wymieńmy wszystkie, bo są dwa, a trzecie później w litym tekście.

Odniosę się do kilku uwag:

 

5. Masz rację, zdanie jest niefortunnie sformułowane. Do poprawki.

6. Chodzi o to, kto na jak długo przyjeżdża i jaką wersję wyżywienia wybiera.

7. Do poprawki.

8. Obecna wersja jest czytelna, ale zerknę.

 

EDIT: Poprawiona wersja:

 

Regulamin_zlotowy.pdf

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. to może: "Koszt zlotu dla każdego uczestnika może być różny w zależności od wybranej wersji wyżywienia i noclegu, jednakże zawsze zawiera opłatę zlotową - ustalaną przez Organizatora i równą dla każdego z uczestników"  - to załatwiałoby też kwestię opłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W punkcie 2 jest określony tylko Organizator. Czytałeś PDFa?

 

Również mam wątpliwości, czy w Regulaminie powinny być wymieniane obowiązki Gospodarza, ale dopisałem to za prośbą Jacka.(...)

Masz rację - Organizator jest jednoznaczny. Ale mam wrażenie cały czas, że ten regulamin jest trójstronny (a nawet więcej stronny, bo jeszcze sponsorzy i jadłodajnie), a tak nie może być. Regulamin może dotyczyć Organizatora i Zlotowiczów, a kwatery mają własne regulaminy w stosunku do przebywających tam osób. Wymagania w naszym regulaminie w stosunku do gospodarzy wg mnie nic nie będą znaczyły. To będzie jak kodeks piratów - raczej zbiór wytycznych :)

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak nieśmiało (bo nie biorę udziału w zlocie) zwrócę uwagę, że regulamin zlotu powinien dotyczyć tylko organizatora i uczestników zlotu, tak jak cały czas sugeruje jolo.

Właściciel ośrodka, jadłodajni, parkingu, pola namiotowego, trawnika, czy czegokolwiek innego, nie jest ani organizatorem ani uczestnikiem zlotu, on tylko udostępnia określoną usługę i ma do tego swój regulamin. Dlatego w regulaminie zlotu można ewentualnie napisać, że każdy uczestnik powinien zapoznać się na miejscu z tymi regulaminami, bądź zasadami i zobowiązany jest do stosowania się do nich, a za konsekwencje nie zastosowania się do nich organizator nie ponosi odpowiedzialności. Można też dopisać na przykład, że uczestnik, który "podpadnie" nie będzie uwzględniany przy zapisach na kolejne zloty. :)  

  • Like 1

SW N-150/1200 EQ3-2
Nikon Action EX 10X50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także wydaje mi się że tak rozbudowany regulamin będzie i tak niepotrzebny.

 

Wystarczyłoby krótkie info może być także ujęte jako regulamin, kiedy rozpoczynają się zapisy, kto otwiera listę, żadnych pw, informacja że organizator zastrzega sobie zmianę zakwaterowania w uzasadnionych przypadkach i tak jak Ivonia napisała również w skrajnych przypadkach skreślenie uczestnika jak poniosła by go fantazja co liczę że nigdy się nie wydarzy:)

 

Cała reszta jak koszty, koszulki, opłata zlotowa, posiłki to rzecz jasna, dobrowolna i może ulec zmianie.

 

Zlot co prawda się rozrasta, jednak nadal to spotkanie w gronie kolegów, a jak ktoś się jeszcze nie zna to z tak świetną ekipą zapozna się szybciutko:)

  • Like 2

SW 200/1000 Celestron VX,
LVW 8,13,22  i jakieś tam szkiełka:)
NIKON 10x50 EX

  

      ------  PTMA Poznań  ------ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że nie przebrnąłem przez cały regulamin, ale kilka spraw jest dla mnie niejasnych lub też niezgodnych, stąd mój post.  Tym bardziej, że moje ?zawodowe? sumienie nie pozwala mi na przemilczenie pewnych spraw.

 

Przede wszystkim ten regulamin jest błędnie zredagowany. Podstawową jednostką redakcyjną regulaminów jest paragraf (§), a schodząc niżej ustęp, punkt, litera, tiret. Pozwala to na jasne i czytelne powoływanie się na konkretne zapisy w regulaminie. Bo jak np. w tej chwili miałbym powołać się na zapis dotyczący deklaracji uczestnictwa w zlocie? Hmm? Postanowienia organizacyjne, kropka 5-ta? :D

 

Dlatego, choć to może nie moja sprawa, sygnalizuję Wam, że kwestia odpowiedniej redakcji takiego aktu jest niezmiernie istotna!
Poza tym? zapisy regulaminu muszą być jednoznaczne. Nie można stosować zapisów typu: około, mniej więcej, pi razy drzwi itp.
Dlatego poniżej kilka rzeczy, które rzuciły mi się od razu w oczy:

 

Cytat: ?Termin zlotu ustalany jest publicznie, a następnie wpisywany do kalendarza Forum?

 

Co oznacza ?ustalany publicznie?? Poddany dyskusji czy jedynie ogłoszony publicznie? Bo ja rozumiem to w pierwszym znaczeniu i tak tez było zwykle do tej pory ze wspólnym ustalaniem terminów, ale terminu wrześniowego XI zlotu nikt nie ustalał publicznie, został narzucony i ogłoszony publicznie. I jakiś gościu może już mieć pretensje, że działacie nieregulaminowo. ;)

 

Cytat: ?Nie dopuszcza się rezerwowania miejsc drogą e-mailową i przez system prywatnych wiadomości Forum (PW).
? Organizator lub inny zarejestrowany użytkownik Forum może wpisać osobę na listę na
podstawie otrzymanego e-maila lub prywatnej wiadomości (PW)?

 

No błagam was, to dopuszcza się rezerwację przez e-mail czy nie? Bo dla mnie wyrażenie  ?nie dopuszcza się? ma tak oczywiste znaczenie, że to co jest po kropce nie ma dla mnie kompletnego sensu, a wręcz przeczy poprzedniemu zdaniu.
No chyba, że macie na myśli tylko osoby niezarejestrowane na forum, więc określcie to jasno.

 

Cytat: ?? Zakwaterowanie może być każdorazowo zmienione przez Organizatora z uzasadnionych przyczyn, a osoba, której miejsce zakwaterowania zostało zmienione, musi być o tym fakcie niezwłocznie powiadomiona.?
UWAGA!
Organizator ma prawo odmówić miejsca zakwaterowania i wyznaczyć inne, bez względu na termin wpisu na listę uczestników, z powodów ?o wyższym priorytecie.
Za taki powód uznać można długoletni kwaterunek w czasie poprzednich zlotów danego uczestnika w konkretnym ośrodku/pokoju, co przekłada się przede wszystkim na
UTRWALONE relacje towarzyskie poszczególnych uczestników Zlotu, nieformalnych grup astromiłośniczych powiązanych miejscem zamieszkania oraz indywidualnymi
więziami społecznymi?.


Po pierwsze to masło maślane, bo skoro w pierwszym zdaniu jest napisane, że zakwaterowanie może być każdorazowo zmienione przez Organizatora, to po co pisac w następnym zdaniu, że Organizator ma prawo odmówić miejsca zakwaterowania i wyznaczyć inne?

A co do tego ?wyższego priorytetu?, szczególnie związanego z ?długoletnim kwaterunkiem w czasie poprzednich zlotów danego uczestnika? ?.no to już jest dość mocne przegięcie i dyskryminacja, pogwałcenie konstytucyjnego prawa do równości. A co jeśli dla uczestnika ta lokalizacja ma kluczowe znaczenie? Powinien mieć możliwość rezygnacji ze zlotu łącznie ze zwrotem całkowitej kwoty wpłaconej opłaty. Bezwzględnie!! gdzie jest o tym jakiś zapis? Bo może nie zauwazyłem.

Cytat: ?Organizator wraz z Restauratorem zobligowany jest zapewnić wysoki standard serwowanych posiłków w odpowiedniej oprawie z udziałem obsługi serwującej posiłki do stołu.?

Co oznacza ?wysoki standard?? Dla każdego może oznaczac coś innego. Poza tym wyłaczyłbym z tego zapisu Restauratora, jest osobą trzecią, to organizator ma zapewnić posiłki, a sprawy pomiędzy restauratorem a organizatorem nie powinny nikogo interesowac.

Cytat: ?Około 2 miesiące przed terminem Zlotu na Forum pojawia się szczegółowa informacja dotycząca kosztów wyżywienia, (...)?

 

Jeśli już piszecie o tym, to nie ma ?około?. Określcie: nie później niż 2 miesiące (czy 1 miesiąc)? ale musi być jednoznaczne.

Cytat:? Gospodarz ośrodka ?Pyrlandia? udostępnia na terenie dwóch pierwszych lokalizacji zasilanie prądem 230V. Na czas trwania Zlotu Gospodarz powinien odpowiednio przygotować wyżej wymienione tereny tak, by spełniały wymogi funkcjonalności. Powinny być one wyrównane, uprzątnięte z przedmiotów mogących w nocy spowodować wypadek, a trawa je porastająca ? skoszona dla minimalizacji wpływu wilgoci na sprzęt obserwacyjno-astrofotograficzny.?

 

NIE Gospodarz! Organizator!!!
To mam iść do gospodarza z pretensjami o nie skoszona trawę czy zepsute gniazdko? ???  Nie wolno wplątywać osób trzecich. Organizator zapewnia i ustala warunki z Gospodarzem.

Cytat: ?Stałym elementem jest też partnerstwo samorządu lokalnego. Od lat naszym zlotom patronuje Burmistrz Drawna, dofinansowując je i wyłączając na czas zlotów okoliczne lampy sodowe.?

 

Zapis taki trochę na siłę, bo jeśli któregoś razu ktoś nie wyłączy lamp (nie wnikam w powód, siła wyższa), to uczestnik zlotu może domagać się rekompensaty za niedopełnienie warunków umowy. Albo jak Burmistrz akurat był za granicą i nie mógł objąć patronatem konkretnego zlotu -  będzie to regulaminowa niezgodność.
Trochę w tym miejscu żartuję, ale jako organizatorzy nie zobowiązujcie się do tematów, które nie do końca od was zależą :) Wielu z was pewnie nie ma pojęcia o jakie rzeczy ludzie potrafią mieć roszczenia.

To tyle, nie mam czasu na więcej wnikliwości. Nie wiem czy skorzystacie z moich uwag, szczególnie jeśli chodzi o prawidłową formę redakcyjną regulaminu, ale przynajmniej będę miał czyste sumienie, że ostrzegłem :)

 

Pozdrawiam i miłego ?zlotowania? życzę. :)
KK


 

  • Like 9

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz dojdzie do tego że będziemy rzucać paragrafami z regulaminu zamiast normalnie rozmawiać i cieszyć się z kolejnych wspólnych spotkań w Zatomiu.

Mnie ten regulamin do szczęścia nie jest potrzebny. Ale jeśli organizator decyduje się na jego wprowadzenie to niestety musi się z tym liczyć.

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)