Skocz do zawartości

Dyskusja na temat zatomskich zlotów.


Rekomendowane odpowiedzi

Ogłaszam teraz wszem i wobec, że od jedenastego zlotu nie przyjmuje żadnych rezerwacji na pw tylko w temacie..

 

Robert, proponuje też, to co Ci napisałem w PW, żebyś ustalił, że wątek Zlotowy zakładasz Ty - ileś tam czasu po poprzednim Zlocie.

A ten wątek proponuje skasować, bo to są jakieś jaja, naprawdę.

Ja go bojkotuje.

 

 

Posty wydzielone z wątku Zapisy na XI zlot w Zatomiu.

  • Like 5

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, proponuje też, to co Ci napisałem w PW, żebyś ustalił, że wątek Zlotowy zakładasz Ty - ileś tam czasu po poprzednim Zlocie.

Popieram taki sposób...

  • Like 3

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bo to są jakieś jaja, naprawdę.

Ja go bojkotuje.

A gdzie Ty tu jaja widzisz ??? Urlopy planuje się (sam zobaczysz jak będziesz pracował państwowo) w listopadzie - dlatego część już musiała zlot/y przewidzieć. Sam poopierasz jawność i to co zadeklarował Robert - zapisy i miejsca w temacie zlotowym.

Mnie też jest wszystko jedno gdzie będę ale... przyzwyczaiłem się marcowy będzie 8 zlotem.

Możesz bojkotować - założenie tematu to nie jaja - jest nadzwyczaj poważny. Termin wiąże się z nowiem itd. itp.

No i na koniec - jesteś już dorosły sam decydujesz w czym weźmiesz udział, a co potraktujesz obojętnie :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodzi co napisał przemo77.

Wg mnie zakładanie wątku PRZED poprzednim Zlotem to przesada.

Założyłem poprzedni żeby mnie nikt z Pyrlandii nie wywalił, a i tak się nie udało. Po co gonić zajączka? Niech Robert otwiera wątki. Inaczej zaraz sam założe listę z zapisem na pokoje na XII Zlot, a może na kolejne tez? Chyba nie chcemy takiej chorej sytuacji na Forum

  • Like 2

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku nie mniej jednak w dobrym tonie było by otwieranie listy przez organizatora i oczywiście po zakończonym poprzednim zlocie.

Przemku, Filipie - to proszę sprawdźcie KTO założył wątek i otworzył listę z obecnym zlotem - JUBILEUSZOWYM... Ja pamięć mam jeszcze dobrą, Kolega, który ma teraz obiekcje, wtedy nie przeszkadzało nikomu......  ???  :) http://www.forumastr...wy-zlot-zapisy/

P.S. Panowie więcej humoru i dystansu nie doszukiwania się choroby... to jest bardzo zdrowa sytuacja, planowanie przyszłości z FA  8)  - Zlot za 39 dni a następny już sobie będzie można planować 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się na coś czeka i czeka i jeszcze pogody brak, to i dobrze, że powstaje lista na kolejny zlot. Jestem jak najbardziej za tym, żeby Robert jako organizator określił kiedy i jak ma powstawać lista zapisów i zakwaterowania. Myślicie, że taka nowa lista będzie się różniła mocno od tej, która teraz powstaje? 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę - jeżeli zlot będzie się nadal "rozrastał" w  takim tempie, to czy Zatom (w końcu niewielka wioseczka) podoła pod względem kwaterunkowo - wyżywieniowym?

Moim skromnym zdaniem niedługo zajdzie potrzeba bądź to ograniczenia liczby uczestników (bardziej prawdopodobne) lub rozważenia przeniesienia lokalizacji zlotu (mniej  ;) ).  

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem niedługo zajdzie potrzeba bądź to ograniczenia liczby uczestników (bardziej prawdopodobne)

Przez co stanie się bardziej elitarnym ;)

Pozdrowienia

----------------------------------------------------

o^o 10x50, O^O 15x70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę - jeżeli zlot będzie się nadal "rozrastał" w  takim tempie, to czy Zatom (w końcu niewielka wioseczka) podoła pod względem kwaterunkowo - wyżywieniowym?

Moim skromnym zdaniem niedługo zajdzie potrzeba bądź to ograniczenia liczby uczestników (bardziej prawdopodobne) lub rozważenia przeniesienia lokalizacji zlotu (mniej  ;) ).  

Ceniłem sobie zloty w Zatomiu za kameralność, ale też nie przeszkadzała mi ostatnio prawie setka uczestników. Choć widzę, że zaczynają się przysłowiowe schody. To i tak obecnie największy astrozlot w Polsce, więc chyba nie ma sensu przeć kursem na ilość, a raczej zachować dotychczasową jakość.

  • Like 1

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceniłem sobie zloty w Zatomiu za kameralność, ale też nie przeszkadzała mi ostatnio prawie setka uczestników. Choć widzę, że zaczynają się przysłowiowe schody. To i tak obecnie największy astrozlot w Polsce, więc chyba nie ma sensu przeć kursem na ilość, a raczej zachować dotychczasową jakość.

Idąc tokiem myślenia Kolegów - bardzo słusznym zresztą - JAKOŚĆ przede wszystkim powinna być priorytetem naszych zlotów.

Mamy piękne niebo, mam nadzieję, że w końcu dzięki Koledze Roferowi odzyskamy w całości piękny plac obserwacyjny a co do logistyki to ten zlot będzie sprawdzianem chyba najbardziej życiowym.. Jak Zlotowicze ocenią zakwaterowanie i sprawność karmienia.

Odpowiedź przyjdzie już w piątek i sobotę (20 i 21.03 - największa ilość) Czy Zatom ,,wydoli" z setką Zlotowiczów - wtedy trzeba będzie podjąć decyzje....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać po "lajkach" nie jestem jedyny który uważa, że wątek nie powinien powstawać juz teraz. Proponuje szanownej Radzie FA rozważyć moją propozycje. Zakładając wątek 7 miesięcy przed faktem odbierzecie możliwość początkującym na przybycie, bo na 5 miesięcy przed będzie 100 chętnych. Proponuje podjąć decyzję, o ile moje zdanie kogokolwiek obchodzi to je chociaż rozważyć, i posprzątać ten wątek. Z mojej strony to tyle, chyba, że ktoś mnie personalnie wywoła. Pozdrawiam

  • Like 1

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać po "lajkach" nie jestem jedyny który uważa, że wątek nie powinien powstawać juz teraz. Proponuje szanownej Radzie FA rozważyć moją propozycje. Zakładając wątek 7 miesięcy przed faktem odbierzecie możliwość początkującym na przybycie, bo na 5 miesięcy przed będzie 100 chętnych. Proponuje podjąć decyzję, o ile moje zdanie kogokolwiek obchodzi to je chociaż rozważyć, i posprzątać ten wątek. Z mojej strony to tyle, chyba, że ktoś mnie personalnie wywoła. Pozdrawiam

Filip myślałem, że nie prowadzącą do niczego dyskusję już mamy za sobą... podpieranie się 3 lajkami przy liczbie 19 Kolegów, którzy postanowili się zapisać jest troszkę nie na miejscu.

Ty mogłeś wątek założyć.... ktoś inny robi foux pas.. ::)

Przypomina mi się lektura z moich młodzieńczych czasów, gdzie jeden z bohaterów głosił zasadę ,,Kali ukraść krowę - dobrze, Kalemu ukraść... źle"

Zgodnie z sugestią Kolegi Jolo dyskusję przeniosę ale już w niej nie będę uczestniczył, do niczego dobrego nas nie zaprowadzi. Nie lubię wyważać otwartych drzwi :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wywar z otwartych drzwi faktycznie słabo smakuje :)

Fakt - to nie będę wyważał drzwi (otwartych) - zdecydowanie :D

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak dwa lata temu zapisałem się  na forum, to była taka informacja, aby nie zakładać wątku na zapisy na kolejny zlot przed zlotem poprzedzającym. I wszyscy jednym głosem byli za. Teraz widzę, że to się zmieniło.

Większość z nas pracuje i planuje urlopy. Stara się zaplanować także urlop na zlot w Zatomiu. Jeżeli są problemy z planowaniem, to proponuję ustalić już teraz termin zlotu na 2016r.

Listę zapisu otwiera organizator zlotu po XI zlocie. Wiedząc kiedy odbędą się kolejne zloty w 2016r to każdy forumowicz będzie miał możliwość łatwego planowania urlopu na zlot w Zatomiu. 

 

Dla mnie dziwnym zjawiskiem jest to, że listę zapisu otwiera uczestnik, a nie organizator. Ja osobiście się z tym nie spotkałem. Za każdym razem to organizator otwiera listę, zaprasza chętnych.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dziwnym zjawiskiem jest to, że listę zapisu otwiera uczestnik, a nie organizator. Ja osobiście się z tym nie spotkałem. Za każdym razem to organizator otwiera listę, zaprasza chętnych.

Oj tam, to tylko pokazuje, że zloty i to forum tworzą przede wszystkim użytkownicy, a nie jacyś wielcy włodarze w lektykach. Pogody nie ma, to ludzie stają się drażliwi, ale tych problemów z zapisami na XI zlot za bardzo zrozumieć nie mogę. Spokojnie, nie istotne, kto założy wątek, liczy się przede wszystkim miła atmosfera i udane obserwacje na zlocie! ;)

Swoją drogą, to chyba Filip rozpoczął trend na zakładanie wątku zlotowego przez uczestnika, teraz Jacek poszedł o krok dalej i bardzo rozsądnie planuje z myślą o dalekiej przyszłości. Wizjonerstwo się ceni w dzisiejszych czasach 8)

 

Moim skromnym zdaniem niedługo zajdzie potrzeba bądź to ograniczenia liczby uczestników (bardziej prawdopodobne) lub rozważenia przeniesienia lokalizacji zlotu (mniej ;) ).

E tam mniej. Baran jest otwarty dla wszystkich i pomysły zorganizowania zlotu (nie forumowego oczywiście) już się pojawiały, tylko miałby on formę bardziej campingową, latem na łonie przyrody z namiocikiem, choć w okolicy też znajdą się jakieś noclegi, ale nie tuż przed polaną obserwacyjną tak jak w Zatomiu. Jeśli pan Pyra zażąda większych opłat od zlotowiczów, to wiecie gdzie szukać :D

 

EDIT: zamiana "s" na "t" w pewnym wyrazie ;)

Edytowane przez Mikołaj
  • Like 2

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Nie będę grzebał kijem w mrowisku. Proponuję skupić się bardziej na sprawach organizacyjnych.

 

Kwestię zakładania wątku zlotowego załatwmy tak. Temat zapisów na XI zlot założony. Niech tak zostanie. A na zlocie RADA FA przedyskutuje ten temat i ustalą jak, kiedy i przez kogo będzie zakładany temat zapisów na kolejne zloty.

 

Teraz proponuję rozpocząć dyskusję bardziej organizacyjną. Każdy może wypowiedzieć się co usprawniło by organizację na Zlocie. Ja mam takie pomysły.

- Wydrukować kartki z nickami na drzwi. Ułatwi to przybyłym zlotowiczom zakwaterowanie.

- Zaplanować posiłki z podziałem na pokoje. Np: pokój 1, 2, 3 godz 9.00 ; pokój 4, 5, 6 godz 9,20 : itd.

- Ustalić konkretnie jak rozstawiać będziemy sprzęty na placu. Gdzie wizual a gdzie foto. TAM BĘDZIE 100 OSÓB!!! Każdy a przynajmniej większość przytarga jakiś sprzęt. Żeby zaś nie było...

 

To tylko moje krótkie przemyślenia. Pomysłów na pewno będzie wiele. A czas goni...

 

 

pzdr

Szymon

  • Like 5

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj, ja się cieszę, że my to tworzymy, żyjemy tym i się dobrze bawimy. Ale z tych wczesnych zapisów na kolejne zloty zrobimy sobie parodie.

 

Wchodzę na temat 'Oficjalny zlot forum' a tam widzę zapisy na  zlot XII , XIII, XIV, XV ....... Jutro zapisy na XII zlot otworzy JacekE :P ;)  pojutrze ja na XIII :D  .... a na 2050r otworzysz Ty :lol: ;) nad którym, być może będę się zastanawiał czy mnie puści ZUS - jak dożyję :D :D

W sumie całkiem to nie źle wygląda :)

  • Like 2

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę na temat 'Oficjalny zlot forum' a tam widzę zapisy na  zlot XII , XIII, XIV, XV ....... Jutro zapisy na XII zlot otworzy JacekE :P ;)  pojutrze ja na XIII :D  .... a na 2050r otworzysz Ty :lol: ;) nad którym, być może będę się zastanawiał czy mnie puści ZUS - jak dożyję :D

W sumie całkiem to nie źle wygląda :)

No widzisz, same zalety. Będzie można też z wyprzedzeniem rozpocząć konkursy na koszulki zlotowe. Dzięki temu nic nie pozostanie na ostatnią chwilę i będziemy paradować na zlotach w bardzo dobrze dopracowanych t-shirtach ;) Już myślę nad projektem na XCII zlot (czekajcie, na pewno dobrze to policzyłem?), na którym główną atrakcją będzie Kometa Halleya :D

Szymek, te kartki na drzwi to faktycznie niezły pomysł pod względem organizacyjnym, ale ... Wydrukowanie kilkudziesięciu takich kartek to niezbyt dobra rzecz dla środowiska - nie można tak po prostu marnować sobie drzew. No chyba, że na papierze makulaturowym z odpowiednim atestem albo pozytywną opinią organizacji ekologicznych, to wtedy nie będę miał zastrzeżeń :D No i oczywiście z tuszem przyjaznym środowisku!

Posiłki z podziałem na pokoje teoretycznie też wyglądają dobrze, nie byłoby już zamieszania i kolejek w strefie obiadkowej, ale coś mi się wydaje, że w praktyce to nie wyjdzie. Chociaż może nawet jeśli parę osób nie będzie przestrzegało naszego rozkładu jazdy, to i tak zauważalnie polepszy się organizacja posiłków?

  • Like 1

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Mikołaj. Mam świadomość, że to nie zadziała w 100 procentach. No ale na  pewno trochę usprawni wydawanie posiłków. Trzeba by zdobyć info od Pani Krysi ile osób obsłuży na jeden rzut. (mówię o wydawaniu posiłków :D )

 

Co do napisów na drzwiach - w ramach rekompensaty posadzę w tym roku drzewko.

 

Jeszcze jakieś pomysły organizacyjne?

  • Like 3

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, to tylko pokazuje, że zloty i to forum tworzą przede wszystkim użytkownicy, a nie jacyś wielcy włodarze w leksykach.

co to jest leksyk? chodzi o lexusa ten ekskluzywny samochód?
  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. po to aby była jasność dla każdego w jaki sposób się kwaterujemy, kiedy ruszają zapisy itp. drobne ale bardzo potrafiące podgrzać atmosferę sprawy. Cała reszta pewnie się przyda gdy powstanie jakiś spór czy nieścisłość.

  • Like 1

SW 200/1000 Celestron VX,
LVW 8,13,22  i jakieś tam szkiełka:)
NIKON 10x50 EX

  

      ------  PTMA Poznań  ------ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest leksyk? chodzi o lexusa ten ekskluzywny samochód?

Myślę, że chodzilo o lektykę. "Cysorz, to ma klawe życie..."

 

Europalety w Zatomiu są, można zbić z nich lektykę :)

  • Like 1

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj, ja się cieszę, że my to tworzymy, żyjemy tym i się dobrze bawimy. Ale z tych wczesnych zapisów na kolejne zloty zrobimy sobie parodie.

 

Wchodzę na temat 'Oficjalny zlot forum' a tam widzę zapisy na  zlot XII , XIII, XIV, XV ....... Jutro zapisy na XII zlot otworzy JacekE :P ;)  pojutrze ja na XIII :D  .... a na 2050r otworzysz Ty :lol: ;) nad którym, być może będę się zastanawiał czy mnie puści ZUS - jak dożyję :D :D

W sumie całkiem to nie źle wygląda :)

Z tego co zauważyłem to nie chodzi o terminy zapisów tylko o miejsca w Pyrlandii.

  • Like 2

 Takahashi FSQ 106ED, TS 50/205 guidescope, NEQ6pro belt mod, QHY8L, ALccd5L-IIc, 550d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Dziś rano z przyjemnością obejrzałem w telewizji film o DPN. Przewija się wiele znajomych wątków i miejsc. Polecam. Znalazłem na yt kopię:

 

część 1

część 2

część 3

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)