Skocz do zawartości

Lustrzanka + Tair 300mm na EQ5 - pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam nadzieje że dzisiaj pogoda dopisze bo chce spróbować zarejestrować kilka klatek M31 lub M42.

 

- Montaż EQ5 SyncScan - tu pytanie czy po wlaczeniu trzeba korygować predkosc czy on juz jest tak zaprogramowany ze podąża za gwiazdami? Niestety nie mialem okazji sie nim pobawić.

- Aparat Canon 70d - Jak dobrać najlepsze parametry ale dla klatek 30s? Niestety nie mam do niego pilota a musze to zrobic bez komputera. Glownie chodzi o ISO.

- Obiektyw Tair 3s 300mm - Z prób wynika że w miarę bez aberracji chromatycznej jest na f/5.6 a na f/8 jest idealnie ale to juz chyba za ciemno. Co sądzicie?

- Ew Rubinar lusterkowy 500mm f/5.6 - tu problemu z aberracją nie ma. Spróbuje obydwóch.

 

No i jeszcze pytanie ile takich 30s klatek zrobic zeby efekt był zadowalający choć troche? :)

 

Z gory dzieki za podpowiedzi - efektami się oczywiście pochwale.

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

1) wydaje mi się że tak jak w HEQ5 jest prędkość x1

2) Jeśli posiadasz smartfona użyj http://dslrcontroller.com lub oprogramowania magiclantern

3) Używałem przesłony 5,6 , a z aberacją da się powalczyć np w PS, za to pole płaskie jak stół bilardowy :D

4) nie miałem przyjemności :D

 

Rafał

  • Like 1

TS, SW, S-Big, Canon, Nikon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. No ciekawe rozwiązanie, nie wiedzialem ze jest cos takiego. Akurat z moim Sa...em nie trzeba roota. A magiclantern uzywalem na innym aparacie, fajna nakladka ale do 70d jeszcze nie ma.

 

No to bede walczył. Nie wiem jak dobrze poradze sobie z ustawieniem na polarną stad jeszcze zapytam jakie czasy wtedy uzyc? Generalnie spotykam sie z  300s i iso800. Czy probować mniej? np 150s?

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 70D już jest choć dopiero wersja alfa, wszystkie informacje masz tu: http://www.magiclantern.fm/forum/index.php?topic=14309.0

Długość naświetlania będzie zależała od ustawienia na polarną im lepiej ustawisz tym dłużej pociągniesz, natomiast ile się da to muszą wypowiedzieć się użytkownicy tego montażu 

 

Pozdrawiam

TS, SW, S-Big, Canon, Nikon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 14.02.2015 o 16:07, kudi145 napisał:

Hej

1) wydaje mi się że tak jak w HEQ5 jest prędkość x1

2) Jeśli posiadasz smartfona użyj http://dslrcontroller.com lub oprogramowania magiclantern

3) Używałem przesłony 5,6 , a z aberacją da się powalczyć np w PS, za to pole płaskie jak stół bilardowy :D

4) nie miałem przyjemności :D

 

Rafał

W jaki sposób pokonałes tą aberrację?

Napełnij, co puste. Opróżnij, co pełne. Podrap, gdzie swędzi.
EQ3-2, SCT6", Canon 1100d mod, Canon 100mm F/2.8L, SW StarAdventurer
pzdr/Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)