Skocz do zawartości

Astrofotki-DarX86


DarX86

Rekomendowane odpowiedzi

Wschód Księżyca sprzed kilku dni. Zdjęcie robione canonem 500d z obiektywem sigma 18-200 z ogniskową 200mm.

Konstelacja "gwiazd" poniżej Księżyca to nowy pulsacyjny gwiazdozbiór widoczny zawsze tuż nad horyzontem czyli pobliska elektrownia wiatrowa. 

IMG_1376.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczorajszy krótki startrails w bliskim sąsiedztwie Księżyca. Tylko godzinka materiału bo po takim czasie obiektyw zalał się rosą. Miejscówka była na nisko położonej łące między dwoma strumieniami. Gdy ustawiałem aparat trochę strachu narobiła mi sowa jak nisko nade mną latała i co chwila słychać było uderzenia skrzydeł;)

Startrails.png

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...
  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

M78

Zdjęcie odgrzebane z dysku. Materiał sprzed roku, robiony jeszcze Canonem. Już dokładnie nie pamiętam, ale nie obrabiałem go wtedy bo miałem dozbierać materiału tej zimy. Już nie dozbieram, więc na szybko obrobiłem zobaczyć co wyjdzie :)

30klatek po 10 min, Canon 450d mod pewnie z IDASem D1, SW 150/750 na Neq6

m78v1.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy wieczór był pogodny więc zapolowałem na Kraba, niestety seeing był bardzo kiepski, więc już jak zbierałem materiał wiedziałem że efekty  nie będą takie jakie bym chciał. Próba była podjęta więc efekt pokarzę. 

NEQ6 , SW 150/750, ASI 224. gain 400, 800x7s. 

M1.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

Taa racja! Moje najmniejsze "maleństwo" dzisiaj odebrało prawo jazdy i prowadziła auto przez całe miasto, gdzie ja zaparty w fotelu pasażera na bezdechu z przerażeniem w oczach i beztroskim uśmiechem na ustach naciskałem nieistniejący pedał hamulca :) Na komisji był w poprzednią środę gdzie w niejasnych okolicznościach podsuwali mu do podpisania deklarację odbycia przeszkolenia wojskowego - na szczęście nauczyłem go żeby czytał co podpisuje..Fajny chłopak ciekawy kiedy zechce resztą do tego zasilacza od XBox-a :)

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Pawcio napisał:

Fajny chłopak ciekawy kiedy zechce resztą do tego zasilacza od XBox-a :)

Akurat mam dziewczynkę :)) Fakt tego dnia mało na różowo ubrana, no i niedzielna wizyta u fryzjera też swoje zrobiła:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, nawet się nie przyglądałem, od strony kolorów ubierania - zawsze byłem kiepski w "te klocki" tak po prostu założyłem, że to chłopak (pewnie ciągle miałem w głowie to prawo jazdy hehe) Oficjalnie przepraszam damę - mam nadzieję, że się nie obrazi bo nie ma nic gorszego niż obrażona kobieta :)

  • Like 1

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Nie wiedziałem gdzie wrzucić to zdjęcie czy do koniunkcji czy do ISS czy do Muńka, więc trafia tu :)) 

Wczorajsza koniunkcja Księżyca z Jowiszem, plus przelot ISS. Był też meteor w trakcie przelotu, niestety za słaby by się zarejestrował. 

Canon 50d, Samyang 14mm f/5.6 iso500, łącznie jest 44 klatki po 4s. Obróbka: Startrails, PS CS5
Zdjęcie to panorama z 3 paneli. Miało być z dwóch, jednak się przeliczyłem. Zdjęcia robiły się bez przerwy jedno po drugim, więc na przestawienie kadru miałem tyle czasu co klapnięcie lustra. Nie zdołałem tak szybko przesunąć by wyrobić się w dwóch panelach :) 
 

5933f371155dc_przelotISS.thumb.png.999a3cfeb52c0e2824d099dc9fea989d.png

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 4 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...

Budynek się rozjeżdża, bo stackujemy niebo. Normalnie jak przeglądasz kolejne zdjęcia to gwiazdy na nich się poruszają, stackowanie "trzyma" gwiazdy cały czas w jednym miejscu, więc siłą rzeczy obiekty ziemskie muszą się poruszać :) 

Gdy składasz zdjęcia w startrail masz odwrotny efekt, gwiazdy tworzą piękne łuki a obiekty ziemskie są nieporuszone. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DarX86 napisał:

Budynek się rozjeżdża, bo stackujemy niebo. Normalnie jak przeglądasz kolejne zdjęcia to gwiazdy na nich się poruszają, stackowanie "trzyma" gwiazdy cały czas w jednym miejscu, więc siłą rzeczy obiekty ziemskie muszą się poruszać :) 

Gdy składasz zdjęcia w startrail masz odwrotny efekt, gwiazdy tworzą piękne łuki a obiekty ziemskie są nieporuszone. 

Ok, łapię :)

Nikon Action EX 10x50 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...
  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

Odgrzebałem temat bo nie warto zakładać nowego. 

Świeży planetarny zakup, kamerka z imx462 od QHY w chudej wersji obudowy. W zestawie filtr IR cut oraz ir pass 850nm. 

 🙂

IMG_20230128_141747.thumb.jpg.15da29f47fb5ef5f4a910de3b50c8d85.jpg

Na koniec spojrzenie w dzioby nowemu nabytkowi oraz QHY 174m której używam do foto Słońca: 

IMG_20230128_141841_crop_27.thumb.jpg.6a4d76239443c04ee26d3340857a6999.jpg

Teraz tylko wyczekiwać pogody...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)