Skocz do zawartości

pomocy!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Jestem początkójącym obserwatorem nieba i szukam sprzętu do obserwacji planet naszego układy.

jedyne co wiem to,że sprzęt do mgławic jest inny.Czy zobacze pierścienie saturna przez teleskop za 1500-2000zł

moż być rynek wtórny.Za podpowiedzi z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niema co się zastanawiać, jeśli nie obserwujesz z balkonu + uwierz mi planet jest naprawdę mało moim zdanie aby kupować dekowany sprzęt :)

1.

http://deltaoptical.pl/blizej_nieba/newtony,c17.html

2.

http://deltaoptical.pl/blizej_nieba/teleskop-sky-watcher-synta-dobson-8-rozsuwany,d1300.html

Z tym sprzętem nacieszy oko planetami, a jak już się znudzisz DS będą extra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie rowniez cos od siebie dodac. Jesli masz na wydaniu 1500 -2000pln to spokojnie kupisz juz 8" Newtona. Planety to piekne obiekty ale mglawice i galaktyki jeszcze piekniejsze a w w teleskopie 8" spokojnie juz je zobaczysz. Planet do ogladania nie ma zbyt wiele. Praktycznie jednyne godne uwagi sa Saturn i Jowisz czasem i Mars. Pozostalych niewiele zobaczysz. Pamietaj jednak, ze teleskop to dopiero poczatek. Jesli zlapiesz bakcyla zaczna sie okulary, filtry itp.

Pozdrawiam

Seestar S50/ED80/GSO 10"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz teleskop dobrze wyposażony a i kitowe okulary nie musisz od razu wymieniać

Okular 30mm ma stosunkowo dobrą opinie a 9mm ostatnio pozytywnie mnie na planetach zaskoczył.

Cena także w przybliżeniu sie zgadza.

http://www.sklep.astro-partner.pl/teleskop-gso-250mm-dobson-p-205.html

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do planet potrzebujesz kontrast i długą ogniskową - nie ma niczego lepszego jak Maksutov!

Maczek 127mm to najlepsze rozwiązanie w tej cenie!

Jest lekki, mobilny, pokazuje przepiękne planety i zmieścisz go nawet na balkonie. Po dokupieniu napędu na jedną oś planeta nie ucieknie Ci z pola widzenia.

ps. Dziś okrągłe urodziny Janusza zatem podlinkujemy do jego sklepu  ;D

http://www.astrokrak.pl/298-teleskop-sky-watcher-bkmak127eq3-2-.html

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Popieram "ignisdei". do planet za tą cenę to maczek będzie super.Nie wiem dlaczego wszyscy wciskają ci newtony, skoro piszesz wyraźnie ze interesują cie planety.Nie wiem skąd twoja pewność że akurat głównie planety?.Spoglądałeś może przez teleskop na różne typy obiektów że wiesz?.Jeśli nie spoglądałeś jeszcze przez różnego rodzaju teleskopy na różne obiekty to jedź najpierw na jakiś zlot astro, tam wszystko zobaczysz ,a potem zdecydujesz czy bardziej ds ci pasują czy planety.Wiem z własnego doświadczenia że najpierw lepiej popatrzeć.Ja jak kupowałem sobie podobnego newtona 8" jak ci polecają to nie wiedziałem co będę oglądał bo wcześniej nie spoglądałem przez teleskop.Kupiłem rure do ds a wyszło na to że kręcą mnie głównie planety, no i jeszcze gromady kuliste:P a do tego mak jest super!.Tak więc mój zakup był chybiony.Na pierwszy swój zlot wybrałem sie rok po zakupie teleskopu, i to był błąd, bo gdybym wcześniej jeździł wybór byłby inny. Od tamtej pory patrzałem na różnych zlotach przez różne teleskopy i mak bardzo mi przypadł do gustu.Super byłoby tez apo ale cena odstrasza a w achromatach aberracja  mnie strasznie wkurza.Tak więc najpierw jedź na zlot np. do zatomia:) a potem zdecydujesz.

Sky-Watcher 200/1000 na EQ5 z prowadzeniem w obu osiach. Meade 10x50, Canon 450D, Okulary, filtry, obiektywy, złączki, przejściówki itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)