Skocz do zawartości
SZKLARZ

Pokaz nieba SŁUPSK.

Rekomendowane odpowiedzi

post-476-0-65326200-1425022766_thumb.jpg

Witam kolegów.

Miło mi zakomunikować,iż w Słupsku odbędzie się długo już oczekiwany pokaz nieba .

Pokaz odbędzie się jutro tj.26.02.2015.r na dachu "Galeria Słupsk" przy ul.Tuwima, od godz.18 do 21.

Na chwilę obecną będą 3 teleskopy i lornetka to trochę mało w związku z tym zapraszam kolegów z okolic.

ZASILCIE NASZĄ INICJATYWĘ !!!

Media już powiadomione,skorzystajmy panowie z okazji do promowania astronomii.

ZAPRASZAM do aktywnego uczestnictwa

Pozdrawiam Michał.

Pokaz oczywiście odbędzie się pod patronatem naszego forum.

• Like 6

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mobilizacja w pełni, brać sprzęt i zapraszamy.

Galeria Słupsk, wjazd na górny poziom parkingu, pobieramy tradycyjnie bilecik przy wjeździe, a na wyjeździe naciskamy przycisk łączący z ochroną i mają nas wypuścić bez opłaty. Wystawy chyba jeszcze nie będzie, dopiero dzisiaj dostarczyłem fotki. Organizatorka prosiła o podesłanie fotek w formie elektronicznej. Na razie miałem tylko swoje, jakie są, takie są, ale puściłem do nich. Jeżeli ktoś miałby ochotę użyczyć swoich astrofotografii do naszej promocji na stronach Galerii Słupsk to proszę podesłać, może być do mnie, przekażę dalej.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeszcze ze wszystkimi nie gadałem,spoko Radku,damy radę.

Może Jacek Pała wpadnie,przed chwilą rozmawialiśmy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No i super Radku,jak się chce to okazuje się,że można.

Co do pokazu,to raczej rano okaże się ilu nas będzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na chwilę obecną będę na pewno ze swoją 8", żoną i synem. Żona oczywiście przyjedzie na zakupy  ;)

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Uzgodniłem z Galerią miejsce. Wydzielą nam część parkingu od strony północnej (przy ul. Tuwima), to tam jest dojście do prądu. Być może wyłączą nam też światła, albo ich część. 

Zagrzejcie laserki !!! Ja swój położyłem na 0,5 h na grzejniku, power niesamowity (w jasny dzień widać linię światła).

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Informacja dla nietubylców: wjeżdżamy na parking Galerii Słupsk, 2 poziom parkingu (w Galerii on się nazywa poziom 3+), czyli na sam dach (wyżej się nie da :D ). Za wyjazdem z budynku na dachu zawijamy o 180 st i na końcu parkingu się rozstawiamy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myślę, że pełen sukces. Nie miałem czasu po tyłku się podrapać. Kolejki do każdego teleskopu. A oglądaliśmy tylko Jowiszka i Muńka, na resztę nie starczyło czasu. Bite 3 godz. po 1 min na osobę * chyba 7 instrumentów (nawet nie zliczyłem). Pewnie z tysiąc osób było, bardzo dużo dzieci, nawet tych małych pomimo późnej pory. Teraz pora na wyciąganie wniosków i poprawienie organizacji na przyszłość.

• Like 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Śledź gp24, ktoś tam z mediów się kręcił i próbował zaczepiać o wywiad. Ja nie miałem czasu na rozmowy bo zajęty byłem ludźmi i sprzętem.

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Witam.

Dziękuję wszystkim serdecznie za przybycie,PANOWIE DOKONALIŚMY CUDU,pokaz przeszedł wszelkie oczekiwania,ja sam obsłużyłem z 500 osób,jednego papierosa spaliłem,czasu nie było na nic,

Pokaz chodź zorganizowany na ostatnią chwilę wyszedł niesamowicie i w pełni profesjonalnie- była muzyka,projekcja,nawet mikrofon i siedem telepków.
Takiej imprezy dawno w Słupsku nie było.

Padnięty jestem,jeszcze raz DZIĘKUJĘ,
  • Like 6

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi nawet nie udało się z wszystkimi przywitać... ba... nawet nie wiem kto i jaki sprzęt był... bo ludzie, mnie obsiedli jak tylko postawiłem statyw.

Od pierwszej chwili - jak na promocji w markecie... wielkie zainteresowanie, całe rodziny, kolejki. NIESAMOWITE!

Przyjemna atmosfera, kulturka, zero chamstwa, fajne pogaduchy z dorosłymi i dziećmi. Jeden Pan opowiedział mi nawet astro-kawał.

Niesamowite wydarzenie! Być może będzie jakiś film na GP24 ? Są już zdjęcia z początku obserwacji: http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/gallery?Site=GP&Date=20150226&Category=SLUPSK&ArtNo=226009998&Ref=PH

• Like 6

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta