Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

post-476-0-65326200-1425022766_thumb.jpg

 

Witam kolegów.

 

Miło mi zakomunikować,iż w Słupsku odbędzie się długo już oczekiwany pokaz nieba .

 

Pokaz odbędzie się jutro tj.26.02.2015.r na dachu "Galeria Słupsk" przy ul.Tuwima, od godz.18 do 21.

 

Na chwilę obecną będą 3 teleskopy i lornetka to trochę mało w związku z tym zapraszam kolegów z okolic.

 

ZASILCIE NASZĄ INICJATYWĘ !!!

 

Media już powiadomione,skorzystajmy panowie z okazji do promowania astronomii.

 

ZAPRASZAM do aktywnego uczestnictwa

 

 

 

Pozdrawiam Michał.

 

 

Pokaz oczywiście odbędzie się pod patronatem naszego forum.

  • Like 6

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Napisano

Nadmienię tylko iż pokaz nieba uatrakcyjni wystawa astrofotografii Kolegów z PTMA Szczecin 8)

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Napisano

Mobilizacja w pełni, brać sprzęt i zapraszamy.

 

Galeria Słupsk, wjazd na górny poziom parkingu, pobieramy tradycyjnie bilecik przy wjeździe, a na wyjeździe naciskamy przycisk łączący z ochroną i mają nas wypuścić bez opłaty. Wystawy chyba jeszcze nie będzie, dopiero dzisiaj dostarczyłem fotki. Organizatorka prosiła o podesłanie fotek w formie elektronicznej. Na razie miałem tylko swoje, jakie są, takie są, ale puściłem do nich. Jeżeli ktoś miałby ochotę użyczyć swoich astrofotografii do naszej promocji na stronach Galerii Słupsk to proszę podesłać, może być do mnie, przekażę dalej.

  • Like 1

pozdrawiam Radek

Napisano

Dorota Aleksandrowicz.GP.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Napisano

Kto będzie?
Sferoida: zestaw astrofoto + wizualna gso10" 

SZKLARZ-Frania+ Kamil i Paweł,2 lornetki,SCT 6"

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Napisano

Jeszcze ze wszystkimi nie gadałem,spoko Radku,damy radę.

 

Może Jacek Pała wpadnie,przed chwilą rozmawialiśmy.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Napisano

Tomek z maczkiem dokładnie się nie określił,ale może uda mu się do nas dołączyć.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Napisano

Czekam na odpowiedź Andrzeja z 10".

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Napisano

Cypis się odezwał,będzie na 50%.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Napisano

No i super Radku,jak się chce to okazuje się,że można.

 

Co do pokazu,to raczej rano okaże się ilu nas będzie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Napisano

Będzie Radek ze swoim telepkiem.   :D

  • Like 1

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Napisano

Będzie Andrzej z Karwic z 10".

  • Like 1

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Napisano

Na chwilę obecną będę na pewno ze swoją 8", żoną i synem. Żona oczywiście przyjedzie na zakupy  ;)

  • Like 2

Pogodnych nocy

 

Synta 8, kitowce 10 i 25 mm, Meade HD60 9mm, Classic Ortho 6 mm

Napisano

Uzgodniłem z Galerią miejsce. Wydzielą nam część parkingu od strony północnej (przy ul. Tuwima), to tam jest dojście do prądu. Być może wyłączą nam też światła, albo ich część. 

 

Zagrzejcie laserki !!! Ja swój położyłem na 0,5 h na grzejniku, power niesamowity (w jasny dzień widać linię światła).

  • Like 1

pozdrawiam Radek

Napisano

Informacja dla nietubylców: wjeżdżamy na parking Galerii Słupsk, 2 poziom parkingu (w Galerii on się nazywa poziom 3+), czyli na sam dach (wyżej się nie da :D ). Za wyjazdem z budynku na dachu zawijamy o 180 st i na końcu parkingu się rozstawiamy.

pozdrawiam Radek

Napisano

Trzymam za was kciuki chłopaki.

  • Like 1

Kończę temat, gdy ktoś po 3 minutach zaczyna pytać o znaki zodiaku. Wychodzę z założenia "nie ucz świni śpiewać - nic nie wskórasz i zdenerwujesz świnię".

Napisano

W Ustce pogoda super,idzie w stronę Słupska.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Napisano

O to samo chciałem spytać... Ile promili wpadło?  >:D

  • Like 1

Kończę temat, gdy ktoś po 3 minutach zaczyna pytać o znaki zodiaku. Wychodzę z założenia "nie ucz świni śpiewać - nic nie wskórasz i zdenerwujesz świnię".

Napisano

Myślę, że pełen sukces. Nie miałem czasu po tyłku się podrapać. Kolejki do każdego teleskopu. A oglądaliśmy tylko Jowiszka i Muńka, na resztę nie starczyło czasu. Bite 3 godz. po 1 min na osobę * chyba 7 instrumentów (nawet nie zliczyłem). Pewnie z tysiąc osób było, bardzo dużo dzieci, nawet tych małych pomimo późnej pory. Teraz pora na wyciąganie wniosków i poprawienie organizacji na przyszłość.

  • Like 5

pozdrawiam Radek

Napisano

No to gratuluję! Szkoda, że wyleciałem w piątek.  :-

  • Like 2

Kończę temat, gdy ktoś po 3 minutach zaczyna pytać o znaki zodiaku. Wychodzę z założenia "nie ucz świni śpiewać - nic nie wskórasz i zdenerwujesz świnię".

Napisano

Śledź gp24, ktoś tam z mediów się kręcił i próbował zaczepiać o wywiad. Ja nie miałem czasu na rozmowy bo zajęty byłem ludźmi i sprzętem.

  • Like 2

pozdrawiam Radek

Napisano
Witam.
 
Dziękuję wszystkim serdecznie za przybycie,PANOWIE DOKONALIŚMY CUDU,pokaz przeszedł wszelkie oczekiwania,ja sam obsłużyłem z 500 osób,jednego papierosa spaliłem,czasu nie było na nic,
 
Pokaz chodź zorganizowany na ostatnią chwilę wyszedł niesamowicie i w pełni profesjonalnie- była muzyka,projekcja,nawet mikrofon i siedem telepków.
Takiej imprezy dawno w Słupsku nie było.
 
Padnięty jestem,jeszcze raz DZIĘKUJĘ,
  • Like 6

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Napisano

Mi nawet nie udało się z wszystkimi przywitać... ba... nawet nie wiem kto i jaki sprzęt był... bo ludzie, mnie obsiedli jak tylko postawiłem statyw.

Od pierwszej chwili - jak na promocji w markecie... wielkie zainteresowanie, całe rodziny, kolejki. NIESAMOWITE!

Przyjemna atmosfera, kulturka, zero chamstwa, fajne pogaduchy z dorosłymi i dziećmi. Jeden Pan opowiedział mi nawet astro-kawał.

Niesamowite wydarzenie! Być może będzie jakiś film na GP24 ? Są już zdjęcia z początku obserwacji: http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/gallery?Site=GP&Date=20150226&Category=SLUPSK&ArtNo=226009998&Ref=PH

  • Like 6

Wszystkie informacje odbierane przez wzrok, są niesione przez światło...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DOCTER NOBILEM 10x50 B/GA, spektyw OPTOLYTH 30x80
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Napisano

Gratuluję Wam wszystkim jeszcze raz i każdemu z osobna!!!! Kawał dobrej roboty!!!!

  • Like 2

Kończę temat, gdy ktoś po 3 minutach zaczyna pytać o znaki zodiaku. Wychodzę z założenia "nie ucz świni śpiewać - nic nie wskórasz i zdenerwujesz świnię".

Napisano
  • Like 3

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.