Skocz do zawartości

X ZLOT - pogoda


Rekomendowane odpowiedzi

Te wysokie ciśnienie zapowiedziane jest na najbliższe 3-4 dni. Dziwne, że na stronie 'twojapogoda' pomijają ten fakt. Na zagranicznych stronach meteo trąbią o tym, i do tego z północnych obszarów przybędzie chłodne, czyste powietrze. Będzie przejrzyste niebo :)

  • Like 1

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę załączać pliki jpeg, png forum nie wyświetla w podglądzie.

I proszę nie zamieszczać tak pesymistycznych mapek, wręcz polecam nie zamieszczać ! bo... - moderator >:(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę załączać pliki jpeg, png forum nie wyświetla w podglądzie.

Tej png to akurat dobrze, że się nie wyświetla.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, Kenny mnie uprzedził - właśnie miałem pisać, że norweski serwis yr.no prognozuje pogodę-marzenie.

Cóż, w tym wypadku o tyle ciężko jest nie ulegać emocjom, bo to jeden z bardziej sprawdzalnych serwisów, szczególnie jeśli chodzi o prognozę długoterminową.

 

Tak, wiem. Wciąż jesteśmy na etapie fusów, ale jak tu się nie rozmarzyć?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec tematu ;)

ha!-ha-ha...

 

Jak wiadomo, każda szanująca się prognoza długoterminowa przechodzi fazę zaprzeczenia ;)

Ale nie wiedziałem, że pójdzie im tak szybko...

 

post-61-0-79119700-1426110118_thumb.jpg

 

PS. Tak, ja też mam nadzieję, że ostatecznie zmieni się na piękną prognozę, a nawet piękną pogodę na zlocie  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra, sprawdzałem prognoze dla wielu rejonów Polski i wszędzie pokazują chmury, większe lub mniejsze. Ostateczną decyzję gdzie wyjechać w razie niepogody w Poznaniu podejmę chyba na 3 dni przed zaćmieniem.

SCT 11", Maksutov SW 4", Losmandy G11, EQ3-2, Point Grey Blackfly z IMX249, Canon EOS 5D mark II mod, Canon EOS 40D, Canon EOS 30D, C85/1.8 USM, Tamron SP 90/2.8, Tokina 28-70/2.8, Canon 70-200/2.8L, Canon 17-40 L, kupa filtrów i innych rzeczy. Tel 661 239 515.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta prognoza się sprawdzi, to tylko Podkarpacie załapie się na zjawisko :(

E nie możliwe bo ja z podkarpacia będę oglądał a w takich sytuacjach zawsze to gdzie indziej jest czyste niebo ;)

  • Like 2

Astro3, refraktor 70/700, zoom 8-24 mm, canon 1100d niemod, DO Discovery 10x50, Celestron SkyMaster 20x80, Nikon P900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem kilka serwisów pogodowych i prognozy są zgodne:

środa super

czwartek super

piątek 50/50, ale jest szansa

sobota deszcz

niedziela śnieg

 

Jak nie będzie zaćmienia i spływu to będzie porażka.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze sporo czasu,to wszystko może się zmienić,zwykle tak bywa.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem kilka serwisów pogodowych i prognozy są zgodne:

środa super

czwartek super

piątek 50/50, ale jest szansa

sobota deszcz

niedziela śnieg

 

Jak nie będzie zaćmienia i spływu to będzie porażka.

Może przenieśmy obserwacje zaćmienia na czwartek skoro ma być czysto. To taka luźna propozycja, nie wiem czy wszystkim pasuje, bo niektórzy dopiero w piątek przyjeżdżają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj weather.com pokazuje mostly sunny dla Poznania ;p

SCT 11", Maksutov SW 4", Losmandy G11, EQ3-2, Point Grey Blackfly z IMX249, Canon EOS 5D mark II mod, Canon EOS 40D, Canon EOS 30D, C85/1.8 USM, Tamron SP 90/2.8, Tokina 28-70/2.8, Canon 70-200/2.8L, Canon 17-40 L, kupa filtrów i innych rzeczy. Tel 661 239 515.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia prognoza norweska mówi o udanej pogodzie na noc środa/czwartek i czwartek/piątek. Niestety :( chyba zaćmienie przyjdzie nam podziwiać z youtube'a.

Chociaż pogodynka na TVP 1  przedstawiała plansze z przejaśnieniami. Mam nadzieję, że opady za dnia oczyszczą atmosferę, żeby w pełni wykorzystać moc zatomskiego nieba.

 

 

post-294-0-90137300-1426453730_thumb.jpg

post-294-0-90137300-1426453730_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co się przejmujecie tymi prognozami. Ile to razy nam wszystkim się zdarzyło, że prognozy nie sprawdziły się kompletnie nawet na dzień w przód (o krótszych okresach czasu nie wspominając)?

A tu do zaćmienia tyyyyle czasu

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie tak jak z tranzytem w 2012. Bylem załamany czy wgl wstawać tak się zaniosło i mrzyło, na wschód Słońca się rozpogodziło i 10 minut po ostatnim kontakcie przyszły chmury :). Taki scenariusz byłby pozytywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie: Z praktyki wiem, że sprawdza się tylko 3 dniowy model Cosmo IMGW a ów model generuje (na chwilę obecną)  dopiero pogodę czwartkową. Więch póki nie wygeneruje nam piątku..nie ma co rąk załamywać! Inne modele to trochę wożenie z fusów. Ja wam mówię, że będzie niebo lekko przymglone, zachmurzenie będzie narastać ale i ustępować. Będą też dziury w chmurach -czystego nieba. Zaćmienie trwa kilka godzin na pewno je więc ujrzymy! 8)

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie tak jak z tranzytem w 2012. Bylem załamany czy wgl wstawać tak się zaniosło i mrzyło, na wschód Słońca się rozpogodziło i 10 minut po ostatnim kontakcie przyszły chmury :). Taki scenariusz byłby pozytywny.

To raz tak miałem z całkowitym zaćmieniem Księżyca w 2008 chyba. ICM pokazywał chmury, a było pogodnie i akurat pod sam koniec się trochę zaczęło chmurzyć. Przy tranzycie Wenus jechałem ze 30 km od Koszalina, bo widzialem tam bezchmurne niebo, trochę zobaczyłem, ale potem i tak doszły chmury, ale rozpogodziło się zupełnie w Koszalinie - musiałem wracać, ale tam już obejrzałem zjawisko do końca.

Ale na zaćmienia Słońca z reguły miałem pecha - 2 w dzieciństwie w latach 90 tych widziałem, w 2003 wyłączyłem budzik przez sen, ze 2-3 zaćmienia było totalne zachmurzenie. Tylko latem w 2008 była dobra pogoda i obejrzałem całe - w sumie jedyne na których miałem sprzęt do obserwacji.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)