Skocz do zawartości
polaris

Nowości na AN

Rekomendowane odpowiedzi

Przez ostatni tydzień kwietnia do dzisiaj pojawiło się kilka nowych tekstów, przede wszystkim obserwacyjnych. Zapraszam :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki uprzejmości Słońca tego forum - Admina - na dolnym pasku bannerowym pojawiły się dwie nowe ikonki, które przekierowują na zestawienia artykułów z serii Small Wonders (Tom Trusock) i Binocular Universe (Phil Harrington). To wspaniałe listy obserwacyjne dla obserwatorów w każdym stadium zaawansowania, tak lornetkowych jak i teleskopowych.

Gorąco zachęcam do lektury.

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Do Small Wonders lubię od czasu do czasu powracać, to jedne z najsympatyczniejszyh artykułów jakie czytałem. Teraz chciałem zajrzeć do opisu Żyrafy, ale jej nie znalazłem. Już chciałem zrzucić winę na moje oczy, ale jeszcze poszukałem na CN i tam też nie ma. Szkoda. :-[ A taki fajny gwiazdozbiór :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Rzeczywiście, ale niestety to jednak nie ten kaliber (nie ta ogniskowa?) i nie ma tutaj wzmianki o tym czego szukałem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Świetna wiadomość! PS Oczywiście w kraju nad Wisłą pewnie nikt nie będzie jej miał w ofercie i trza będzie sprowadzać z Niemiec, jak zwykle. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Albo bezpośrednio od wydawcy. Można pomyśleć o wspólnym zamówieniu, może obniży to koszty wysyłki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ktoś się pisze na zamówienie grupowe?
Bo ja zamawiam na bank!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
14 minut temu, Panasmaras napisał:

Ktoś się pisze na zamówienie grupowe?
Bo ja zamawiam na bank!

Chyba po to, by nanosić poprawki na mapki/szkice/opisy ciemnot. :) Ps też to kupię, dogadamy się odnośnie zamówienia. 

• Haha 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie przypominam sobie, żebym ci mówił to tej koncepcji. Ale fakt, trafiłeś bez pudła Crazy
A tak bardziej serio, to mam jednak nadzieję, że trochę tego udało mi się przegapić i będzie skąd czerpać inspiracje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Muszkieterowie się więc zebrali.
Czy jest na sali d'Artagnan?

;)Crazy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobra, czyli już wiemy, że będzie sens robić akcję grupową - chyba, że jakieś bookdepository zaskoczy nas lepszą ceną (a oni miewają darmowe wysyłki).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zerknąłem kiedyś na NGC 1924. Ot, niepozorne galaktyczne maleństwo jakich wiele na niebie, ale sąsiedztwo ma faktycznie intrygujące. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta