Skocz do zawartości
jolo

Obróbka zdjęć Księżyca z lustrzanki

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie również trochę za ostre i przez to takie sztuczne :5640dc6ec0764_04Wink:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko dwa ostatnie zdjęcia w ogóle nie wyostrzałem (w sensie nie używałem filtra "wyostrz"). Po zestacowaniu pobawiłem się suwakami w Camera Raw a drugim zdjęciu jeszcze leciuchno podciągnąłem krzywe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może i to z tego wyszedł ten efekt, ale jeszcze zauważyłem brak dynamiki w tym obrazie. To tak jakbyś spłaszczył to w obróbce. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy ktoś miał problem z autostackerem ? Robiłem wszystko według tuto riala powyżej i stacker zużywa mi całe 8 giga pamięci i zawiesza mi system

dodam że pliki po pippie mają około 30 mb może za duże sam nie wiem .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Już wiem o co chodzi, trzeba sciągnąć wersje autostackera 2.6 a nie 2.7 i problem z glowy 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

witam ,

mam problem  po zestakowaniu zdj księżyca według opisu wychodzą mi dziwne paski, czy ktoś wie czym są spowodowane?

księżyc.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jakich programów używasz do obróbki?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

autostakkert  3.0, najpierw obróbka w pipp

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zaczęły się białe noce na północy kraju. Planety nisko więc pozostaje do obserwacji Księżyc...
W pewnym momencie zakiełkowała myśl, aby może spróbować zrobić zdjęcie Łysemu. Ten wątek zmobilizował mnie i powoli zaczynam przygotowania.

• Z szafy wyciągnąłem starego Canona EOS 350d, a kolega pożyczył mi przejściówką na T2 i złączkę do wyciągu.
  • Ściągnąłem już PIPP v2.5.9 i AutoStakkert 2.6.8 
  • Poczytałem kila poradników...

Teraz tylko jeszcze przydałaby się noc bez chmur i spróbuję swoich sił ze starą lustrzanką i SW 120ED.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Temat trochę leciwy, ale ostatni AS bez problemu daje sobie radę z bardzo dużymi TIFF'ami. Ja to robię tak, że najpierw zasysam rawy do Lightrooma, lekko je poprawiam, crop do kwadratu i mniej więcej wyśrodkowanie księżyca w kadrze. Potem export do TIFF, uruchamiam AS, zaciągam tify (moje mają po 95mb) analiza i stakowanie. Wychodzi tak jak poniżej - foto.

moon56.jpg

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
11 godzin temu, Pysiak napisał:

ostatni AS bez problemu daje sobie radę

A możesz proszę podać numer wersji? Bo pisząc ostatni, to nie końca wiadomo, czy chodzi o beta, czy ostatni, który ja ściągnąłem 2.6.8?
Jak zbiorę trochę materiału zamierzam pobawić się tym: https://github.com/Rolf-Hempel/PlanetarySystemStacker 

11 godzin temu, Pysiak napisał:

Ja to robię tak, że najpierw zasysam rawy do Lightrooma, lekko je poprawiam

No Lightroomu nie mam :) więc ja na razie spróbuje użyć PiPP.

Mam trochę obawy, że moja lustrzanka jest trochę leciwa, ale najsłabszym ogniwem to chyba na razie i tak jestem ja...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta