Skocz do zawartości

Nasadka Binokular do Sky Watcher R120/600 (BK1206AZ3)


mjrzew50

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy mam pytanie odnośnie nasadki binokularowej do teleskopu Sky Watcher R120/600 (BK1206AZ3) . Czy warto kupić taką nasadkę do tego teleskopu jeżeli tak to jakiej firmy by się do niego najbardziej nadawała . Ponieważ jestem początkującym użytkownikiem nie wiem też czy kupić z oryginalnymi okularami oraz co w tym wypadku z soczewką Barlowa ponieważ niektóre firmy proponują te nasadki również w zestawie ( jaką najlepiej kupić gdyż wybór jest przeogromny i ceny również ?)  . Mam do dyspozycji około 1000 zł i chcę ten sprzęt wykorzystywać i do oglądania krajobrazu jak i nieba . Oczywiście odnośnie ceny to chodzi mi o radę , żeby również nie wydać niepotrzebnie za dużo pieniędzy na elementy tego zestawu a tylko niezbędne i konieczne do uzyskania najlepszego efektu - proszę o pomoc i radę Mirosław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest z ostrzeniem z nasadką bino bez barlowa(małe powiekszenia),a szczególnie w refraktorach F5.Chyba ,żeby założyc,że bez wyciągu.

Ja miałem wyciąg 3" Baadera i pomimo tego wystąpiło nieznaczne obcięcie stożka głównego światła,czyli apertura mniejsza od 120mm.Tuba była skrócona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Problem jest z ostrzeniem z nasadką bino bez barlowa(małe powiekszenia),a szczególnie w refraktorach F5.Chyba ,żeby założyc,że bez wyciągu.

Ja miałem wyciąg 3" Baadera i pomimo tego wystąpiło nieznaczne obcięcie stożka głównego światła,czyli apertura mniejsza od 120mm.Tuba była skrócona.

 

Szanowny kolego , to znaczy że z Barlowem takiego problemu nie będzie ? Mam jeszcze pytanie czy mógłbyś mi poradzić jakie bino w podanej cenie było by najodpowiedniejsze do tego refraktora .Chciałem zaznaczyć że jeszcze nie mam nic z wyposażenia poza pojedynczymi okularami standartowymi w zastawie zakupowym . Czy mógłbyś mi poradzić jakieś firmy lub konkretny typ bino plus jaki Barlow do tego kompletu ? Tak jak zaznaczyłem są komplety bino również z Barlowem i okularami lecz nie wiem czy takie zestawy są w ogóle przydatne czy też są to tylko zabawki dla dzieci . Nie chciałbym na początek zrobić błędu i kupić coś czego będę żałował że na darmo wyrzuciłem pieniążki w błoto , a wybór jest olbrzymi a ja o tym nie mam pojęcia - pomóż mi w decyzji jeśli możesz Mirosław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczeń z binonasadką w refraktorze, zwrócę natomiast od razu uwagę na kwestię słabego montażu AZ3 - bez modyfikacji (sprężyn, przeciwwag czy co tam jeszcze da się wymyślić) tuba poleci Ci w dól pod ciężarem tej nasadki...   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczeń z binonasadką w refraktorze, zwrócę natomiast od razu uwagę na kwestię słabego montażu AZ3 - bez modyfikacji (sprężyn, przeciwwag czy co tam jeszcze da się wymyślić) tuba poleci Ci w dól pod ciężarem tej nasadki...   

Oj poleci - próbowałem z 120/600 na AZ3 i nie mogłem sobie poradzić...

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nasadek bino budżetowych,to WO,lub Baader Planetarium,byle były udane i raczej używki.Jeżeli myślisz o DS-ach z nasadką bino,to miej na uwadze,że z nasadką bino obraz będzie ciemniejszy,niż mono.Nasadka bino bez barlowa na DS-y,to dopiero ewentualnie z refraktorem 150/750,z wyciągiem 3" i odpowiednim dorobionym adapterem.Na Księżyc i planety,zmniejszyc aperturę (otwór w pokrywie odrośnika).Najczęściej używałem barlowa GSO ED 2"/x2,co dawało z nasadką bino,krotnośc ~3,2x,a sama soczewka od tego barlowa ~2,5x.Nasadka kątowa 2".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nasadek bino budżetowych,to WO,lub Baader Planetarium,byle były udane i raczej używki.Jeżeli myślisz o DS-ach z nasadką bino,to miej na uwadze,że z nasadką bino obraz będzie ciemniejszy,niż mono.Nasadka bino bez barlowa na DS-y,to dopiero ewentualnie z refraktorem 150/750,z wyciągiem 3" i odpowiednim dorobionym adapterem.Na Księżyc i planety,zmniejszyc aperturę (otwór w pokrywie odrośnika).Najczęściej używałem barlowa GSO ED 2"/x2,co dawało z nasadką bino,krotnośc ~3,2x,a sama soczewka od tego barlowa ~2,5x.Nasadka kątowa 2".

Ok , dziękuję bardzo za dodatkowe informacje , muszę się zastanowić czy warto wykonać taki zakup skoro jest dość dużo przeciwwskazań z nim związanych - dziękuję za pomoc Mirosław .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)