Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak troszeczkę spróbowałem swoich sił.

Bardziej dla zabawy a nie żeby poprawić zdjęcie autora.

 

post-604-0-06715700-1427106915_thumb.jpg

 

 

  • Like 3

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szdom ma rację, że można mocniej wyciągnąć galaktykę.

W związku z tym dodam, że warto użyć masek ukrywających na jądra galaktyk, aby się nie przepaliło jak u szdoma :) 

Poza tym kolorystyka - w przypadku galaktyk zawszę pracuję osobno na gwiazdach i osobno na galaktyce, a widzę że próbowałeś zrobić wszystko na raz.

Jak chcesz to podeślij TIFF, zobaczymy co da się zrobić, bo zdjęcie jest dobrej jakości! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L -19x600s klatek

RGB-3x 6 x 300sklatek

Zastanawiam się czy dla L to nie zadługo -gwiazdki mam przepalone?

CT 8 + A 383L na DDM60

Musiałbyś na jednej surowej klatce L spróbkować w centrum zdjęcie, czy nie ma tam wartości ponad 65000. M51 i sąsiadka są  jasne w środku (dla Panasa obie są oczywiste w lornetce :) ), przy 8" apertury mogło się przepalić.

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś na jednej surowej klatce L spróbkować w centrum zdjęcie, czy nie ma tam wartości ponad 65000. M51 i sąsiadka są  jasne w środku (dla Panasa obie są oczywiste w lornetce :) ), przy 8" apertury mogło się przepalić.

Możesz podpowiedzieć jak to zrobić(lub czym)?

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podpowiedzieć jak to zrobić(lub czym)?

W maximie otwierasz surowe zdjęcie, potem View -> Information Window, ustawiasz Mode na Aperture. powiększasz do 200% dla wygody i jeździsz kursorem po centrum i odczytujesz w okienku Infromation wartości pikseli.

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maximie otwierasz surowe zdjęcie, potem View -> Information Window, ustawiasz Mode na Aperture. powiększasz do 200% dla wygody i jeździsz kursorem po centrum i odczytujesz w okienku Infromation wartości pikseli.

post-5-0-32018000-1427109946_thumb.jpg

Czy o to chodzi?

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę posiedziałem i oto wnioski:

-można trochę tego niebieskiego wyciągnąć

-niestety mocniej galaktyki nie wyciągałem, bo było już widać jakieś krążki 

-nie przycinałem tła mocniej, bałem się tych krążków

 

Koniec końców uznałem, że chodziło tylko o zmianę koloru na bardziej naturalny, więc chyba się udało. 

 

EDIT. Teraz już nawet nie wiem, czy nawet to się udało - na innym monitorze widać, że zrobiło się niebieskie tło. To chyba jest problem z którym sobie nie poradzę.

Ew. można zrobić przekształcenie na niebieski i zastosować tylko do galaktyki, ale no już tak przykładać się tu nie będę. Sprawę da się załatwić lecz wymaga dużo czasu.

post-535-0-33154600-1427138517_thumb.jpg

post-535-0-49267800-1427138525_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)