Skocz do zawartości

okular do refraktora 90/900


art

Rekomendowane odpowiedzi

jako, że kit-owe okulary nie są najlepszej jakości postanowiłem wymienić i za ok 180 zł po dogadaniu z przesyłką mogę kupić 3 sztuki meade, 2 pierwsze używane : DS 26mm super plossl, 32 mm multicloated i MA 25mm (nówka). sądzę, że 25 lub 26 sprzedam.

pytanie takie, czy znacząco poprawię jakość tymi okularami w stosunku do standardowego 25mm które dostałem ze skywatcherem, czy lepiej "odpuścić " sobie i dołożyć i kupić 1 lepszy?

ponadto mam pytanie co to za okular ten ostatni meade oznaczony MA 25mm i czym się różni od DS 26mm super plossla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kiepska inwestycja. Szkoda kasy. Jakosc tych ktore chcesz nabyc, a tych ktore masz jest bardzo podobna moim zdaniem.

Jesli juz zmieniamy okulary celujemy w szkla o duzo lepszej optyce. Radze dozbierac i kupic cos konkretnego.  :)

Lyra 102/1100 achro, WO Redcat 51 apo,  HEQ5 pro, Skywatcher Star Adventure, 8x42, Asiair

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art zamieniasz siekierkę na kijek..te plossle nie będą wiele lepsze od Twoich kitowców!

Celuj raczej w okulary średnio-budżetowe i na najpierw wymień jeden. Ty masz wyciąg 1,25" prawda...? więc ograniczają Cię tuleje z wąskim przelotem -trudno zatem rozwinąć skrzydła przy dłuższym szkle o szerszym polu!. Jeśli upierasz się przy długasach - Spróbuj może z Hyperionem 24mm jest w formacie 1,25", powyżej  mają już tulejki na 2" i redukcje 1,25" . Tulejka 1,25" w Hipciu o długości ogniskowej ok. 30mm obcina pole do ok 55-58 stopni, ale zawsze to lepiej niż to co zaproponowałeś wyżej!

Na Twoim miejscu brał bym Hyperiona 24mm!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za porady. właśnie swana 15mm i barlowa *3 zaproponowano mi w delcie, czyli "brać"!!!

a jak już zamówiłem z USA (jeszcze z 2 tygodnie zanim przyjdzie, 99,95 plus 16 USD przesyłka) es 82 6,7mm do księżyca to dobra inwestycja? i tak "po ptakach", zapłacone, najwyżej sprzedam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

handsonoptics, z tego co czytałem w innym poście to w innych sklepach promocja się skończyła a tam nadal mają pon 100 USD i co najważniejsze do PL ślą najtańszym shippingiem za 16 USD.

zobaczymy jak dojdzie

wczesniej jak zamawiałem ze stanów CB radio to przez firmę (GT4 czy coś takiego, która "kroiła" 20 proc od sumy zamówionej i jeszcze co innego przysłali ("podobny" model-shittttt!!!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wynika, że jak juz zamówiłem ES 6,7mm to w zasadzie zostaje kupno czegoś z zakresu 20-30mm czyli np hyperiona 24 mm i swana już sobie podarować wraz z barlowem.

jeszcze zostaje kwestia kątówki, bo pewnie szkoda mieć dobrej jakości okular a mizerną kątówkę, może jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dostałem okular, wg mnie bardzo szybko, aż zadziwiające. 16.05 dokonałem wpłaty na ich konto, dodatkowo przesyłka zahaczyła o urząd celny w warszawie bo postawili pieczątkę na kartonie "dopuszczono do obrotu"

nawet gdyby wysłali już 16 to 7 dni najtańsza przesyłka z USA ??? a już myslałem , że po miesiącu będę "miał ciśnienie"

najlepsze, że nie była poleconym i sąsiadka odebrała, a kartonik czekał "na ganku" przy domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dostałem okular, wg mnie bardzo szybko, aż zadziwiające. 16.05 dokonałem wpłaty na ich konto, dodatkowo przesyłka zahaczyła o urząd celny w warszawie bo postawili pieczątkę na kartonie "dopuszczono do obrotu"

nawet gdyby wysłali już 16 to 7 dni najtańsza przesyłka z USA ??? a już myslałem , że po miesiącu będę "miał ciśnienie"

najlepsze, że nie była poleconym i sąsiadka odebrała, a kartonik czekał "na ganku" przy domu :)

Paczki z Usa czy jakiekolwiek inne lotnicze z cywilizowanych krajów zawsze idą szybko, ja kilkukrotnie kupowałem z Usa właśnie czy Australii i nigdy paczka nie szła więcej niż 8-9 dni. Mowa tu oczywiście o zwykłej paczce, priorytety i inne specjalne to dopiero potrafią zadziwić człowieka :)

DO Extreme ED 10x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś znalazł taniej hyperiona 24 mm niż ja ??? (119 USD, jescze nie znam kosztów przesyłki na ortcorp.com)

poprosiłbym o info.

także dam znać jak przebiegnie procedura kupna i czas oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)