Skocz do zawartości

Wielka Klepsydra - nowa teoria dot. kształtu Ziemi


Charon_X

Rekomendowane odpowiedzi

Teoria warta uwagi ale tylko dalsze badania szlakiem wytyczonym przez profesora Nibirowa mogą ją potwierdzić... to wymaga czasu, pieniędzy no i nieuniknionych w tej sytuacji ofiar. 8)

  • Like 1

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charon_X, chciało Ci się to wszystko pisać albo to przekopiowałeś?

Adrian co najmniej raz w roku popełnia takie opowieści a pomysły i rękę do tego ma 8) :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charon_X, chciało Ci się to wszystko pisać albo to przekopiowałeś?

Sam pisałem, tworzyłem schematy (jest oczywisćie kilka obrazków z netu skopiowane i przerabiane do swojego schematu - obrazki Ziemi, dinozaury, oko Saurona). Pomysł klepsydry wymyśliłem sam, zawsze chciałem sparodiować teorie płaskiej i wklęsłej Ziemi. Myślę, że jakby to dopracować, nadać poważny ton i zaimplementować w odpowiednie środowiska to można by było stworzyć teorię nie do obalenia ;).

  • Like 5
  • Haha 1

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pisałem, tworzyłem schematy (jest oczywisćie kilka obrazków z netu skopiowane i przerabiane do swojego schematu - obrazki Ziemi, dinozaury, oko Saurona). Pomysł klepsydry wymyśliłem sam, zawsze chciałem sparodiować teorie płaskiej i wklęsłej Ziemi. Myślę, że jakby to dopracować, nadać poważny ton i zaimplementować w odpowiednie środowiska to można by było stworzyć teorię nie do obalenia ;).

Masz wyobraźnię i głowę nie od parady!

Przypomniał mi się fajny film (zapomniałem tytułu), którego akcja toczyła sie na płaskiej ziemi wspartej na trzech słoniach stojących na żółwiu. Takich światów pełno unosiło się w przestrzeni kosmicznej w tym filmie. Uczeni badali jeden z tych światów opuszczając astronautów na linie kołowrotem zabudowanym na krawędzi świata. Film był całkiem, całkiem ale na Twoim pomyśle można by chyba nakręcić coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adolf Hitler i jego otoczenie święcie wierzyli, że żyjemy na wewnętrznej stronie wydrążonej kuli a na zewnątrz są same skały. Obmyślali nawet jak wykorzystać tą sytuację do ataku na Amerykę.

Aby potwierdzić swoje domysły hitlerowcy wysłali na jedną z wysp Bałtyku grupę esesmanów naukowców w celach badawczych. Niestety nie wiem jaki był finał tych badań....

Tak, że teorię ziemi-klepsydry z powodzeniem dało by się zaimplementować w niektórych kręgach.Trzeba tylko dobrze poszukać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współcześnie najwiekszymi wyznawcami Wielkiej Klepsydry są ludzie należący do zakonu Klepsydroitów Bosych. Zajmują się uprawą roślin, hodowlą ziół, piwowarstwem i bimbrownictwem. Wierzą, że w swoich wizjach kontaktują się z Nadświadomością. Twierdzą, że Wielkie Oko jest niezadowolone z kierunku jaki obrała ludzkość i naszemu gatunkowi grozi Wielkie Wtrącenie.

Charon_X: Mógłbyś podać jakieś namiary do tego Zakonu bo mam ochotę się zapisać a wujek Google nic o nim nie wie ;)

A tekst świetny. Z samego rana zapragnąłem skontaktować się z Nadświadomością oraz wyhodować sobie jakieś zioło, które by mnie do tej Nadświadoności zbliżyło... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Co roku 1 kwietnia przypomina się ten wątek, podobnie jak obiekty Charona i pomyślałam, że odgrzeję tego 6-letniego kotleta, może ktoś z nowszych użytkowników tego nie widział. ?

APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | Oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Canon 1100d | Slik Pro 700 DX
astrosztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2015 o 08:36, dziki1 napisał:

Charon zdradził, że "są ludzie należący do zakonu Klepsydroitów Bosych".

Adrian, tyle razy Ci tłumaczyłem , że nie należymy do " bosych " tylko 'Babskich"  i nie do zakonu tylko "użytkowników". Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria dość odważna ale i niepełna. Ewentualnie coś pominąłem przy lekturze tekstu. W środku Ziemi ukryli się w 1945 również wysoko postawieni Hitlerowcy (dzisiaj ku chwale politycznej poprawności nazywani nazistami) a także Wikingowie i iluminaci. Jakoś przez Antarktydę można się tam dostać ale nikt nie wie dokładnie gdzie bo wejście jest pilnie strzeżone i ktokolwiek się tam zbliży dostaje w czapę. Podobno jakiemuś pilotowi udało się tam raz wlecieć i opisywał, że widział tam i kontynenty i wewnętrzne Słońce oświetlające tę krainę ale zaraz potem zginął on w niewyjaśnionych okolicznościach. Ta mistyczna kraina wewnątrz Ziemi ma nawet swoją nazwę ale nie pamiętam jaką.

  • Haha 1

"Jeżeli godność nauk mamy oceniać według ich przedmiotu, to bez porównania najprzedniejszą z nich będzie ta, którą nazywają astronomią." Copernicus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

Witajcie, widzieliśmy zainteresowanie kalendarzem astronomicznym w formie klepsydry, stworzyliśmy wersje na 2022 i można go pobrać z naszej strony zupełnie za darmo. Znajdziecie tam godziny wschodów i zachodów Słońca, różne rodzaje świtów i zmierzchów, astronomiczne granice pór roku.
Dodatkowo, jednym spojrzeniem ocenicie, kiedy warto obserwować widoczne ?gołym okiem? planety Układu Słonecznego ? krzywe ich wschodów, górowań i zachodów oraz fazy Księżyca.

Wiecej informacji znajdziecie tu :)

https://venustas.space/klepsydra-kalendarz-astronomiczny-2022/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)